Sayfa 52/1001 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. bugün girenler ben dahil, aktif faizine göre (22,50 )) 29 aralıkta 19,60 olursa kafa kafaya gelir .bakalım 3 ay sonra aktif faizi mi kkm mi ...
    bu yarışı kim alacak

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    bugün girenler ben dahil, aktif faizine göre (22,50 )) 29 aralıkta 19,60 olursa kafa kafaya gelir .bakalım 3 ay sonra aktif faizi mi kkm mi ...
    bu yarışı kim alacak
    faiz indirimleri devam edecek Aralık da 9 olur politika faizi üstüne fed in hamleleri ile 19. 60 görülür gibi daha fazlası olur mu göreceğiz

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    faiz indirimleri devam edecek Aralık da 9 olur politika faizi üstüne fed in hamleleri ile 19. 60 görülür gibi daha fazlası olur mu göreceğiz
    haklısın aslında benimki de soru olmuş ,son 5 senedir kimin kazandığı ortada tl nin getirisi içler acısı ...ama yine de dolar işte insan heyecan yapıyor

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    16.62 ile başladığım 3.tur kkm maceram 18.54 ile bitti 4.tur kkm maceram 18.54 ile başladı vade sonu 29 Aralık faiz 15
    Riski sevmeyen klasik mevduatçısın sn. Bahri.

Muhtemelen bir çoğu gibi seçim öncesi doları düşürüp öyle seçime giderler tezine oynuyorsun.

Benim bildiğim RTE, bu kadar dev cari açık varken KKM cilere vade sonu TL satıp ucuz dolar alma fırsatı vermez.

Böyle bir şey olsa doları kimse tutamaz ki zaten bu anti-KKM olur.

Kaldı ki FED bile baharda yüzde 4,5 faiz bekliyorken gelişmekte olan ülke kurları çok dayak yiyecekler.

Bana göre KKM ciler SIFIR FAİZİ kabul ederek yüzde 400 ü aşan banka karlarına önemli katkıda bulunuyorlar.

Vade sonu en azından bir berat, teşekkür belgesi vs. vermek lazım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Muhtemelen bir çoğu gibi seçim öncesi doları düşürüp öyle seçime giderler tezine oynuyorsun.

Benim bildiğim RTE, bu kadar dev cari açık varken KKM cilere vade sonu TL satıp ucuz dolar alma fırsatı vermez.

Kaldı ki FED bile baharda yüzde 4,5 faiz bekliyorken gelişmekte olan ülke kurları çok dayak yiyecekler.

Bana göre KKM ciler SIFIR FAİZİ kabul ederek yüzde 400 ü aşan banka karlarına önemli katkıda bulunuyorlar.

dolar almaya kalksam bugün 18.54 den alamam bahçıvan makası var hazır 18. 54 kkm varken ne uğraşayım diyorum ayrıca vade sonu 29 Aralık kkm uzatılmazsa yine bir tur daha kkm yapma şansım var (bence yüzde 100 uzatılacak kkm) bunları düşününce yine cazip geldi kkm bence de kkm cilere ödül verilmeli

6.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

sn.virtue sizin pozisyon nedir ? dolar vadelide misiniz ? yazdıklarınızdan bunu çıkartıyorum.

KKM 2023 sonuna kadar uzatılacak

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kur korumalı mevduat uygulamasının 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacağını söyledi. Elitaş, “Mart 2022’de işletmeleri kur korumalı mevduata dahil ettik. Süresi 2022 sonuna kadardı. Yasanın içeriğinde herhangi bir değişiklik söz konusu değil, yalnızca süreyi 31 Aralık 2023’e kadar uzatmış oluyoruz†dedi.

8.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    sn.virtue sizin pozisyon nedir ? dolar vadelide misiniz ? yazdıklarınızdan bunu çıkartıyorum.
    Yüzde 98 D O L A R....

Opsiyon yaptık. Faizi peşin vermişlerdi. Faizi de Nkloy repoya yatırdık.

Faizin faizini aldık.

Neymiş NAS varmış. Faizi sevmezmiş.

Yahu faizin faizi olur mu?

Oluyor işte.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 52/1001 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •