Sayfa 269/280 İlkİlk ... 169219259267268269270271279 ... SonSon
Arama sonucu : 2237 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

1. Herkesin Berat kandili kutlu olsun. Arkadaşlar.Bölününce fiyatı kaç olacak bunun ? Kaç adet ve fiyatı !? Ne olacak ?

CASPER_VIA_A2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yanlış hesaplamadıysam 1037 lira.
     Alıntı Originally Posted by alpago34 Yazıyı Oku
    Herkesin Berat kandili kutlu olsun. Arkadaşlar.Bölününce fiyatı kaç olacak bunun ? Kaç adet ve fiyatı !? Ne olacak ?

CASPER_VIA_A2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    CPH2125 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Her bir lot 12.2547 lot olacak. Her durumda bir küsürat çıkıyor.
     Alıntı Originally Posted by esentepe54 Yazıyı Oku
    Yanlış hesaplamadıysam 1037 lira.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,182
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

5.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Ucuncu ceyregi bekliyordum. Firma ozsermayeyi 100 m civarina ceksinde soyle 3000 4000 civari bir sermaye artimi gorelim diye. Beklentimin yarisindan dahi az geldi.

Kartonun bedelsizi sonrasi nokta atisi bolunme hedefi vermistim. Bfren icinse tahmini bolunme araligi 12500₺ cuvari. Girecegimiz pik seviylerde 15 16 binler olur.

Konya da bu arada 9 10 bin civarini egeen de 12500 leri gorebiliriz.

Elinde olan arkadaslarla beraber hepimiz muradimiza yarim artista olsa erdik diyelim. Gerisi diger hisselerimize.

Ytd
    Aradan 4 aya yakin vakit gecti. Bu arada Poltk ybtas vs va yepyeni zirveler gordu. Bizim 380 bin lotluk asiri sig hissemizin 4 ay once ilk bedelsiz duyurusu sonrasi tahminimiz olan fiyattan bolunecek gibi, ama gecen uzun sureyi gozonune alarak en az ucte bir yukari daha gitmesini beklerdim. Ilk tahminim Ekim yada Kasim ayi icinde onay gelmesi yonunde idi yalniz diger hisselerin zirve kirilimini gordukten sonra keske yanlis tahminde bulunsaymisizda hakli cikmasaymisiz dedim.

Kartn icin bedelsiz geldigi aksam hesaplamalarima gore 2500 civari bolunur demistim nerdeyse o fiyattan bolunmustude. Bu sefer de bfren icin 4 ay onceki bedelsiz sonrasi tahminim olan 12500 tl yi az bi farkla tutturmus olduk. Hesaplama yonteminin dogrulugunu kanitlamis olmakla beraber dort aylik surecin sonunda digerlerinin gittigi yerlere bakinca bu fiyat tam bir hayal kirikligi.

O zaman dan bu yana 20 bin lot citi ( 3 aylikta 11000 lot oldu 7800 son haftalarda cikti ) toplamasi varken 380 bin lotluk sig hissenin en az 18500 civari bolunmesini ongorurdum. Hatta teknik olarak anlik 23000 e pik atmamizi bekliyordum. Belki bolunme sonrasi esdegeri fiyatlari gorebilir. Normal sartlarda bolunen hisseler bolunme sonrasi da bi sure yatirimciyi uzmez ama Bfren olunca artik tahmin etmek zor. Bu sekilde performansinin geride kalmasina muhtemelen balina birisi gereginden fazla mal aldi ve onu dokmeye calisiyorlar. Yada esas buyugu bolunmenin onumuzdeki aylarda gelecek bunda tum kursunlari harcamak istemediler. ( 2000 oncesi Konya bolunmesinde benzerini yasamistik. )

Sonuc olarak ilk maliyeti zamaninda 1000 kusurlere aldigimiz hisseler 12700 oldu ( aradaki tradeler ile birlikte maliyet sifir olmustur) . Dolar yada altin karsisinda hala kardayiz.

Not: Seda nin oyununun bittigini dusunmuyorum. Kendi dusuncem daha oyun perde kapatmadi.

Yatirim Tavsiyesi Degildir.

6. Burak Hocam sizin dediginiz fiyatta bolundu tebrik ediyorum yine tutturdunuz.Hayirlisi olsun bakalim bundan sonra neler olacak bekleyip gorecegiz.

7.  Alıntı Originally Posted by orhangazi Yazıyı Oku
    Burak Hocam sizin dediginiz fiyatta bolundu tebrik ediyorum yine tutturdunuz.Hayirlisi olsun bakalim bundan sonra neler olacak bekleyip gorecegiz.
    Tutturmaz olaydik!!! inanki herkesten daha cok sevinecektim. Yaklasik iki ay evvel Konya ile fark azalinca Konya satip Bfrene yuklenmistim. Hala oran olarak kardayim ama o arada baska bir dunya hisseyi kacirdik. Yazdigim diger hisseler basligina bakarsan nerden nereye geldiklerini gorursun. Onlarda da yatirimim var ama esasli bundan oralara takviye yapacaktim.

Poltk gibi 740 bin lotu olan hisse 26250 ye gidince birde habersiz olarak. Dedikki herhalde bizim hesap yontemi sasti. Ucte bir uzerine hedef koyduk. Senmisin hedefini degistiren. Ilk hedefimizi takip edip 15000 16000 pik ten cikma kararligini gostersek suan icin portfoy yuzde 20 30 en az yukardaydi. Bfrenden cikip Gecmeyi planladigim Kcaer, Arzum, Usak, Doas, Alcar ve Konya ta bir bolumunde fiyat kacti. Konya sagolsun hala firsat veriyor. Bakalim nasipte ne varsa o oluyor. Yalniz gecen yaz bilancoda sermayeyi 150 lerden 60 lara dusurmeleri uzerine bedelsiz oraninin beklentinin cok altinda gelmesi gibi faktorler ve 4 aylik bekleme sonucu Poltk kadar bile olamama artik mide bulandirmaya basladi. Bolunme sonrasi daha uzun bekleyecegimi sanmiyorum. Firsat verirse ikinciyi beklemeden kacarim tahminim. Gerci uzun vade bekleyenler icin ikinci bir bolunme gelecektirde ne zaman.

Ytd

8. Buraktepenin bedelsizlerde tecrübesi takidere şayan bedelisizlerin kaçtan bölüneceği konusunda tahminleri tutuyor bundan sonraki bedelsizlerden hangisinden haber gelecek vardır bir tahimini bfren konusunda da yanıldığını düşünmüyorum........

Sayfa 269/280 İlkİlk ... 169219259267268269270271279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •