Sayfa 108/247 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 857 - 864 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Dün karanlık odaya girmeden arkadaşa en az 35 kuruş alırlar demiştim, 32 kuruş aldı.

Çok mu biliyorum, hayır. Bu tip endeks değişimlerinde MSCI endeksini takip eden fonlar zorunlu olarak endekse dahil edilen hisselerden belirli bir miktar almak zorunda oluyor. Bazıları önceden almaya başlıyor, bazıları son ana bırakıyor. Ama genelde karanlık odada büyük zıplamalar oluyor.

O yüzden bu alıma fazla önem atfetmemek lazım. Yani oradan yön bulamayız. Bunlar zorunlu alımlar.

Öte yandan Yunus ŞAHİN'i konuşmuştuk. Aslında bir çok fon yöneticisi benzer. Kendi pozisyonlarına ve isteklerine göre yönlendiriyorlar piyasayı. Yoksa o fonlar o getirileri nasıl sağlayacak?

Mesela HEKTS'ta zirveden (51 küsur) 33 milyon lot sattı Oyak. Muhtemelen bazı fonlar aldı bunu. KY'nin alması mümkün değil. E o fon yöneticileri salak mı 140 fk'dan mal alıyor?

Piyasanın o anlamda suyu çıkmış. Bizim kılavuzumuz bilanço olmalı. O bozulmadığı sürece tutmaya devam ederim kendi adıma.
    Teşekkürler cash_is_king. Vermiş olduğunuz bilgiler çok değerli. Saygılar.

2. Vadeli bayağı güçlü açtı. Bugün alsın yürüsün artık..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Teknik olarak MACD, daha önce de yazdığımız gibi orta periyotlarda yavaş yavaş yukarı kesimi gerçekleştiriyor....

******.....Herkese bol şanslar...****

4. Dünkü hareketten sonra bugün ve bilançoya yakın Bi süreye kadar pek bir şey beklemek lazım.. Grup malum son ana kadar dökmek için zorlayacaktır..
    OMAHALI

5.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Dünkü hareketten sonra bugün ve bilançoya yakın Bi süreye kadar pek bir şey beklemek lazım.. Grup malum son ana kadar dökmek için zorlayacaktır..
    4Ç Bilançosu Mart'ta açıklanır. 3 ay boyunca buralarda takılması imkansız hocam.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

6.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    4Ç Bilançosu Mart'ta açıklanır. 3 ay boyunca buralarda takılması imkansız hocam.
    Bende ilk defa girdim.. Tahtanın ününü duymuştum beklediğim gibi çetin ceviz tahta.. Bu kadar kelepir malı ky ye bırakmamak için her türlü pisliğe benim tahminim uzun süre devam eder
    OMAHALI

Hisse düzeltmesini tamamladığı halde, başındaki spekülatör halen endeksle birlikte aşağı daldırıp çıkarıyor..hiç bir fırsatı da kaçırmıyor...Bu olay bile tamamen psikoloji törpüleyici,(...hisseden kimi kovarsam, o kar'dır anlayışı içinde..) kasıtlı ..12 aylık bilançosunu satın almaktan halen uzak davranış modu içinde.....
    Son düzenleme : loruhlano; 02-12-2022 saat: 11:08.
    ******.....Herkese bol şanslar...****

Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Hisse düzeltmesini tamamladığı halde, başındaki spekülatör halen endeksle birlikte aşağı daldırıp çıkarıyor..hiç bir fırsatı da kaçırmıyor...Bu olay bile tamamen psikoloji törpüleyici,(...hisseden kimi kovarsam, o kar'dır anlayışı içinde..) kasıtlı ..12 aylık bilançosunu satın almaktan halen uzak davranış modu içinde.....
    Niyetler önemli, un var şeker var ama patron ve tahtacının niyeti ağır basıyor. Onların gayesi çok daha fazla para kazanmak. Ky nin yapacağı pek bir şey yok.

Sayfa 108/247 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •