Sayfa 822/1019 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 6,569 - 6,576 arası.

Konu: Viop XLV

1.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    sn akçay hiç mi araba bulunmuyor mesela sirkülasyonu az olan taşıtlarda da mı sıra var ?
    bilginiz var mı ?
    bende bu haftasonu arabayı tamirata götürdüm.7 000 lira tutabilir dedi masraf bu araba kaç liralıkki zaten dedim 160 000 eder dedi.
    kafam bozuldu yeni bitane almaya karar verdim niyetlendim açıkcası.

herkesde piyasada istesende araba yok diyor

saygılar.
    genel olarak yok...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Çin, Guangzhou'da 80.000 yataklı karantina merkezi inşa etmeye başladı.

3.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Yazmayı unutmuşum, belki de yabancimiz olmadığı için dolar bazlı ralli yapabiliyoruz. Bildiğiniz adamları soyduk. Burası Türkiye yeğen. o Amerikali fonları bile soyup göndeririz memleketlerine

Ayrıca borsaya akın eden yeni yatırımcı bir kitleden bahsedilip bu sebeple şelale öngörenler oluyor. Pala'nın biraz aklı varsa müşteriyi ilk gelişinde kaziklamaz, ayağını alıştırır, daha büyük oynamasını bekler, çevresini de getirmesini bekler, hepsini toptan kazıklar. Ben pala olsam böyle yapardim da pala olmaya sermayemiz yetmiyor işte
    yeni gelen yatırımcıyı kazıklamak diye bi derdi olduğunu sanmam palanın- pala derken, son bir yılda yabancı takasından satışa gelen 7 milyar dolarlık malı karşılayanları kast ediyoruz.. yeni gelenler palanın altına yattığı kadim büyük tahtalarına gelmiyor, sasa/hektas ve benzerlerine, xtumy almaya geliyor.. şu an kadar böyle en azından.. oralar şimdiye kadarki temposunda devam eder, kimse malını yıkmaz, f/k 60+ bile olsa.. u30 tahtalarında ise bir kaç aya kadar yabancı girişi başlayabilir, esas ralliyi o zaman yaşarız, yeni gelen yabancıya ucuza mal vermesinin hiç bi mantığı olamaz.. o yüzden ocak zirvesi rahatlıkla 9-10 bin dolayında gerçekleşebilir- u30

demişsin ki, bankalar tuprs/eregl/thyao falan bu karlar reel değil, enflasyon muhasebesi uygulanmıyor zira.. enf.muh. ne zaman uygulandı ? sadece 2001-2004, yani kriz sonrası ekonomi imf/derviş ekibine teslim edildiği ortamda uygulanmaya başladı, iki sene sonra da 40 yıllık yüksek enflasyonu bitirdi yeni gelen hükümet.. 1993-1994 rallisi de, 1999-2000 rallisi de enf.muh. uygulanmazken yaşandı, reel olmayan karlarla hesaplanan f/k oranları 40-50 ortalamalara kadar yükselebildi zirvelerde.. şu an aynı enflasyon oranları var, ve ortalama f/k sadece 5.. balon olması için 10 kat daha yükselmesi lazım

4. Borsamızda kabaca
    1 dolar seviyesinden 2.5 dolara kadar
    Go go tar tar diyen yatırımcılar var

Şimdi sorarım size 1 dolardan 2.5 dolara kadar ralliyi iliklerine kadar yaşamış
    Biri

Ralliden korkar mı? Yada short açtı diyelim borsa yükselecek diye korkar mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku

Çin, Guangzhou'da 80.000 yataklı karantina merkezi inşa etmeye başladı.
    Hastane inşaatı videosu.

https://twitter.com/reptilianplanet/...07946418372608

6. Genel algıya baktığın zaman
    Go go tar tar diyor herkes
    Ben ise bu hafta düzelme onarma düşme bekliyorum

Belki de yanılıyorumdur herkes kendi bilir

Alacağı pozdan kar da zarar da edecek doğru alınan karardır

7. Eğer Düşündüğüm gibi olursa
    Yeni gelen borsacı kardeşlerime
    Borsada selamı çakacağım 😊😎

Borsanın gerçeklerini deneyimleteceğim

Ha olmazsa da olmaz hayırlısı bakalım

Çok eğleneceğiz bu hafta bence 😎

Eğer yazdığım gibi olursa Thebigshort geldi geçti üttü deriz

8.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Eğer Düşündüğüm gibi olursa
    Yeni gelen borsacı kardeşlerime
    Borsada selamı çakacağım 😊😎

Borsanın gerçeklerini deneyimleteceğim

Ha olmazsa da olmaz hayırlısı bakalım

Çok eğleneceğiz bu hafta bence 😎

Eğer yazdığım gibi olursa Thebigshort geldi geçti üttü deriz
    Daha çok yükselmek için negatif uyumsuzluk verdiler. Teknikçiler şimdilik uyumsuzluğa oynuyor. Onlar ise yükselerek pozitife çevirecek.

Sayfa 822/1019 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832872922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •