Sayfa 933/1001 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,457 - 7,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. Bugün hsbc den aradılar. 1m üzeri %30, 500bin üzeri %28 dediler.
     Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Hsbc içerenköy şb. de bu sabah bana 28 dedi. Daha üstü henüz yokmuş. Akbank 30 veriyor lakin çok oynak bir sistemi var. Önce parayı hesaba girecekmişiz sonra mobilden mevduat yapacakmışız. Sistem en fazla 30 verirmiş ama bazen 28 -29 da verebiliyormuş. Peki 28 verdi diyelim parayı aynı gün nasıl çıkacağız ? EFT sınırı çok düşük. Şubeden eft bayağı pahalı. Boş işler.
    SM-G988B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Bugün hsbc den aradılar. 1m üzeri %30, 500bin üzeri %28 dediler.

Her şeyin dolandırıcılığı çıktığı gibi bankalar da çalışanlarını zor durumda bırakabiliyorlar. Geçen hafta buraya yazmıştım Qnb 29 demiş ve hesap açtırmıştı, tam parayı eft yapacakken 28 e düştü dedi ve zamanımızı çaldı. Sonuçta bir yeni müşteriye hesap açmayı ( hile ile ) kendine kazanç saydı.

Hsbc bu oranı zaman zaman veriyor. Geçen ay sık sık alanları duyduk. Belki , kredi alacak hazır müşteri bulduklarında veya nakite sıkıştıklarında veriyorlardır. Aslında şu anda hiç değilse 32 gün oranları en az %40 olmalı ki insanlar teveccüh göstersinler.

3. Akbank 27.5 verdi bu arada. 250 üzeri sadece bankadan eft var ücreti 256tl.. bakalim pazartesi anlayacaz tekrar %30 olmazsa. Ben eft yapıp anında bağlayıp orani aldim, ertesi sabah 28e düşürmüşlerdi.
     Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Her şeyin dolandırıcılığı çıktığı gibi bankalar da çalışanlarını zor durumda bırakabiliyorlar. Geçen hafta buraya yazmıştım Qnb 29 demiş ve hesap açtırmıştı, tam parayı eft yapacakken 28 e düştü dedi ve zamanımızı çaldı. Sonuçta bir yeni müşteriye hesap açmayı ( hile ile ) kendine kazanç saydı.

Hsbc bu oranı zaman zaman veriyor. Geçen ay sık sık alanları duyduk. Belki , kredi alacak hazır müşteri bulduklarında veya nakite sıkıştıklarında veriyorlardır. Aslında şu anda hiç değilse 32 gün oranları en az %40 olmalı ki insanlar teveccüh göstersinler.

4. Londra’da yaşayan bir emekli

Haftada 280 pound emekli maaşı alıyormuş.

Evim olmasa bu maaş ile geçinemem,

Tatile gidemem,

Birikimlerimi kullanıyorum diyor.

Ev olmadımı emekli Londra’da da geçinemiyor.

Emekli olmus, birikim kullanmasi kadar dogal olan ne olabilir, oteki dunyaya mi tasiyacak birikimleri enteresan olmus...

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Londra’da yaşayan bir emekli
    Haftada 280 pound emekli maaşı alıyormuş.
    Evim olmasa bu maaş ile geçinemem,
    Tatile gidemem,
    Birikimlerimi kullanıyorum diyor.
    Ev olmadımı emekli Londra’da da geçinemiyor.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6. Gıdıvan üstad nerelerde yaw Dudu abiyle kayboldu. Maserati leri artık tofaş satacakmış yedek parça vs.

https://www.ekonomist.com.tr/otomoti...geliyor--39190

Koç Holding'den yapılan açıklamaya göre, bugün imzalanan yeni stratejik anlaşma ile Tofaş, Stellantis Türkiye dağıtım şirketi Stellantis Otomotiv Pazarlama AŞ'nin sermayesinin tamamını satın alıyor. Sonuç olarak, Türkiye'de dağıtıma sunulan tüm Stellantis markaları - Alfa Romeo, Fiat, Citroen, DS Automobiles, Jeep®, Maserati, Opel ve Peugeot - Tofaş tarafından dağıtılacak.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Emekli olmus, birikim kullanmasi kadar dogal olan ne olabilir, oteki dunyaya mi tasiyacak birikimleri enteresan olmus...
    bizim ülkemizdeki sorun emeklilerimizin sağlam birikimimi olmaması
    varsa bi evi arabası
    kıt kanaat geçinmeye çalışıyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. İnsanların emekli aylığı ile geçinemeyeceklerini anlamaları ve buna göre önlem almaları gerekiyor.
    Erkenden birikim önemli.
    Ama az ama çok, ne kadar birikim olursa o kadar iyi..
    Hoş bu satın alma gücüyle birikim yapmak da çok zor ama..

Saygılar
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 933/1001 İlkİlk ... 433833883923931932933934935943983 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •