Sayfa 386/1001 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. Maliyetin içinde işcilik maliyeti eridi gitti zaten.
    Bimin 9 aylık satış maliyeti 83.9 milyar tl
    Personel gideri 7 milyar %50 kendi bugün zam yapsa etikete yansıması sadece %4 olur

Tüm alt tedarikçileri %50 yapıp bunu yansıtsalar tüketici olarak heralde max %10luk bir etki görürüz
     Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Asgari ücrete zam olacak diye zam mı yapılır?Sabit gelirliye yapılan zam biraz rahat etsin diyedir.Enflasyon karşısında ezilmesin diyedir.Herkes kafasına göre zam yapıp tekrar ezilsin diye değildir.Maliyetler artar eyvallah tamam da bir senedir döviz aynı,benzin aynı, doğal gaz da aşağı yukarı aynı eee ne zammı yapıyorsun arkadaş?

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Koca kıtada 10 yıldır asgari ücretin artmadığı tek ülke biziz hala işverenler sızlanıyor

Polonyada brüt asgari ücret bugünkü kurla 12500tl her zaman bizden bir tık düşük ara ara yakınlaşan bir ülkeydi.
    Ocakta bunun üzerine %16 zam yapacaklar.
    2023 Temmuzda %3 daha
    Kur 3 yıl sabir giderse anca yakalarız adamları
    Ytd

3. Vakıfbank 189K dolar %2.25 valörlü. 35 gün bağlandı.

Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    4 yıldır 2 . aracımın muayenesi yok ,çevremde 10 larca var böyle.
    İnternette görmüştüm 10.000 e kasko yaptıramıyorsanız 100 tl ye muska yaptırın yazıyordu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    SASA bugün -%10.

108 TL...

Hani her gün yüzde 10 kazandırıyordu.

Hani 2023 baharda 300 hedefi vardı...
    300 ü bilmem ama yukarı döner.Biraz soğusunda ilerde çanaktan en kötü 170 ler görülür.Buda en az %70 demekki iyi para

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesi değildir itibar etmeyiniz.

6. KİRAYA İZİN VERİLEN artış YÜZDE 25...

Bunun anlamı, krizin faturasını ne devlet, ne parekendeci, ne üretici sadece EV SAHİBİNE YÜKLENMİŞ....[/QUOTE]

TUİK için özel olarak kağıt üzerinde yapılan düzenleme olarak kaldı bu yasa. %85 ev sahibi en az yıllık enflasyon kadar artış yaptı. Kiracıların çoğu da kavga- mahkeme uğraşmamak adına razı oldu.

Belki de bu yasa ile toplumu kutuplaştırma yaratıldı. Formlara bakınca ev sahibi - kiracı tartışmaları düşmanlık seviyesine çıkmış görünüyor. Oysa vicdan sahibi insanlar kazancıyla orantılı olarak artışını yapar, ev sahibi de kiracısının kazancındaki artış oranı üzerinde ısrar etmez. Sonuçta olmayan para verilemez. Her şey para değildir ama parasız da olmaz diyerek ortayı bulmak gerek.

7. Halen mevduat yapan varsa ( komşum var ) bugün T-Bank 45 gün 500 üzerine 27 verdi. Yaşlı komşuma internetten kıyak yaptım. 90 güne kadar 27 dediler.

Yaw ben motor yag degisimi de yaptiramadim hala
    ne zaman gidecem onu da bilmiyorum...
    Bu zamana dek servise gittim garanti ici diye ama son ziyaret te 750tl diyip 1750tl cakti pislikler
    ama mecburen gitcez tabi su otopratik lere gideyim diyorum sanayi de tanidik yok zaten yag degisimi icin adam tanimak ta anlamsiz dogru duzgun yag konulsa yeterli

Alıntı Originally Posted by OKTAY Yazıyı Oku
    4 yıldır 2 . aracımın muayenesi yok ,çevremde 10 larca var böyle.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 386/1001 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •