Sayfa 1/278 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 2222 madde; 1 - 8 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,612

BFREN - Bosch Fren Sistemleri

BFREN - Bosch Fren Sistemleri

Yeni başlık hayırlı olsun.

Eski başlığımız burada
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2. yeni sayfamız hayırlı olsun arkadaşlar.
    yeni zirveler-süper haberler almamız dileğiyle...
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

3. Yeni sayfaya olumlu beklentiler ile baslayalim.

An itibari ile hisse 2124 tl de. Hisse de en buyuk beklentimiz Togg un elektri fren isini almasi. Ford elektri araci icin yeni yatirim yapmisti bildiginiz uzere. Togg uda almasi durumunda uretim hattinin kapasite artisi soz konusu olabilir.

Bunun haricinde bes yillik sermaye uzatim surelerinin son yilinda. O bakimdan da yil basindan once sermaye artimina gitme ihtimali var.

Senaryoma gore onumuzdeki gunlerde Togg haberi ile 3500 ler gorulebilir. Devaminda sermaye artimi gelirse orana bagli olarak ana hedefini belirleriz.

Not: iki haftalik canli yayin seruvenimize bugun son vermis bulunuyoruz. Islerimden yine ne zaman boyle uzun bir bosluk bulursam canli ya devam edecegiz. Canli yayin kodunu kacirmak istemiyorsaniz ucretsiz bos email atarak uye listesine kaydolabilirsiniz. [email protected]

Yatirim tavsiyesi degildir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    21,988
    Gürcan Karakaş 1965 yılında Antalyanın Akseki ilçesinde dünyaya geldi. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Karakaş, aynı yıl içerisinde Aselsanda çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Şde görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbachta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı.
    Bakalım TOGGda bosch partnerliği var mı?Varsa yarın örgeniriz
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    21,988
    Alman ekonomisi üçüncü çeyrekte %0,3 büyüdü

Almanya'da mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Gayrisafi Yurt içi Hasıla (GSYH), üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,3 arttı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), yılın üçüncü çeyreğine ilişkin GSYH verilerini açıkladı. Buna göre, Almanya'da mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH), bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 0,3 artış gösterdi.

Geçen yılın üçüncü çeyreğine göre ise ülkenin GSYH'si yüzde 1,1 arttı.

Almanya ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde çeyreklik bazda yüzde 0,1, yıllık bazda ise yüzde 1,7 büyüme kaydetmişti.

Destatis, ikinci çeyrekteki yüzde 0,1'lik ılımlı artışın ardından ülke ekonomisinin, küresel ekonominin zorlu çerçeve koşulları, devam eden Kovid-19 salgını, tedarik zincirindeki bozulma, artan fiyatlar ve Ukrayna'daki savaşa karşın bulunduğu durumu korumayı başardığını bildirdi.

Almanya İstatistik Ofisi, ülke ekonomisinin 2022'nin üçüncü çeyreğindeki performansının özel tüketim harcamalarından kaynaklandığını duyurdu.

Almanya'nın önde gelen dört ekonomik düşünce kuruluşu, Avrupa doğal gaz piyasalarındaki krizin Alman ekonomisi üzerinde ciddi etkileri olduğunu bildirerek, bu yıl için GSYH büyüme tahmini yarıya indirmiş ve gelecek yıl için ekonomide daralma öngörmüştü.

Kaynak : Anadolu Ajansı
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6. arkadaşlar Togg un elektrikli fren işini almasını cidden bekliyor musunuz ? açıkcası ben beklemiyorum. Alsa süper olur, ama öyle bişey olsa fiyat şimdiden 3 bin-4 binler olurdu bence.
    Borsada bilgisiz bir yatırımcıyım.Temel analizden-teknik analizden anlamam. Kulağım delik değildir. Kimse benim yazdıklarımdan etkilenip işlem yapmasın.(eski nickim : hallederiz )

7.  Alıntı Originally Posted by joker16 Yazıyı Oku
    arkadaşlar Togg un elektrikli fren işini almasını cidden bekliyor musunuz ? açıkcası ben beklemiyorum. Alsa süper olur, ama öyle bişey olsa fiyat şimdiden 3 bin-4 binler olurdu bence.
    Turkiye de Bfren den baska elektri fren uretim hatti olan benim bildigim baska firma yok. Bfrenin de uretimi kampana idi, digerlerininde. Ford araya girince elektrikli icin uretim hatti olusturdular. Ha gizli gizli uretim hatti kuran baska bir firma varsa bilmiyorum projeye ozel. yurt disindan daha ucuza ithal etme yoluna da gidiyorlarsa oda olabilir. Suan Bfren bu konuda tekel konumunda oldugu icin sansi yuksek. Parcalarin yarisinin yurt disindan geldigi bir zamanda frende gelirse sasirtmaz tabi. Pozisyonu aldik bekliyoruz.

Ytd

Togg açılış da tedarikçi firmalar açıaklırsa çok güzel

Sayfa 1/278 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •