Sayfa 59/247 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 465 - 472 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Neden , çünkü CANLI geldi tahtaya . CANLI hiçbir tahtada pardon durakta 2 günden fazla beklemez. Her türlü 2 gün içinde gideceği yere gider.

yatırım ve ulaştırma tavsiyesi değildir.
    Daha büyük hareketine başlamadı şuan normal yükseliş trendi de düşüş yaşadı sonra dip yaptı 31 ekim 7.50 civarlarına sarkma yaşıyor seansı 7,66 kapatıyor sonra 4 gün yükseliş yaşıyor haftayı da iyi kapattı bakalım dip seviyelerden başlayan yükseliş odaş hissesini çift haneye götürecek mi? izlemeye devam.

2.  Alıntı Originally Posted by Boschish Yazıyı Oku
    Odas ta şöyle bı durumda var..
    Son yapılan zamlar 4. çeyrege yansıyacağı için, 4.çeyrek 3.ceyrekten çok daha iyi gelecek ..
    Ben 3 .çeyreği 650 gibi son çeyreğide 850 gibi bekliyorum..
    12 aylık en kotu 2300 gelir diye düşünüyorum...
    8.66 fiyat 12 aylığa göre 5 5.5 f/k yapıyor..
    En kotu sene sonu 7 f/k ya ulaşsa %30 prim potansiyeli var hala..
    Bu potansiyelde kağıdı 11 12 aralığına taşıyabilir..
    Aksen ve gwind göre kıyaslarsak 11 bile olsa hala bedava sayılır..
    Ayrıca bazı arkadaşlar halka açıklığının çok olmasının yükselmesinde engel olduğunu düşünüyorlar..
    Burda adamlar istesin ölü canlanıp ayağa kalkar ..9.66 liralara nasıl geldiyse yine yoluna devam edecektir..yeterki bilançolar tahmin edildiği gibi gelsin...
    en az 900 gelir bu çeyrekte ve dokuz aylıkta 2-2.3 milyar arası bilanço bekliyorum
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

3. Odaş şu an elektrik tarafıyla degerlemeye konu ediliyor sadece maden tarafı hiç gündemde degil bnce kasıtlı maden tarafı gizlenmeye çalışılıyor şirkette bu şekilde davranıyor altın gümüş özellikle bu iki maden üretilse 15 milyar liralık deger de çarpan etkisi de eklense fiyatlama şu an kinden kat kat yukarıda olması gerekiyor finansal tarafta borç devede kulk yeni yatırım araştırılıyor olması lazım aslında birçk enerji şirketinden daha degerli fakat yönetici ve şirketin sahipleri bu faktörlerin görmezden gelinmesi sebebi diye düşünüyorum ortaya bir vizyon konmalı şirketin geleck planları ile ilgili o vakit bu rakamlar odaş için komik kalır ytd

4. özbekistan da farklı firmalarında doğalgaz çevrim santrali var acaba ne kadar kar bırakıyorlar bizim için örnek teşkil eder sanırım .Taşımasına 50 milyon dolar verilen yatırım 10 milyon kazandırsa senelik yaklaşık 2023 de karlılığa 200 milyona yakın katkısı olur
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Odaş şu an elektrik tarafıyla degerlemeye konu ediliyor sadece maden tarafı hiç gündemde degil bnce kasıtlı maden tarafı gizlenmeye çalışılıyor şirkette bu şekilde davranıyor altın gümüş özellikle bu iki maden üretilse 15 milyar liralık deger de çarpan etkisi de eklense fiyatlama şu an kinden kat kat yukarıda olması gerekiyor finansal tarafta borç devede kulk yeni yatırım araştırılıyor olması lazım aslında birçk enerji şirketinden daha degerli fakat yönetici ve şirketin sahipleri bu faktörlerin görmezden gelinmesi sebebi diye düşünüyorum ortaya bir vizyon konmalı şirketin geleck planları ile ilgili o vakit bu rakamlar odaş için komik kalır ytd
    Önemli olan altın madeni fakat piyasa buna bakmaz şuan için bence.Bence 1,öncelik kasanın artıya geçmesi piyasa buna bakar tahminin gelecek yıllarda temettü ödemesidir he çok önemli değil temettü fakat büyük hareketi odaş hissesinde yaşarsak 2024 yılında alınacak temettü eğer verirse bence değerli olur maliyeti düşük olanlar için tek sıkıntı şirket kapalı kutu fakat geçen haftalar da odaş hissesi ciddi düşüş yaptığında yaptığı açıklama olumluydu o yüzden bence dürüstler önemli olanda bu zaten.İzlemeye devam.

Halka açıklığı ile ilgili çok eleştiri var umarım odaş hissesi 3 haneli rakamlara gider halka açıklığını eleştirenlere gereken cevabı verir he ben hissede olurum olmam çok önemli değil önemli olan odaşı 2 gün dahi taşımamış ve bok atanlara en iyi cevaptır.

7.  Alıntı Originally Posted by ajansx Yazıyı Oku
    özbekistan da farklı firmalarında doğalgaz çevrim santrali var acaba ne kadar kar bırakıyorlar bizim için örnek teşkil eder sanırım .Taşımasına 50 milyon dolar verilen yatırım 10 milyon kazandırsa senelik yaklaşık 2023 de karlılığa 200 milyona yakın katkısı olur
    İki ile çarpmak gerekir hesabınızı tahminimce.

8.  Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Önemli olan altın madeni fakat piyasa buna bakmaz şuan için bence.Bence 1,öncelik kasanın artıya geçmesi piyasa buna bakar tahminin gelecek yıllarda temettü ödemesidir he çok önemli değil temettü fakat büyük hareketi odaş hissesinde yaşarsak 2024 yılında alınacak temettü eğer verirse bence değerli olur maliyeti düşük olanlar için tek sıkıntı şirket kapalı kutu fakat geçen haftalar da odaş hissesi ciddi düşüş yaptığında yaptığı açıklama olumluydu o yüzden bence dürüstler önemli olanda bu zaten.İzlemeye devam.
    Altın madeni ile ilgili bir gelişme olursa Kap olarak atarlar herhalde, aceleye gerek yok. 2023 ilk çeyreğinde net nakit pozisyona geçebilir, İsterse bu sene de dağıtır, nakit akışında sıkıntı olmaz bu şekilde giderse işler.

Sayfa 59/247 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •