Sayfa 202/247 İlkİlk ... 102152192200201202203204212 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --asıl tetikçiliği sen yapıyorsun...olmayan bir şeyi varsayarak hayali değerler biçip milleti yanlış yönlendiriyorsun...
    senin o beyninin yerinde beyin yerine ne var merak ediyorum doğrusu. kuşlara taksan ters uçarlar. hesap bilmiyorsan adresini ver geleyim 2 saat ders vereyim sana. ama o beyinle sana nasıl anlatacağım bu soru işareti işte

2.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    GÖP Azami Fiyat
    ekim-kasım-aralık 4800
    ocak:.4200
    şubat:3650
    mart:3050 TL/MWh
    sen var ya gerçekten zavallısın. bir kere sen spot piyasa fiyatlarını niye burada paylaşıp algı yaratıyorsun anlamış değilim. bi mok bilir gibi yazıyorsun ama bilmediğin tek şey var o da yerli kömürle elektrik üreten santraller şubatta 2180 den satıyorlardı.genel kurula gelebilsen öğrenirdin. bu fiyat martta 2350 lira oldu. gelecek aylarda da döviz ve enflasyon kadar artırılacak. yani formüle edilmiş fiyatlardır esas. senin burada yazdıkların asma kabağı o da güzün olur.daha var anlayacağın

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    senin o beyninin yerinde beyin yerine ne var merak ediyorum doğrusu. kuşlara taksan ters uçarlar. hesap bilmiyorsan adresini ver geleyim 2 saat ders vereyim sana. ama o beyinle sana nasıl anlatacağım bu soru işareti işte
    --bir zamanlar, 10 sene mi oldu 9 sene mi, kaf dağının arkasında bir ülkede bir uyanık arkadaş gurubu varmış; etkili kişilerin nüfusunu kullanarak ceplerinden -beş kuruş para ödemeden??-bir termik santrali kurup bir kaç uyduruk küçük şirket de bünyeye katıp borsada açılıyorlar, termik santral güneydoğuda kurak yaz aylarında spot piyasaya yüksek fiyatlardan satıp bir kaç yıl iyi paralar kazanıyor, bu arada yeteri kömürü olmayan bir kömür yatağında kömür varmış gibi raporlar alıp termik santral kurmaya niyetleniyorlar, borç ile alınan doğalgazlı termik santralin borcunun yarısı ödenmemişken ve ceplerinde de para yok iken devlet kurumuna ait fonlara, borsaya açık hisselerin bir kısmını tahsisli satarak onlardan aldıkları bir miktar peşin ile avrupada 15-16 yıl kullanılarak kenara ayrılmış ikinci el bir termik santrali alarak 3-4 yıl sonra üretime başlıyorlar...işler başlarda çok kesat gidiyor...üretim maliyeti 5-6 cent iken elektrik fiyatı 4-5 centlerde seyrediyor.....borçlar katlanıyor,..halka arz oluyor fiyasko ile sonuçlanıyor... derken imdada kovid sonrası--rusya-ukrayna savaşı-enerji krizi ile elektrik fiyatları artınca piyango vurmuş gibi oluyor... sonra durum normale gelince elektrik fiyatları eski 4-5 centlere düşer mi korkusu yeniden gelmeye başlıyor...gelir mi?...

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bir zamanlar, 10 sene mi oldu 9 sene mi, kaf dağının arkasında bir ülkede bir uyanık arkadaş gurubu varmış; etkili kişilerin nüfusunu kullanarak ceplerinden -beş kuruş para ödemeden??-bir termik santrali kurup bir kaç uyduruk küçük şirket de bünyeye katıp borsada açılıyorlar, termik santral güneydoğuda kurak yaz aylarında spot piyasaya yüksek fiyatlardan satıp bir kaç yıl iyi paralar kazanıyor, bu arada yeteri kömürü olmayan bir kömür yatağında kömür varmış gibi raporlar alıp termik santral kurmaya niyetleniyorlar, borç ile alınan doğalgazlı termik santralin borcunun yarısı ödenmemişken ve ceplerinde de para yok iken devlet kurumuna ait fonlara, borsaya açık hisselerin bir kısmını tahsisli satarak onlardan aldıkları bir miktar peşin ile avrupada 15-16 yıl kullanılarak kenara ayrılmış ikinci el bir termik santrali alarak 3-4 yıl sonra üretime başlıyorlar...işler başlarda çok kesat gidiyor...üretim maliyeti 5-6 cent iken elektrik fiyatı 4-5 centlerde seyrediyor.....borçlar katlanıyor,..halka arz oluyor fiyasko ile sonuçlanıyor... derken imdada kovid sonrası--rusya-ukrayna savaşı-enerji krizi ile elektrik fiyatları artınca piyango vurmuş gibi oluyor... sonra durum normale gelince elektrik fiyatları eski 4-5 centlere düşer mi korkusu yeniden gelmeye başlıyor...gelir mi?...
    aynen dediğin gibi bu santrali alevera dalevara ile ele geçirip bedelli yapıp milleti soydular.bir anlamda santrali ceplerinden beş para vermeden ele geçirdiler.hissesini 3.90 dan halka arz ettiler ama hepsini kendileri aldılar.yani bedavaya halka arz ettiler spk da seyirci kaldı.ulan kömür madeninin değeri 250-300 milyar artı santrali var bunu nasıl bu fiyata halka arz edersin diyen de olmadı.
    buraya kadar doğru. ama elektrik fiyatları ucuzlayacak 5 cente inecek diye zırvalamaya başladın mı o zaman dur derim. sen ya gece açık yattın ya da kayış attın. Leyleğin ömrü vak vak ile geçer derler ya sen de o misale uyuyorsun. hadi iç sütünü yap çışıni de yat uyu belki o beyne biraz kan gider de sağlıklı düşünmeye başlarsın bay ukala

kömür madeninin değeri 250-300 milyar

--nerede bu kömür??...rezervi ne kadar?, kalorisi ne kadar??

--santrali ele geçirme yok...sıfırdan kendileri kurdular...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    kömür madeninin değeri 250-300 milyar

--nerede bu kömür??...rezervi ne kadar?, kalorisi ne kadar??

--santrali ele geçirme yok...sıfırdan kendileri kurdular...
    sen rezervden de haberdar değilsen sana ne diyeyim. Bununla alakalı hem ingilizce hem de türkçe rapor var. tamı tamamına anlatılmış herşey. link atardım ama öyle hazıra konmak yok. burada klavye nöbeti tutacağına git araştır bul. tam 86 milyon ton kömür. emsal kalorili kömür fiyatı şu an piyasada 4500 tl civarında.
    santrali bunlar kurdu evet ama devletten alınan teşviklerle nerdeyse yarı yarıya malettiler. 250 milyon avroya kuruldu.Yani ama halka arz fiyatı da o günkü kur üzerinden aynı para. kim aldı halka arz senetleri. hiçkimse. bana 2 tane herkese 2 tane yani 2 lot. bütün malı kendileri aldı ama direkt üzerlerine değil çok güvendikleri şahıslar üzerine aldı. ve bu mallar hala emanet olarak o şahıslar üzerinde.ama senin gibi zavallılar bunu bilmez. yönetime yalakalık yapmak şeffalık yapmak peşindeler. twetterda bunların hergün yedikleri küfürler reyting rekoru kırdı.ya beddualar.alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Allah onların belasını versin.Aminnnnn

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    sen rezervden de haberdar değilsen sana ne diyeyim. Bununla alakalı hem ingilizce hem de türkçe rapor var. tamı tamamına anlatılmış herşey. link atardım ama öyle hazıra konmak yok. burada klavye nöbeti tutacağına git araştır bul. tam 86 milyon ton kömür. emsal kalorili kömür fiyatı şu an piyasada 4500 tl civarında.
    santrali bunlar kurdu evet ama devletten alınan teşviklerle nerdeyse yarı yarıya malettiler. 250 milyon avroya kuruldu.Yani ama halka arz fiyatı da o günkü kur üzerinden aynı para. kim aldı halka arz senetleri. hiçkimse. bana 2 tane herkese 2 tane yani 2 lot. bütün malı kendileri aldı ama direkt üzerlerine değil çok güvendikleri şahıslar üzerine aldı. ve bu mallar hala emanet olarak o şahıslar üzerinde.ama senin gibi zavallılar bunu bilmez. yönetime yalakalık yapmak şeffalık yapmak peşindeler. twetterda bunların hergün yedikleri küfürler reyting rekoru kırdı.ya beddualar.alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Allah onların belasını versin.Aminnnnn
    --sen buralarda yenisin....daha geçen gün yazdım...ben bu şirketin tüm raporlarını dip notların dibine kadar okudum dedim...

--senin rakamda yanlışlık var...onu iki kat ile çarp...

A) 2013 yıl sonu finansal tablolarında gelir olarak kayda giren söz konusu değere ilişkin hazırlanan değerleme raporu (Ek'te yer almaktadır) ilgili dönem itibariyle daha kısıtlı verilere dayanmakta olup, kömür rezervinin Kuzey'e doğru devam ettiği hususu eş zamanlı bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Güncel durumda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde yer alan resmi kurumların teyit ettiği çerçevede, 78.796.800 ton görünür, 82.208.960 ton muhtemel olmak üzere toplam 161.005.760 milyon ton kömür ve şistli kömür (santralda yakılabilecek nispeten düşük kalorili kömür) rezervi tespit edilmiştir. Yapılan en son ve en güncel bulgularda şiştli kömürün de paçallanarak santralde kullanılmaya uygun olduğu tespit edilmiştir. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/434676

--161 milyon ton kömür...hem de resmi kurumlar teyit etmiş!!!

https://www.mta.gov.tr/v3.0/arastirm...%C5%9Ft%C4%B1r.

--161 milyon ton kömürün varlığını teyid eden resmi kurumlar neden ise resmi rezerv yayınlarında göstermiyorlar; neden acaba??...

Sayfa 202/247 İlkİlk ... 102152192200201202203204212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •