Sayfa 164/247 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Seçim yatırımı. Seçimlerden sonra zamlar katlanarak gelir. Yılın ikinci yarısı yapılacak zamlarla, birinci yarısındaki indirimler geri alınır.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

2. 2137 kar.nerdeyse 9 aylık karı ikiye katlamış
    Yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by acosar Yazıyı Oku
    Hocam 2023'te 5 milyar kar beklentisi olan şirketin 1,2 milyar TL'si kesilse bile fiyatlaması bu şekilde olmaz. Daha agresif fiyatlama yapması gerekir. PTF tavanı düştükçe AUF düşüş gösterecektir zaman içerisinde burada en önemli nokta gaz fiyatlarının nereye gideceği gaz fiyatları yükselirse elektrik fiyatları da yükselir. YTD
    Auf, dolar ve üfeye bağlı. Ptf tavanı çok düşerse auf’un anlamı kalmayacak. Enerji krizi oldukça hafiflediği için Auf’ta yeni olumsuz bir düzenleme yapılmasını gerektirecek bir durum yok. (Son düzenleme Cante lehineydi zaten.) Odas ptf’ten satmadığı için artık ptf’in önemi yok ama Cante tarafında son çeyrekteki gibi oldukça yüksek Favök bu sene devam eder. (2. çeyrekte hes’lere bağlı bir miktar düşüş olabilir.) Önümüzdeki iki sene için vadeli doğalgaz fiyatları spot fiyatlardan yüksek. Yani önümüzdeki iki sene için enerji krizinin devam edeceği fiyatlanıyor. Bu durum tabi ki her an değişebilir. Şu ceza muhabbeti olmasa Cante tarafında işlerin çok iyi olduğunu gösteren bilanço geldi. Bu kadar erken göndermeleri de mesaj muhtemelen.

4.  Alıntı Originally Posted by ajansx Yazıyı Oku
    2137 kar.nerdeyse 9 aylık karı ikiye katlamış
    Hocam o sadece 4. çeyreğin kârı değil, 12 aylık kar.. Çeyreklik kâr 467.7 Milyon TL. Sevinciniz kursağınızda kalsın istemem, ama buna dikkat edin.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

5. 4. çeyrek demedim zaten 9 aylık kaçtı kar

6.  Alıntı Originally Posted by ajansx Yazıyı Oku
    4. çeyrek demedim zaten 9 aylık kaçtı kar
    1.669.264.404 TL 9 aylık net karı
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

7. ben 1300 diye hatırladım 1669 ise benzer bir kar marjı gelmiş yinede iyi

Sayfa 164/247 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon