Sayfa 195/1019 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 1,553 - 1,560 arası.

Konu: Viop XLV

her bir gönderi 1000 $ :)

https://www.hisse.net/topluluk/showt...24#post5953124

ne demiştik

enflasyon borsalar tarafından fiyatlanır ..

nisanda herhangi hiseeye zar atrarsanız bügün x3 ne olası rakam olacak az biraz bilanço okuyan arkadaşınız varsa x 4
    biraz portföy yönetimi ile x5 durumuna ulaşmanız olası idi ..

gel gelelim herkes usta olmuş , havada x5 x6 gibi min. değerlemeler mevcut .

fiyatlamalar ne akdar devam edecek göreceğiz .

nisandan sonra short yaparak para kazanan arkadaşları tebrik ediyorum .

oiva voi
    PARADİGMA
    Bir resmin bin sözcüğe bedel olduğu söylenir,belki de bin dolar demeleri gerekirdi.

2.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Tüm kiralamalar uzatılacak diye biliyorum.(Arsası devlete ait oteller de dahil)
    Yasa geçti mi bilmiyorum.(Ufuk yatırım dan RİXOS Göcek otel den aklımda kalmıştı)
    Trabzon Liman/Ermiş: Bizim 12 yıl daha işletme hakkı süremiz sözkonusu - Bloomberg HT
    __________________________________________________ _
    Bu haber 03.08.2022 tarihli haber,bu habere göre henüz uzamamış diyebiliriz.

YTD

3. Şirketimizce Trabzon Limanı deniz sahasında
    deniz derinliklerinin kontrolü, liman draftının korunması, seyir ve limancılık
    işlerinde güvenliğin sağlanması ve sonuçta büyük tonajlı gemilerin yanaşması
    ile limanımıza olan müşteri talebinin arttırılması amacıyla dip tarama
    faaliyeti gerçekleştirilmiştir. Faaliyet ile ilgili, faaliyet öncesinde gerekli
    izinler tamamlanmış, ülkemizdeki yetkin kuruluşlardan teklifler alınmış ve 05.05.2022
    tarih, 2022-06 sayılı Yönetim Kurulu Kararımızda oybirliği ile en avantajlı
    teklif sahibi, Albayrak-TR tarak gemisi sahibi, ilişkili tarafımız Albayrak
    Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş. tarafından (küçük liman sahası dışında) faaliyetin icrasına karar verilmiştir.

Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.’nin
    faaliyetleri 30.09.2022 itibariyle tamamlanmış olup, 30.09.2022 tarihli
    hakkediş şirketimize sunulmuş ve yapılan incelemeler, ARS Mühendislik
    Danışmanlık Ticaret A.Ş.’nin projenin başı ve sonundaki batimetrik ölçümleri, Asal
    Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin mukayeseli (proje başındaki
    öngörüler ve sonunda gerçekleşen duruma dair) değerleme çalışmaları gözetilerek
    07.10.2022 tarih, 2022-11 sayılı kararımızda oybirliği ile kabul edilmiştir.

Yapılan hakkedişte, taranan alanda değişiklik
    olmamasına rağmen çıkartılan malzeme bazında 325.254 m3 – 500.000 m3
    arasında bir malzeme yerine 733.605 m3 taranan malzeme çıkartıldığı
    gemi jurnal kayıtları, gemi sayaçları ve bağımsız kuruluşlarca limanda
    gerçekleştirilen tarama planlarının mukayesesinde tespit edilmiştir.

Sözleşme kapsamında, 82.560.461,83 TL tutarında
    hakkediş gerçekleştirilmiş olup hakkediş Şirketimiz kayıtlarında
    aktifleştirilmiştir. Konu maliyet tek seferlik olmayıp, imtiyaz süresi
    içerisinde yıllara sari şekilde itfa edilecektir.

Dip tarama faaliyeti ile, 4 no’lu rıhtım önü ve
    liman giriş kanalının -14,50 metre kotuna dek, 3 no’lu rıhtım önünün -12,50
    metre kotuna dek, basen bölgesinin ise -11,50 metre kotuna dek taranması
    gerçekleştirilmiştir.

Denizden taşınan malzemeyle zamanla tüm
    limanlar dolmakta ve draftları azalmaktadır. Trabzon Limanı’nda da konu
    çalışmalar öncesinde –özellikle bölgedeki
    akarsuların taşıdığı sel suları ve akıntıları kaynaklı olarak- draft
    azalması nedeniyle yüksek draftlı gemiler limana girmekte zorluk ve çekinceler
    yaşamakta idi. Deniz dip kotunda yaşanan yükselme nedeniyle mevcutta izni
    bulunan kapasitelerdeki gemilerin limana yanaşması deniz seyir emniyetini zora
    sokmuş idi. Konu dip tarama işlemi ile, gemilerin güvenli bir şekilde limana
    girerek, rıhtımlara yanaşması ve manevra yapabilmesi sağlanmış ve Trabzon
    Limanı Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi içerisindeki en geniş draftlı liman olma
    özelliğini haiz olmuştur.

Şirketimiz, konu faaliyetin de tamamlanması ile
    bölgedeki ticaretten azami payı almak, kapasite kullanım oranlarını arttırmak
    ve gelir ile karlılık oranlarını arttırmak amaçları çerçevesinde faaliyetlerini
    sürdürmektedir.

Bu haber yeni (10.10.2022),bu kadar yatrım yapılıyorsa uzayacak diye yorumlarım.

YTD

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,012
     Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Yasa geçti mi bilmiyorum.(Ufuk yatırım dan RİXOS Göcek otel den aklımda kalmıştı)
    teşekkürler dostum.

Açıkcası arsa dedin mi kulak kabartırım .Tapum yok ya bari aldığım şirketlerin tapulu malı olsun istiyorum.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

5.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Gerçeğe yakın.. köy hayatı.. bir kaç ödül aldı https://www.imdb.com/title/tt5593384/
    Evet, güzel bir filme benziyor, sağolun.

Gerçekler acıdır derler, ama alıştık artık.

>>>>>>>>
    https://www.youtube.com/watch?v=kXTqMxIqndg
    Hakikat ve Adalet/Tõde ja Õigus/Truth and Justice

"İnsan ne ister? Bir yere ulaşmak. Başlangıçta bir tepede durur, nereye gitmek istediğini görür. Sonra yola koyulur. Yol boyunca ilerler. Ormanlardan geçer, nemli çayırlarda ve yoğun bataklıklarda debelenir (...) Sonra durur ve yönünü yitirdiğini fark eder. Yolunu kaybetmiş ve nasıl devam edeceğini bilmeyen bir kişi ne yapar? Nasıl başa döner? Yola çıktığı yere... Çünkü aradığı cevap, en başından beri oradadır."
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Trabzon Liman/Ermiş: Bizim 12 yıl daha işletme hakkı süremiz sözkonusu - Bloomberg HT
    __________________________________________________ _
    Bu haber 03.08.2022 tarihli haber,bu habere göre henüz uzamamış diyebiliriz.

YTD
    Limanların süre uzatılması kanundan çıkarıldı diye haber vardı. Anayasal sorun varmış.

https://www.haberyildizi.com/magazin...di-h88370.html
    25 Ekim 2022 Salı 18:57

7.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Fon Sınai Yatırımlar, Rixos Hotel Premium'un bütün haklarının devralınmasını kararlaştırdı

Fon Sınai Yatırımlar A.Ş.'nin Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklaması aşağıda bulunuyor:

Şirketimizin yeni yatırım kararına ilişkin Orman ve Su İşleri Bakanlığı izni alınana kadar içsel bilgi niteliğinde olabilecek bilgiye ilişkin özel durum açıklamalarının, işlemlere başlanmadan önce değil işlemlerin tamamlanma aşamasına gelmesini müteakip derhal ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 Sayılı Özel Durumlar Tebliği'ne uygun şekilde yapılmasına karar verilmiştir.

Bu gizlilik ihtiyacının ortadan kalkması çerçevesinde; derhal proje kapsamında gerçekleşen işlemlerin Kamuya açıklanmasına karar verilmiştir.

Yönetim Kurulumuz 30.09.2015 tarihinde; FİNE MTR ADİ ORTAKLIĞINA ait Muğla İli, Fethiye İlçesi Göcek Mahallesindeki araziler üzerine inşa edilmiş ve FİNE Otel Turizm İşletmecilik A.Ş. 'ne kiralanmış, halen "RİXOS HOTEL PREMİUM" adını taşıyan otel ile otelin inşa edildiği arazilerin Orman ve Su İşleri Bakanlığından izin alınarak alt kiralama yoluyla kiralanması, devralınması, işletilmesi ve otelin kiraya verilmesi için düzenlenmiş sözleşmelerle eklerinden doğan bütün haklarının 88.000.000 TL + KDV ödeyerek devralınmasına ve bu işlemin Orman ve Su İşleri Bakanlığının izni alınıncaya kadar kamuya duyurulmamasına karar vermiştir.

8. Şu sansür yasası deniyor orada internete konan her şeyin içinde ilk konuluş tarih ve zamanı ve değişmiş ise son güncelleme zamanı yazılacaktır vs ibare vardı. Güzel bir karar.

"İçinde zaman olmayan her şey anlamsızdır" diye büyük bir laf edeyim.

İnsanın çaresizliğinin temeli zamanının kısa oluşu.

Karadenizli Temel'e zeybek oynayan Efe'yi gösteriyorlar.

Bakıyor

- O şekilde düşüne düşüne ben de oynarım!

Sayfa 195/1019 İlkİlk ... 95145185193194195196197205245295695 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •