Sayfa 72/247 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 569 - 576 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by Ganalı Yazıyı Oku
    Sevgili dostum bu kağıt 3 ay sonra 40 TL olsa kimse Bu durumu yadırgamaz dolayısı ile tabii ki arada kar realizasyonları olacak basacak yüzde 29 bile geri çekilme olacak ama asıl hedefe odaklanmalı..
    Bu saatten sonra o dediğin oranda geri çekilirse paraşütsüz düşüşe geçti demektir.Boşunamı odaş hisse miktarımı ikiye katladım portföyde .9,12 ye yükseldi maliyetim.Üstelik yıllardır kıyamadığım Egeen portföyümden %20 fedakarlık ederek odaş aldım.Geriye dönüş yok tam yol ileri dedi kaptan.ytd
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

2. Sevgili dostum yaptı zaten 965 den 7 küsurlara bastı niye panik olanların mallarını topladı düzeltmesini tamamladı..Asıl olay maden işinde oradan gelecek bir haber hisseyi ikinci levele taşır kısa dönem için fiyatlamasını yaptı/yapıyor.Endeks düşerse buna fazla dayanamaz önemli olan bu saatten sonra bu fiyatları sindirmek bu yılın en çok kazandıranlarından..15 gibi dinlenme sürecine girse bana yeter..Ege de olay çok farklı tamamen bedelsiz üzerine kurulmuş bir düzen ben portföyü Ege odas ağırlıklı..

Maliyeti düşük olanlar açısından sıkıntı yok bence odaş hissesi çift hanelere yerleşmiştir hayırlısı olsun.Önemli olan 6 ay yada 1 yıl sonra odaş nerede olacak?maliyeti düşük olanlar bence bunu düşünmeli artık enflasyon %100 olduğuna göre odaş hissesi daha fazla prim yapmalı ki para kazandık diyelim. Ayrıca tavan serileri beklemek son derece mantıklı odaş hissesinde yüksek enflasyon ve iyi çeyrek açıkladığı için son olarak kömür fiyatının düşüş olacağı düşünülmeyen zaman diliminde.Tüm şartlar odaş lehine bence.

Kömür fiyatları düşerse, enerji tarafının karlılığı artar(Enerji fiyatları yükselmeye devam ettiği sürece.) ve enerji tarafından, düşük kömür fiyatları telafi edilir.
    Hem, henüz düşen veya düşme eğilimine giren kömür veya elektrik fiyatı yok. 4. çeyrek 3'ten iyi gelecek. 2023 daha da iyi olacak. Keyfini çıkarın.
    Sürekli yükselen karlılık ortada dururken, ufukta görünmeyen düşük kömür fiyatları için evham yapmayı bırakın bence.
    Keyfinize bakın. Mutlu olun. Bol kazançlar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

Ayrıca; çoğu yatırımcı, ODAS'ın yeni yatırım yapmamasını kafaya takmış; ona vahlanıyor. Bazıları "Altın madenine yatırım yapılsın" derken, bazıları yenilenebilir enerji istiyor.

Yeni yatırım, yeni hikaye demektir. İyi bir şeydir yani ama yapılmaması da dünyanın sonu değil. 2023 sonuna kadar yeni yatırım yapılmaması demek, ODAS'ın borçlarının azalması, dolayısıyla; karlılığının artması demektir. Yani kasanın para dolması demektir.
    Para olduktan sonra, her şey yapılır. Napolyon bunu iki asır önce söylemiş. Biz hala öğrenmeye çalışıyoruz.
    Relaks...
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

Olmadı, baktık ki kömürün de elektriğin de fiyatları düşecek; demirçeliğe geçeriz. ODAŞ'ı elimize kaynak yapmadılar ya. Kömürle elektrik fiyatlarının düşmesi, demirçelik fiyatlarının havalanması demektir nasıl olsa.

Bakın, seçenek çok Asl olan; hayattan tat almaktır.
    Her şeyin alternatifi/çözümü vardır.
    Mutlu olun! Mutlu kalın!
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

7. Elektrik fiyatının düşeceğine dair kaynak nedir? Biz bu ülkede bunu hiç görmedik. Ayrıca kışa griyoruz. Avrupa donacak diye değerlendirmeler var. Doğalgaz krizi var. Bütün bunlar var iken nasıl düşecekmiş?

8. Yeni yatırım diyen Özbekistan santralına dikkat etsin.Buranın karı son çeyreğe eklenecek.Asıl sahip olduğu maden şirketlerini takip edin derim bu arada.
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

Sayfa 72/247 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •