Sayfa 217/279 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267 ... SonSon
Arama sonucu : 2229 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

1.  Alıntı Originally Posted by adsız Yazıyı Oku
    çok uzun zaman önce demiştim ki 'o haber düşmeden bir daha bfren sayfasına yazmam'
    gün bugünmüş meğer..
    ama doğrusu haber sürpriz oldu bana..

yaklaşık on beş yıldır bedelsiz hisselerini yakından takip ederim.. portföyüm genellikle bu albenisi bol elemanlardan oluşur.. elimde değil ne yapayım, ben onların endeksten bilançodan şundan bundan bağımsız 10-15 tavan yapma ihtimallerini seviyorum.. :P

yaklaşık üç yıldır da bfren taşıyorum..
    Karton bedelsizinden kazandıklarımı buraya gömdüm.. sırada bu var diye..
    nasip kısmet işi tabii bunlar..

neyse.. hele bir kaç gün geçsin, yazarız yine..
    cümle bfren dostlarına hayırlı bereketli olsun inşallah..
    Bfren üzerine kısa notlar..

- bedelsiz açıklamasından sonra dün en yüksek hacim seviyesine ulaşarak gün sonu yatayda kaldı..
    - yüksek hacim sonrası benim modellememde öngördüğüm ilk yatay bekleme noktasından epey aşağıda bir kapanış oldu..
    - ol sebepten bekleme salonuna girmeden evvel birkaç basamak daha çıkması gerektiğini düşünüyorum.. :P
    - 2012'deki Netaş-Brisa bedelsizinde olduğu gibi belki bir eküriyle yol alma ihtimalini de yabana atmamak lazım..
    - son olarak iddiasız olmak yakışıksız olur benim için.. hafta bitmeden yeni zirvesini görecektir inşallah deyip bitirelim..

bu düşüncelerle cümleten hayırlı bereketli kazançlar dilerim sevgili Bfren dostları..
    sağlıcakla..

2. Bu aralar buralarda baya destekler olusturacak gibi herhalde bölünme işi Kasım sonuna kalacak gibi SPK kolay kolay onay vermiyor hep ağırdan alıyor bunun sayesinde bankof da bu üçlü tahtayı istediği gibi yönlendiriyor bir gün alıp bir gün veriyor çok yoracak bofa bizleri dün her üçünden de cikmisti bugun yüklendi gene haydi hayırlısı.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

3. Sayın mercek2 iyi akşamlar hem ege hem frendeyim sizler ile aynı düşümcedeyim bir ara 1150 lo ege vardı değerini bilemedik şu an sayıları az olsada önceliğim fren zira önümüzde bölünme dışında 1 veya 2 kez daha bölünme olayı 2. Fabrikanın devreye girmesi çeyrek bilançoların düzeltilmesi var
    Kent 3-4 yıldır içimdeydim 300-400 den başlayıp 4000 lere kadar ve 2600 dan bölünen tüm süreci yaşadım o sırada 2. Gabrika kurulumu haberi çıktı be nihayet 12 den 540 milyon 2. Çeyrek sonucuna gelindi fren olayı için orada kalamadım burada da 2. Fabrika ile daha net sonuçlar ve fiyatlar ortaya çıkar ve onu beklemeye çalışıyorum

4.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Ucuncu ceyregi bekliyordum. Firma ozsermayeyi 100 m civarina ceksinde soyle 3000 4000 civari bir sermaye artimi gorelim diye. Beklentimin yarisindan dahi az geldi.

Kartonun bedelsizi sonrasi nokta atisi bolunme hedefi vermistim. Bfren icinse tahmini bolunme araligi 12500₺ cuvari. Girecegimiz pik seviylerde 15 16 binler olur.

Konya da bu arada 9 10 bin civarini egeen de 12500 leri gorebiliriz.

Elinde olan arkadaslarla beraber hepimiz muradimiza yarim artista olsa erdik diyelim. Gerisi diger hisselerimize.

Ytd
    29 eyluldeki tahminize paralel hareket devam ediyor. 15 leri gorme onumuzdeki haftaya kaldi. Risk almak istemeyenler icin fair price bolunme fiyatlari civarindayiz. Konya ve Egeen hedef fiyata baya baya yaklastilar.

FT2 gibi cakallara guvenmeyip bizlere kulak veren elinde hissesini sabirla tutanlara selam ederim.

Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
     Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    29 eyluldeki tahminize paralel hareket devam ediyor. 15 leri gorme onumuzdeki haftaya kaldi. Risk almak istemeyenler icin fair price bolunme fiyatlari civarindayiz. Konya ve Egeen hedef fiyata baya baya yaklastilar.

FT2 gibi cakallara guvenmeyip bizlere kulak veren elinde hissesini sabirla tutanlara selam ederim.

Ytd
    Egeen ay sonu elektrik işi ile hareketlenir 10 Kaımda bilanço açıklar bfren de kasımın ilk haftası ford ile eelktrikli seri ğretim haberini bilanço dipnotunda açıklar.Konya da enflasyon muhasebesi ve bütçe görüşmeleri esnasında deprem harcamaları gündeme geldiğinde elini havaya açar!
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Otomotive genel bakış: Üretim 1 milyonu geçti; ihracat 26 milyar dolar
    Türkiye'deki otomotiv üretimi yılık ilk dokuz ayında 1 milyon 74 bin 155 seviyesine yükseldi. Otomobil üretimi ise 700 bine yaklaştı.
    15 Ekim 2023 10:00
    Otomotive genel bakış: Üretim 1 milyonu geçti; ihracat 26 milyar dolar
    Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), ocak-eylül dönemine ait üretim ve ihracat ile pazar verilerini açıkladı.

Buna göre, yılın 9 aylık döneminde toplam otomotiv üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artarak 1 milyon 74 bin 155'e yükseldi. Otomobil üretimi ise yüzde 21 artarak 687 bin 817 oldu.

Ticari araçlarda gerileme
    Traktör üretimiyle birlikte toplam üretim ise 1 milyon 117 bin 620'yi buldu. Yılın 9 aylık döneminde ticari araç üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1, hafif ticari araç grubu üretimi ise yüzde 4 geriledi. Ağır ticari araç grubunda ise üretim yüzde 26 arttı.

İhracat 26 milyar doları geçti
    Yılın 9 aylık döneminde otomotiv ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre adet bazında yüzde 7 artarak 733 bin 956'ya çıktı.

Bu dönemde otomobil ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 arttı, ticari araç ihracatı ise yüzde 11 geriledi. Traktör ihracatı da 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 9 artışla 14 bin 462 olarak gerçekleşti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, toplam otomotiv sanayi ihracatı, bu yılın 9 aylık döneminde yüzde 16 ile sektörel ihracat sıralamasında zirvedeki yerini korudu.

Uludağ İhracatçı Birlikleri verilerine göre de söz konusu dönemde toplam otomotiv ihracatı, 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 26,2 milyar dolar oldu.

Satışlar yüzde 63 arttı
    Yılın 9 ayında toplam satışlar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 artarak 894 bin 663'e çıktı. Bu dönemde, otomobil pazarı da 666 bin 890 adetle yüzde 67 büyüdü.

Ticari araç pazarına bakıldığında ise yılın 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine kıyasla toplam ticari araç pazarında yüzde 51, ağır ticari araç pazarında yüzde 28, hafif ticari araç pazarında ise yüzde 57 büyüme sağlandı.

Söz konusu dönemde, geçen yılın aynı dönemine göre otomobil satışlarındaki yerli araç payı yüzde 31, hafif ticari araç pazarında yerli araç payı ise yüzde 48 olarak gerçekleşti.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    https://www.taid.org.tr/belgeler/tai...ulten-2023.pdf

2023 yılı Ocak-Eylül dönemi Ağır Ticari araç pazarı, bir önceki yılın aynı dönemine göre %29 oranında arttı. Bu dönemde satılan toplam araç sayısı 32.012 oldu.

Çekici satışları, 2023 yılı: Ocak-Eylül döneminde geçen yıla göre %19 oranında artarak 18.644 adet olurken, 16 ton ve üstü kamyon satışları %61 oranında artarak 9.122 adet oldu. 16 ton altı kamyon satışları da %24 oranında artarak 4.246 adet oldu.

8.  Alıntı Originally Posted by adsız Yazıyı Oku
    Bfren üzerine kısa notlar..

- bedelsiz açıklamasından sonra dün en yüksek hacim seviyesine ulaşarak gün sonu yatayda kaldı..
    - yüksek hacim sonrası benim modellememde öngördüğüm ilk yatay bekleme noktasından epey aşağıda bir kapanış oldu..
    - ol sebepten bekleme salonuna girmeden evvel birkaç basamak daha çıkması gerektiğini düşünüyorum.. :P
    - 2012'deki Netaş-Brisa bedelsizinde olduğu gibi belki bir eküriyle yol alma ihtimalini de yabana atmamak lazım..
    - son olarak iddiasız olmak yakışıksız olur benim için.. hafta bitmeden yeni zirvesini görecektir inşallah deyip bitirelim..

bu düşüncelerle cümleten hayırlı bereketli kazançlar dilerim sevgili Bfren dostları..
    sağlıcakla..
    haftaya başlarken..

- hissemiz cuma günü 13.133,60 olan eski zirvesini geçerek 13.280,20 seviyesini gördü ve yeni zirvesini işaretlemiş oldu.. ancak biraz da jeopolitik riskler nedeniyle kapanışa yakın cephe gerisine çekilerek 12.596,30'da mevzilendi.. ateş etmeye başlaması yakındır inşallah.. :P

- Filistin-İsrail çatışmasında hafta sonu nispeten daha dengeli açıklamalar gelmeye başladı dünyadan.. olumlu bulmakla birlikte henüz ateş sönmedi.. bir süre daha dalgalanmalar olacaktır..

çok da söylenecek bir şey yok açıkçası..
    iyimser ve beklentili kalmaya devam ediyorum deyip bitirelim..

cümleten hayırlı bereketli kazançlar dilerim sevgili Bfren dostları..
    sağlıcakla..

Sayfa 217/279 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •