Sayfa 552/1001 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 4,409 - 4,416 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

Bu Sabah, Haber Global de cikan uzman da 2021 kasim ile 2022 donemi arasi ise girenler dava acsin 20 yilllik maas gelir filan dedi, o donemde yasa anayasa mahkemesi iptal vb durumlar olmus, hatirlayanlar ugrasabilir...

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yasada gene eksiklik var 2 dönemi bıçak gibi kesmek saçmalık 1 günle yadadan yararlanmayı kaçıran 5.5 yıl daha fazla çalışmak zorunda. Oysa her 1 yılla kaçıran ve belli bir süreyebkadar olana mesela 2 yıl gibi orta yol birşey ilave etseler çok daha mantıklı olurdu
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ulkenin potansiyali cok yuksek.
    Dogru politikalar ile durum cok cabuk duzelir.
    Ama tabii hic bir zaman sonunu getirmezler, hemen gevserler veya gevsemek zorunda kalirlar.
    Bunun en buyuk nedeni de yukun adil paylastirirlmamasidir.

Syg,
    Uzun vadeli yükümlülük getiren çok fazla karar alındı.
    En basiti sadece öğretmenleri atamaya kalksanız atanacak 600 bin kişi var.
    Ben dünya gözüyle göreceğimi düşünmüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Devlet e girenler 9000gun ile emekli oluyor, sehir den sehire gorev degisimi de olabilir ama ozel de calisanlar hic bir zaman rahat calisamadi, surekli mobbing ile isten kovulurum korkusu ile calistilar, ozel de ole 60 yasa 65yasa calisma imkani keske olsa biz de calisirdik ama devlette 65ten once kimse isini birakmaz

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    birde akıl verdi sizde örgütlenin hakkınızı alın dedi 99 sonrası ayvayı yiyenler kulübü

SGK ile ilgili grubumuz var burayi mesgul etmeyelim ne dersiniz dostlar

https://www.hisse.net/topluluk/showt...51480&page=181

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Bu konuda oldukça ilginç noktalar var. Mesela devlet emekliliği teşvik etti. Oysa sosyal güvenlik sisteminde emeklilik ötelenmeye çalışır. Burada yaştan bahsetmiyorum. Kıdem tazminatı için kgf ve emekli çalışanların teşvik edilmesi için prim düzenlemesi gibi.

SSKlı olup primi tam yatan biri şu anda bir saniye durmaz emekli olur. Bağkurlular zaten durmaz. Geriye bir tek memurlar kalıyor.

Bizde Vergi dairesinde VERGI kutsal yazar, ayni sey gibi

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Nazi toplama kampını gezmiştim. Kapısında çalışmak özgür kılar yazıyordu.

Istege bagli bagkur prim odemeye basliyorsunuz ama biraktiginizi kuruma neden belirtmiyorsunuz burasi enteresan
    Bagkur da 2000 yili milat filan diye konusuyolardi onu cok iyi bilmiyorum ama ALO 170 den bagkur ile ilgili soru sorabilirsiniz yada e devlette istek dilek sikayet diye alan var oraya yazabilirsiniz

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-gu...rusu-ve-takibi

NOT> SGK konu mevcut hisse nette orada konusabiliriz...
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...51480&page=181

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    İsteğe bağlı prim (4B) konularından anlayan bir arkadaş vardır diye bir sorayım dedim.
    2010 yılında kendi primlerimi ödemeye başladım ve 3 yıl 4 ay ödedim. Sonra bıraktım. Başka bir işletmenin elemanı olarak 4A'ya geçtim. O arada 4B borç çıkarmış ve ben üst üste 12 ay ödemeyince silmiş. Edevletten baktığımda 4B prim günüm 0 olarak gözüküyor. Halbuki benim ödenmiş 3 yıl 4 aylık primim var. Sistem bu kısmı niye 0 kabul etmiş ya da emeklilik gün sayısı hesaplamasına niye bu kısmı dahil etmemiş bilgisi olan var mıdır?

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Bu Sabah, Haber Global de cikan uzman da 2021 kasim ile 2022 donemi arasi ise girenler dava acsin 20 yilllik maas gelir filan dedi, o donemde yasa anayasa mahkemesi iptal vb durumlar olmus, hatirlayanlar ugrasabilir...
    Anayasa mahkemwsi kanunun yaş ile ilgili kısmını iptal ettiydi. Bunun üzerine kademeli bi geçiş düzenlemesi yaptılar. Ama oda adil olmamıştı. Belli bi seneden sonrakileri hiç dikkate almamışlardı. Yeni işe girenlerle aynı kategoride saymışlardı diye hatırlıyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Kızıl Çinliler bile farklı kıtalara rahatlıkla gidebilirken bizim Ülkede yaşayanların yurtdışına çıkma özgürlüğü var mı?

4 kişilik bir aile olduğunuzu düşünün.

Avrupalı bir Türk canı sıkıldığı zaman sadece kimlik belgesi ve tren bileti alarak ile gezmek için Almanya dan Fransaya, Hollandaya gidebilirken Türkiyede yaşan Türk ailesi ne yapmak zorunda...

Önce 2 çocuk ve 2 anne-baba için Kızmızı pasaport bedeli için 501x4= 2004 TL yi yatırır.
    Bu kadar mı elbette hayır.
    1 yıllık pasaport harcı olan 1008 x 4 = 4032 TL yi yatırır.
    Bitti mi hayır.
    Ülkeden öyle elini sallaya sallaya kim çıkabilmiş.
    Yurtdışı çıkış harcı (2023 için 300 TL olacakmış) 300x 4= 1200
    Peki ya AB üyesi olamadığımız için vize ücretleri.

Almanya için 80 Euro+380 Euro kişi başına...
    4x 2400= 9600 TL.

Uçak bileti+ Konaklama bedeli bile olmadan daha bismillah deyip ödenecek toplam tutar 2024+ 4032+1200+9600=16850 TL

Ülkede gerçekten tüm kesimleri için seyahat özgürlüğü var mı?

Ya da ülkedeki insanların yüzde kaçının böyle bir lüksü var?

Yüzde 5-10 mu?

Bu sonuçlardan bizim halkımızın Avrupadaki yaşam görmeleri bilerek engelleniyor mu sonucu çıkarılabilir mi?

Bizim 10 bin doların altındaki milli gelire sahip bir ülkede yaşayan vatandaşlarımız bir kaç günlük bir gezi için 40-50 bin milli gelire sahip bir ülke vatandaşından neden yaklaşık 1000 dolar fazla para ödüyor?

Ülkemizde yaşam sadece 3 harfli marketlerde sosyalleşip millet bahçelerinde yatıp yuvarlanmaktan mı ibarettir?

Türk halkı daha fazlasını hak etmiyor mu?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 552/1001 İlkİlk ... 52452502542550551552553554562602652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •