Sayfa 737/1019 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 5,889 - 5,896 arası.

Konu: Viop XLV

Borsada ALTIN.S1 koduyla işlem gören Darphane Altın Sertifikaları'nda alım-satım arasındaki farkların düşük olması, düşük komisyonla alınıp satılabilmesi, çalınma riskinin olmaması ve bu varlıktaki kazançlardan stopaj vergisinin alınmayacak olması başlıca avantajlar olarak öne çıkıyor.

Söz konusu varlık 0,995 saflığında altına dayalı olurken, her bir sertifika 0,01 gram altına denk geliyor.

Altın sertifikaları için 5 ton altın karşılığında 500 milyon adet sertifika satışa sunulurken, nakdi dönüşüm borsada satış şeklinde gerçekleştiriliyor.

Darphane Altın Sertifikalarını fiziki altına dönüştürebilir miyim?

Darphane Sertifikaları sertifikaların ilk ihraç tarihinden 4 ay sonra yani 21 Mart 2023'ten itibaren fiziki altına dönüştürülebilecektir.

Darphane Altın Sertifikaları'nda fiziki altına dönüştürme alt ve üst sınırı nedir?

Her yatırımcı için fiziki dönüşüm tutarı minimum 50 gr ve 50 gram üzeri için 10 gramın katları olacak şekilde yapılacaktır. Azami fiziki dönüşüm miktarı günlük 1000 gramdır.

5. viop viop diyorsunuz da yani küçük yatırımcı için samimi söylüyorum uyuşturucudan daha kötü bir alışkanlık
    hemi valla hemi billa Allah bana 2 tır dolusu para verse yine viop denilen olaya bulaşmam
    Bunu icat edenin mantığı belli , 3 ay sonrasına 50 milyon dolar ödemen var ,şimdi adam kara kara düşünüyor ,lan diyor dolar şimdi 18 liraysa 3 ay sonra 28 lira olursa ben bittim
    Haklı yani adam bunu düşünmekte
    Paracılar birbirini destekleyip düşünme kardeş diyorlar ve viopu icat ediyorlar ve sen de gelip bunların arasına giriyorsun
    Yapmayın be kardeşim

Darphane Altın Sertifikaları'nı ne zaman teslim alabilirim, bu hizmet için masrafım olacak mı?

Fiziki dönüşüm talebinin Darphaneye iletilmesini takip eden dördüncü iş günü yatırımcı fiziki altını teslim alabilecektir. Yatırımcı ikamet adresine gönderilmesini talep ettiği takdirde, talebi takip eden dördüncü iş gününde fiziki altın taşıma firmasına verilecek, taşıma maliyetleri yatırımcıya ait olacaktır. Fiziki altın talebinde bulunulmasının ardından 10 iş günü içerisinde altınlar alınmazsa yatırımcılardan 50-500 gram için her gün 50 lira, 500 gram üzeri için her gün 75 lira saklama masrafı tahsil edilecektir.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,428
     Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    2020 şubat mayıs kur 6,9-8.4 zamanı forum arşivine bak.. İyi pazarlandı.. Hemde bayağı uzun vadeli..
    **almayanın ne salaklığı kaldı nede yatırımdan anlamadığı.
    Faizler artmadan önce uzun vade eurobondu öve öve bitiremeyenlerin hepsi kayıp..
    Aynı şey burada da oldu... Yabancı gelmeden çıkmaz.. heh..

Satıcı taraf dili - alıcı taraf dili..
    Eurobond "yatırdığın parayı geri çekmeyip vade sonuna kadar beklemeyi göze alabiliyorsanız" çok süper bir yatırım aracı. Göze almam derseniz veya ben risk alırım borsadan 2-3 yılda $ bazında 2-3 kata katlarım ne gerek var yıllarca beklemeye derseniz bundan sonrasını zaten okumanıza gerek yok. Vade sonunda ana paranı geri alırken kur farkı gelirin varsa vergi alınmıyor. Ama tabii ki kupon faizlerinin tutarı belli değerin üzerindeyse gelir vergisine tabii. 2022 için 70 000 TL gibi düşüktü, yani büyük ihtimalle vergi çıkar. Şimdi bir örnek ile açıklayayım:
    Mart 2038 vadeli sabit kupon faizi 3,625 (6 ayda bir ödeme) US900123BB58 kodlu Eurobond'u bugün 100 000$ nominal değer için 90 300$'a alıyorsunuz. Kupon ödemelerinde 3625$ alıyorsunuz. Vade sonunda ana paranın da iadesiyle toplam ödeme 212 000 $ bunun 25000$ vergiye gitse 187 000$ ediyor. Bence kesinlikle konut almaktan çok daha avantajlı. Bugün ev alıp 16 sene sonra $ bazında aldığımızdan %10 yüksek fiyata satabilir miyiz? (pek sanmıyorum) $ olarak kazanılan kupon faizleri de ev kirasının yerini hayli hayli tutar. Yok kiracı ödemedi evi kırdı döktü, mahkeme vs uğraşmana gerek yok. Çok parası olan için devlet garantili $ bazında çok güzel para kazanma imkanı tanıyor.
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

8. Altın sertifikası işbanktan alınamıyor

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 737/1019 İlkİlk ... 237637687727735736737738739747787837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •