Sayfa 793/1001 İlkİlk ... 293693743783791792793794795803843893 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 6,337 - 6,344 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    http://share.matriksdata.com/shareMa...01301123504119

USD/TRL grafigi son 1 yil

Reyize guvenmediniz dolar alanin eli yanar dediginde

Adam sozunu tuttu..

Yakti dolarda olani
    Tüm dünya da geçerli olan para.

Her mb nın rezervinde tutmak istediği para.

Varlığı bir dert, yokluğu yara :-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    http://share.matriksdata.com/shareMa...01301123504119

USD/TRL grafigi son 1 yil

Reyize guvenmediniz dolar alanin eli yanar dediginde

Adam sozunu tuttu..

Yakti dolarda olani
    Nas diyen arkadaş 2022'nin ilk 6 ayında devlet kasasından kkm sahiplerine yıllık bazda %100 faiz verdi, hatta bileşik olarak bakıldığında daha fazla... İhya etti milleti resmen...

3. FROTO başlığına yazdım ama daha fazla insan görsün diye buraya da yazmak, sormak istedim.

yeri burası değil ise şimdiden özür diliyorum.

1994,2001 vb. devalüasyonun olduğu yıllarda borsada olan büyüklerim yanıtlayabilirse çok memnun olurum.

devalüasyona karşı en güvenli yatırım aracı sizce hangisi?
    şu kıt bilgi birikimimle temettü veren hisselerin bir sonraki devalüasyonda bir can simidi görecegini düşünüyorum ama piyasaların ne kadar sürede fiyatlayabileceği konusunda endişelerim var.

şuan dolar 20tl, FROTO şuan 30x dolar olsun. dolar 30tl olduğunda FROTO 20x dolar olacak , tekrar 30x'e çıkması kaç gün/hafta sürer?

bu devalüasyon sürecinin benzerleri ülkemizde daha önce yaşandı, o ortamda borsada olan büyüklerimiz yanıtlayabilirse çok memnun olurum.

Yatırım tavsiyesi değildir

sevgi ve saygıyla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,878
     Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Nas diyen arkadaş 2022'nin ilk 6 ayında devlet kasasından kkm sahiplerine yıllık bazda %100 faiz verdi, hatta bileşik olarak bakıldığında daha fazla... İhya etti milleti resmen...
    Adina fayiz demedi ya yeter bence..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,878
     Alıntı Originally Posted by caner Yazıyı Oku
    FROTO başlığına yazdım ama daha fazla insan görsün diye buraya da yazmak, sormak istedim.

yeri burası değil ise şimdiden özür diliyorum.

1994,2001 vb. devalüasyonun olduğu yıllarda borsada olan büyüklerim yanıtlayabilirse çok memnun olurum.

devalüasyona karşı en güvenli yatırım aracı sizce hangisi?
    şu kıt bilgi birikimimle temettü veren hisselerin bir sonraki devalüasyonda bir can simidi görecegini düşünüyorum ama piyasaların ne kadar sürede fiyatlayabileceği konusunda endişelerim var.

şuan dolar 20tl, FROTO şuan 30x dolar olsun. dolar 30tl olduğunda FROTO 20x dolar olacak , tekrar 30x'e çıkması kaç gün/hafta sürer?

bu devalüasyon sürecinin benzerleri ülkemizde daha önce yaşandı, o ortamda borsada olan büyüklerimiz yanıtlayabilirse çok memnun olurum.

Yatırım tavsiyesi değildir

sevgi ve saygıyla
    Hisse senedi de bir varligi temsil eder.

Bir cok fabrika uretim tesisi v.s doviz bazinda giderler ile kurulur, krediler sadece kopru ve otoyol insaatlarinda doviz bazinda alinmaz.

Doviz bazinda fiyatlanan varliklar olduklari, dahasi ihracaat yaptiklari icin, bence belli bir sure sonra (benim tahminim en fazla 6 ay) FROTO gibi sirketler sok deval oncesi yerlerine gelirler, fiyat olarak.

Ben ayrica sok deval yerine, zamana yayilmis hizlandirilmis deval ile piyasalarin buna adapte olmalari icin zaman verilecegini dusunenlerdenim.

Syg,

soru bence saçma devalüasyonun olduğu dönemlerde devalüe edilen şeyden uzak duracan
    devalü edende olacan
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. Aralık 2021 de miydi, dolar 8-9lardan 18'e fırlarken borsadaki sağlam hisseler de dolarla beraber ralli yapıyorlardı dolar cinsinden olan değerlerini korumak için.

Zaten biliyordum ama o gün tamamen emin oldum hisselere tl grafikle bakmanın hiçbir anlamının olmadığının.

ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,878

Sayfa 793/1001 İlkİlk ... 293693743783791792793794795803843893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları