Sayfa 370/1001 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Borsaya yabancı Ocak 15 ine kadar gelir o da geçici süre yıl sonu bonuslari için %30 artık yeni eşik oldu.
    Ayrıca Türk-İş %41 asgari ücrete en az zam istemiş. 7780 TL hayırlı olsun ben bile 7500 ü geçmez sanıyordum.
    Asgari ücret için DİSK'in 13 bin, Hak-İş'in 10 bin lira teklifi bulunuyor. MÜSİAD Başkanı Asmalı 7.500-8.000 aralığındaki teklifi dillendirirken, dünkü toplantıda Sosyal Güvenlik Uzmanı Baştaş, 10 bin ile 11 bin 765 lira arasındaki rakamın iki tarafın kabul edebileceği seviye olduğunu dile getirdi.

Asgariye ölçüsüz zam demek, daha pahalı süt, et, ulaşım, eğitim ancak daha az ihracat, istihdam demektir.

Hani klasik bir laf var ya. Maaşına zam, işine son diye...

KOBİ ler (hele ki AB ve bizde beklenen resesyon sonrası) brüt 12 binlere gelen maliyetle kesin işçi çıkarılar.

Bu ise sonuçta iktidara oy kaybettirir.

KK nın asgari açıklamasını bekliyorum. Biz gelirsek temmuzda15 bin yapacağız diyebilir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre;

Kime tahsis edileceği açıklanmayan 330 beygir gücündeki ''Mercedes-Benz S 400 d 4Matic L Inspiration'' aracın piyasa değeri 8 milyon 845 bin lira. Ancak DMO aracılığıyla alınan otomobil ÖTV ve diğer tüm vergiler ile harçlardan muaf olduğu için 2 milyon 149 bin 200 liraya mal oldu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı geçtiğimiz ay "Aklınla Verimli Yaşa" adlı tasarruf tedbirlerini açıklamış ve "Kısa mesafelerde yürüyün ya da bisiklete binin. Saçınızı kurutma makinesi ile değil, havlu ile kurutun. Banyoya kum saati koyun, 4 dakikadan fazla duş yapmayın. Kışın fırını kullandıktan sonra kapağını açıp, ortamı ısıtın. Düşük katlar için asansöre binmeyin, merdivenden çıkın" gibi tavsiyelerde bulunmuş, "Yüksek motor hacmine sahip araç kullanmayın" önerisi de yapmıştı.

Bu Merso yüzde 9 faizle alınan Eurobond ile mi ödenmiş?

3. Vatandaşa çağın gereği olan en temel ihtiyaç olan araç alamasın diye dünyanın en yüksek vergisini getir, kendin vatandaşın vergileri ile sefa sür...

Sonra da Cumaya bu lüx arabanla git ve şükür için ALLAHa yakar.....

4. 8000 falan kesmez..
    10005 gibi bir beklentim war.
    Hiçççççç de bişi olmaz..
    Her asgari ücretten sonra işsizlik patlayacak abaravvvvv falan nidaları atılır..
    Hiççççç de bişicik olmaz..
    İlk ay her şeye yüzde 30 zam gelir firmalar bu asgari ücret maliyet farkını çıkardıkları gibi eski karlarının da üzerinde yeni karlar yazarlar..

Tabi canim bas parayi ver.nolucak.artik dijital etiketler var.wifi ile zamlari gecir.bak bakalim venezuellada ne oldu
    Enflasyon olmaz artik.cuvalla para tasirsin.ya gec artik.

6. Temmuz gibi bi ayakkabım var ayağıma çok güzel oturuyo falan..
    Biraz eskimiş idi..
    Bi yaptırım dedim..
    25 30 tl ye yaparım ama çok sağlam olmaz sen en iyisimi yenisini al dedi adam..OK dedik..
    Geçen ay vazgeçtim dedim 25 30 ver yaptır gittiği yere kadar giyerim..
    Gittim
    100 tl dedi..
    Aynı adam geçen ay ayakkabı bağına 5 demiş idi 2 gün önce aldım 10 olmuş fiyat..
    3 sene önce 1 tl idi..
    Sorsan enflasyon herşeye zam cart curt eder..
    K.ç kadar bi dükkan ..

Şimdi bu enflasyon mu fışşşşkırtma mı gıdıvanizm mi nedir?

7. Vakıfbank ÖB 1M+ %25 oran. İyi gelişme.

8. Zirvesi 189 TL olan SASA 118 altı...

Demek ki her gün yüzde 10 GİTMEYEBİLİYORMUŞ....

Sayfa 370/1001 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •