Sayfa 54/1001 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 425 - 432 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

Piyasa enflasyonda çıkışın süreceğini öngörüyor

Bloomberg HT Araştırma Birimi'nin Eylül ayı enflasyon beklenti anketi sonuçlandı. Buna göre enflasyonun aylık yüzde 3,6, yıllık yüzde 84,5 olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

2. ALINTI

Detayları bilmiyorum

Amerikada halkın %70 e yakınında sağlık sigortası yok diye okumuştum, yalan değilse.

3. Geçen yıl Eylül ayında faiz % 19, enflasyon % 19'du.
    Bu yıl Eylül ayında faiz %12, enflasyon % 80

Faiz düşünce enflasyon düşecekti...Nerede?

https://twitter.com/senolbabuscu/sta...bdoYzOQpoNOvtw
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    ALINTI

Detayları bilmiyorum

Amerikada halkın %70 e yakınında sağlık sigortası yok diye okumuştum, yalan değilse.

Yalan arkadaşım. İşe girerken sağlık sigortası paketi de istiyorsunuz. Bizdeki gibi maaşınızdan düşüyor (SGK kesintisi benzeri).

Evsiz (homeless) iseniz, kiliseye başvuruyorsunuz ve size sağlık hizmeti sağlıyorlar. Ancak, bu uygulama hoş karşılanmıyor çünkü kültürlerinde "sağlık sigortası paketini satın almak" var. Bedeva sağlık hizmeti almak bir nevi ayıp (sosyal baskı)...

Kanada'da Blue Cross'a (bizdeki kızılay) gidip aylık 60-70 dolar gibi cüzi rakamla sağlık hizmeti alabiliyorsunuz. Ancak bu da toplumda hoş karşılanmıyor.

Nasıl kültür demeyin, mesela İngiltere'de mortgage'ın olması bir nevi övünç meselesi. İnsanlar mortgage aldıklarını gururla anlatıyor. Farklı ülkelerde farklı kültürler mevcut.

NOT: Bizde SGK zorunlu, bu nedenle herkes bedava sağlık hizmeti aldığını sanıyor:-) Aslında SGK kesintisi maaşlardan yapılıyor. Amerika da ise sağlık sigortası isteğe bağlı yani işe girerken ben sağlık sigortası almak istemiyorum derseniz, sağlık sigortanız olmaz ama maaşınızdan kesintide olmayacağı için elinize daha yüksek ücret geçer.
    Son düzenleme : kafkaf; 29-09-2022 saat: 18:04.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Nft hacim %97 azalmış

....
    metavers e de sıra gelir mi....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Nft hacim %97 azalmış

....
     Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    metavers e de sıra gelir mi....
    luna da batan para 8 milyar dalar deniliyor....

7.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Ben payıma düşen zararı alıp coin defterini kapattım. Yarın düşer çıkar bilemem ama benden bu kadar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 54/1001 İlkİlk ... 444525354555664104154554 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •