Sayfa 272/279 İlkİlk ... 172222262270271272273274 ... SonSon
Arama sonucu : 2229 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

1. Bu kadar heyecan yeter.

1340 1350 araligindan mallarin ekseri kisimini ciktim.

Geri kalan lotlari uzun vade ikinci bedelsize kadar tasimayi dusunuyorum.

Zamaninda 1000 lira civarindan aldigimiz lotlari eski hesapla 16000 civarindan cikmis olduk. Yuzde 1600 e yakin kazanc birakti. Her ne kadar Enflasyon karsisinda erise dahi yinede cok guzel kazandirdi.

Tesekkurler Bfren.

Ytd

2. Tebrikler Sn. Buraktepe, çok güzel kar bırakmış. Bu noktaya getirmek sağlam disiplin ve irade (tabii yanında bol miktarda bilgi ve tecrübe de) gerektirir. Kazancınızı daha iyi fırsatlarda değerlendirmenizi dilerim.

3.  Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Tebrikler Sn. Buraktepe, çok güzel kar bırakmış. Bu noktaya getirmek sağlam disiplin ve irade (tabii yanında bol miktarda bilgi ve tecrübe de) gerektirir. Kazancınızı daha iyi fırsatlarda değerlendirmenizi dilerim.
    Cumleten hep beraber kazanalim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Bosch, üretken yapay zekayla yeni sınırları keşfetmek için Microsoft'la iş birliği yapıyor- Basın açıklaması

Kuruluştan yapılan basın açıklaması aşağıda bulunuyor:

Hiçbir sürücünün istemeyeceği bir senaryoda yola yuvarlanan bir top ve hemen ardından, trafiği umursamadan peşinden koşan bir çocuğu görmektir. Ancak insan sürücüler bağlamsal bilgilerini kullanarak bu durumu değerlendirebilirken, günümüzün destekli ve otonom sürüş sistemleri hala bunu nasıl yapacaklarını öğrenmek zorunda. Bosch, otonom sürüş işlevlerini daha da iyileştirmek için üretken yapay zekâdan yararlanmayı hedefliyor. Bunun bir parçası olarak Bosch ve Microsoft, iş birliği yapma ve üretken yapay zekanın gücünden birlikte yararlanma fırsatlarını araştırıyor. Bosch Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Stefan Hartung, bu yıl Berlin'de düzenlenen Bosch Connected World (BCW) AIoT endüstri konferansında yaptığı konuşmada, "Bosch, araçlara yeni bir yapay zeka uygulamaları boyutu getirmek için çalışıyor." diyor. Beklenti, üretken yapay zekanın araçların durumları değerlendirmesine ve buna göre tepki vermesine olanak tanıyarak yol kullanıcılarını daha da güvende tutmasıdır. Teknoloji ve yapay zeka konularında dünya çapında temsili bir Bosch araştırması olan bu yılki Bosch Tech Compass'a yanıt verenlerin yüzde 60'ı yollarda daha fazla güvenlik istiyor.
    Karayolu trafiğini daha güvenli hale getirmek için üretken yapay zeka
    İki şirket, iş birliğinin otonom sürüş işlevlerinin performansını bir üst seviyeye taşıyacağını öngörüyor. İki şirket, üretken yapay zekanın araç içindeki rahatlığı artırmaya ve tüm yol kullanıcıları için daha fazla güvenlik sağlamaya yardımcı olduğunu görmek istiyor. Bunu başarmak için Bosch'un kapsamlı araç anlayışı ve otomotive özgü yapay zeka uzmanlığının yanı sıra, üretken yapay zekayı beslemek için araç sensör verilerine erişimi de çok değerli olacak. Microsoft CVP'si ve Mimarı Uli Homann, "Daha güvenli yollara olan sarsılmaz bağlılığımızla Microsoft olarak, üretken yapay zeka alanında öncülük etmek için Bosch ile iş birliği fırsatlarını keşfetmeye istekliyiz." diyor.
    Bugün bile, otonom sürüş için eğitim sistemleri söz konusu olduğunda, yapay zeka hızla kendi sınırlarıyla karşı karşıya geliyor. Günümüzün sürücü destek sistemleri insanları, hayvanları, nesneleri ve araçları tespit edebiliyor, ancak yakın gelecekte üretken yapay zeka bir durumun potansiyel olarak bir kazaya yol açıp açmayacağını belirlemeye yardımcı olabilir. Üretken yapay zeka, otonom sürüş sistemlerini eğitmek için büyük miktarda veri kullanır ve bu verilerden daha iyi sonuçlar çıkarmalarını sağlar. Örneğin, yolda ilerleyen bir nesnenin plastik bir torba mı yoksa hasarlı bir araç parçası mı olduğunu anlayabilir. Bu bilgi ya doğrudan sürücüyle iletişim kurmak için (örneğin bir uyarı göstererek) ya da tehlike uyarı ışıklarını açarken fren yapmak gibi uygun sürüş manevralarını başlatmak için kullanılabilir.
    Bosch ve Microsoft, otomobilleri ve bulutu sorunsuz bir şekilde birbirine bağlamak için evrensel bir yazılım platformu geliştirmek üzere halihazırda kurdukları ortaklık ve müşterilerine ve otonom araç endüstrisine en son yapay zeka teknolojisini getirmek için yeni fırsatları keşfetmek üzere birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor.
    İnovasyona destek olarak üretken yapay zeka
    Bosch Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tanja Rueckert, "Üretken yapay zeka inovasyon için bir destektir. Endüstriyi bilgisayarın icadıyla aynı şekilde dönüştürebilir." diyor. Yeni 2024 Bosch Tech Compass da bunu gösteriyor: Katılımcıların yüzde 64'ü yapay zekanın gelecek için en büyük öneme sahip teknoloji olduğuna inanıyor. Buna karşılık, sadece bir yıl önce katılımcıların sadece yüzde 41'i aynı görüşteydi.
    Üretimden günlük ofis işlerine kadar, üretken yapay zeka Bosch'ta halihazırda birçok alanda kullanılıyor. Şirket, Microsoft'un yanı sıra AWS, Google ve Aleph Alpha gibi çeşitli ortaklarla birlikte çalışıyor. Bosch Grubu'nun risk sermayesi birimi Bosch Ventures, geçen yıl yapay zeka şirketi Aleph Alpha'ya yatırım yaptı. Bosch ayrıca, hem Bosch çalışanları hem de müşterileri için yeni kullanım alanları bulma konusunda startup ile iş birliği yapacağını duyurdu. Rueckert, "Bosch ve Aleph Alpha birbirlerinden öğrenmek, birbirlerinin bilgi birikiminden yararlanmak ve alanlar arası kullanım senaryoları üzerinde birlikte çalışmak istiyor" diyor. Bu ortaklık şu anda Kuzey Amerika'da ilk meyvelerini veriyor: Bosch, Aleph Alpha ile iş birliği yaparak birinci sınıf bir otomobil üreticisi adına yapay zeka tabanlı konuşma tanımayı ilk kez kullanıma sunuyor. Bu çözümde bir sohbet robotu, aynı zamanda lehçeleri, aksanları ve ruh hallerini de tanıyan doğal dil işlemenin yardımıyla arıza hizmeti çağrılarını anlıyor ve yanıtlıyor. Çağrı doğrudan alınıyor ve sürücünün bekleme süresi minimuma indiriliyor. Aramaların yüzde 40'a kadarı otomatik olarak işlenip çözümlenebiliyor; Daha karmaşık sorgular için bot, ilgili tüm bilgileri vakayı hemen devralacak olan bir servis merkezi temsilcisine iletiyor.
    Yapay zeka arama motorundan üretime
    Bosch'taki yapay zeka uzmanları şu anda bu yeni yapay zeka modellerinin şirketin çalışanları ve müşterileri için açtığı 120'den fazla özel uygulama üzerinde çalışıyor. Bu uygulamalar arasında, teknisyenleri desteklemek veya tüketicilerle etkileşim kurmak için yazılım programı kodu veya güçlü sohbet robotları ve sesli botların oluşturulması yer alıyor. Bir diğeri ise 2023'ün sonunda piyasaya sürülen şirket içi yapay zeka destekli arama motoru AskBosch. İntranet üzerinde dağınık halde bulunan kaynaklar gibi çok çeşitli veri kaynaklarına doğal dilde daha hızlı erişim sunuyor. Harici mevcut verilere ek olarak AskBosch, dahili veri kaynaklarını da içeriyor ve böylece Bosch çalışanları şirkete özgü bilgileri araştırabiliyor. Üretken yapay zeka ayrıca üretimde daha fazla hız sağlıyor: Almanya'daki iki Bosch tesisindeki ilk projelerde, üretken yapay zeka, optik denetim için yapay zeka çözümleri geliştirmek ve ölçeklendirmek ve mevcut yapay zeka modellerini optimize etmek amacıyla sentetik görüntüler oluşturuyor. Bosch, bunun yapay zeka uygulamalarının planlanması, başlatılması ve artırılması için gereken süreyi mevcut altı ila on iki aydan sadece birkaç haftaya indirmesini bekliyor. Başarılı bir pilot uygulamanın ardından, sentetik veri üretmeye yönelik bu servis tüm Bosch tesislerine sunulacak.
    2024 Bosch Tech Compass: Yapay zeka kullanımında hız belirleyici
    Yapay zeka hayatın giderek daha fazla alanında kullanıldıkça, mesleki gelişim giderek daha önemli hale geliyor: Bosch Tech Compass'a katılanların yüzde 58'i bu konuda ikna olmuş durumda. Bu görüş özellikle yüzde 63 ile ABD'de yaygındır (Almanya: yüzde 54, Çin: yüzde 52). Bosch burada da yapay zeka kullanımında hız kazanıyor ve çalışanlarını da buna dahil ediyor. Bosch, 2019 yılında, başlangıçta 30.000 çalışanını yapay zeka konusunda hızlandırmayı amaçlayan bir eğitim programı başlattı. Şu ana kadar yaklaşık 28.000 çalışan programa katıldı. Yapay zeka ile ilgili etik kuralları belirleyen Bosch yapay zeka etik kuralları gibi, bu program da üretken yapay zeka ile ilgili içerikle destekleniyor.
    Anket hakkında:
    Anket için, yedi ülkede (Brezilya, Çin, Almanya, Fransa, Hindistan, İngiltere ve ABD) 18 yaş ve üzeri kişilerle Robert Bosch GmbH adına pazar araştırmacıları Gesellschaft für Innovative Marktforschung mbH (GIM) tarafından Aralık 2023'te çevrimiçi anket yapıldı. Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık'ta ülke başına en az 1.000 kişi ankete katıldı; Brezilya, Çin, Hindistan ve ABD'de ise ülke başına en az 2.000 kişi katıldı. Rastgele örneklemler, bölge, cinsiyet ve yaş açısından ilgili ülkeleri temsil etmektedir (Brezilya, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, ABD: 18 ila 69 yaş / Çin, Hindistan: 18 ila 59 yaş).
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Egeen forumundan sevgili kubilaynın mesajına cevap
     Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    dolaşımdaki lotu bu kadar az iken mi?Qnbfl gibi olmasın
    ya da bunlar gibi
    https://rotaborsa.com/fiili-dolasimi...hisseler-2023/

QNB Finansbank A.Ş. (QNBFB) %0,12
    Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. (KENT) %0,53
    QNB Finans Finansal Kiralama A.Ş. (QNBFL) %0,59
    Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (KLNMA) %0,91

Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Bu kadar heyecan yeter.

1340 1350 araligindan mallarin ekseri kisimini ciktim.

Geri kalan lotlari uzun vade ikinci bedelsize kadar tasimayi dusunuyorum.

Zamaninda 1000 lira civarindan aldigimiz lotlari eski hesapla 16000 civarindan cikmis olduk. Yuzde 1600 e yakin kazanc birakti. Her ne kadar Enflasyon karsisinda erise dahi yinede cok guzel kazandirdi.

Tesekkurler Bfren.

Ytd
    Sevgili buraktepe güle güle harca diyecegim de biz borsacilar harcamaz başka jisseye gomeriz hayırlısı benim ilk bolunmeden biraz vardı 48 maliyetli 150 lerden iyice cogaltmistim ana parayı üç kat çıktım gerisi aynen ikinci bedelsiz ve fabrikanın tam faliyetli bilançosu için saklayacagim bı corcumuz var zarardaki hisse deyip duruyor iyi bir kar aciklasin da dilinden kurtulalım gomulmus eggene habire kotuluyor biktirdi corc ama susarsk cevebi verdik zararda böyle bir de karda görse herhalde dudağı ucuklar neyse bir kosmini bu gün tavana yazmistim bir kısmını da 1378 lerde verdim kaldı yarışı onu da sandiga kitledim egerki duserde kafama uyarsa geri almak kaydıyla hayırlı akşamlar tüm dostlara
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

7.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    Sevgili buraktepe güle güle harca diyecegim de biz borsacilar harcamaz başka jisseye gomeriz hayırlısı benim ilk bolunmeden biraz vardı 48 maliyetli 150 lerden iyice cogaltmistim ana parayı üç kat çıktım gerisi aynen ikinci bedelsiz ve fabrikanın tam faliyetli bilançosu için saklayacagim bı corcumuz var zarardaki hisse deyip duruyor iyi bir kar aciklasin da dilinden kurtulalım gomulmus eggene habire kotuluyor biktirdi corc ama susarsk cevebi verdik zararda böyle bir de karda görse herhalde dudağı ucuklar neyse bir kosmini bu gün tavana yazmistim bir kısmını da 1378 lerde verdim kaldı yarışı onu da sandiga kitledim egerki duserde kafama uyarsa geri almak kaydıyla hayırlı akşamlar tüm dostlara
    Mercek hocam birbirimizden habersiz benzer hareket etmisiz. Size de gule gule harcamalar. Aynen dediginiz gibi diger hisselerde ek alim yaptim ekseri kisimini.

Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Hayirdir insallah!
    Başlığa ait bilgiler
    Bu başlığı şu anda 196 kişi okumaktadır. (1 üye ve 195 ziyaretçi)
    Filozof

Sayfa 272/279 İlkİlk ... 172222262270271272273274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •