Sayfa 234/279 İlkİlk ... 134184224232233234235236244 ... SonSon
Arama sonucu : 2229 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: BFREN - Bosch Fren Sistemleri

1.  Alıntı Originally Posted by ironarm Yazıyı Oku
    Yazan çizen pek kalmadı, sayfa çok durgun. Herkes SPK onayını mı bekliyor?
    SPK onayı gelecek elbet bir sorun olacağını düşünmüyorum önemli olan onay alıp bölündüğünde nasıl bir yol izleyecek hissede beklenti devam edecek 2027 sonuna kadar ömrüm var ise bekleyip göreceğim
    Sağlık olsun ( düşüncelerim beni bağlar ytd değildir)

2. Sakince biraz üzülerek kızarak izliyorum ben bfren hikayeme başladığım ilk zamandan beri
    Çevreme poltk te alın kenarda tutun dedim 400 den 1000 den 2500 den çok arkadaşa tavsiye ettim ama şimdi üzülerek poltk de izliyorum
    Kendim alıpta kenara atmadım
    Fren e bu kadar güvendiğim için yoksa frendeki lotlarımdan 2 kat daha fazla poltk hissem olacaktı ve müthiş rakamlara gelicektim
    Ama hala inançım devam ediyor sol şeride geçtiğimde hissesimizi göreceğiz sabır sadece

3.  Alıntı Originally Posted by Berata Yazıyı Oku
    Sakince biraz üzülerek kızarak izliyorum ben bfren hikayeme başladığım ilk zamandan beri
    Çevreme poltk te alın kenarda tutun dedim 400 den 1000 den 2500 den çok arkadaşa tavsiye ettim ama şimdi üzülerek poltk de izliyorum
    Kendim alıpta kenara atmadım
    Fren e bu kadar güvendiğim için yoksa frendeki lotlarımdan 2 kat daha fazla poltk hissem olacaktı ve müthiş rakamlara gelicektim
    Ama hala inançım devam ediyor sol şeride geçtiğimde hissesimizi göreceğiz sabır sadece
    Ah politek ahhh iki yıl oldu satalı az da olsa vardı elimde böyle müthiş çıkan bir hisse görmedim ybtaş gibi olabilir 100K bile gider namussuz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Metal işkolu toplu sözleşmesinde uzlaşma sağlanamadı
    Özel sektörün en kapsamlı grup toplu sözleşmesi niteliğindeki metal işkolunda uzlaşmaya varılamadı.
    Haber Merkezi
    YAYINLAMA
    23 Kasım 2023 02:00
    GÜNCELLEME
    23 Kasım 2023 02:00
    Metal işkolu toplu sözleşmesinde uzlaşma sağlanamadı
    Mehmet KAYA/ANKARA

Özel sektörde en kapsamlı grup toplu sözleşmesi olan metal işkolu sözleşme görüşmelerinde resmi müzakere süreci tamamlandı ve tarafl ar ücret konusunda uzlaşamadığı için uyuşmazlık tutanağı tutuldu. Taraflar, önceki görüşmelerde çok sayıda sosyal ve idari maddede uzlaşma sağladı.

Toplu sözleşme görüşmelerinde daha önceki oturumlarda varılan uzlaşmayla çalışma hayatında ilk kez sözleşme dönemine dahil ancak görüşme devam ettiği için ücret artışı olmayan aylar için brüt 4 bin 750 TL avans nitelikli ücret artışı yapılması sağlanmıştı.

Toplu sözleşme süreci yasa gereği bu aşamadan sonra arabulucu ve sonrasında da grevlokavt ve bu yola da gidilmezse hakem süreçlerine gidecek. Diğer yandan tarafl arın bu süreçlerin herhangi bir aşamasında uzlaşabiliyor. Görüşmelerin asgari ücret belirlenmesi sonrasında hızlanması bekleniyor.

Toplu sözleşme görüşmelerinde 22 Kasım günü yapılan görüşmede uyuşmazlık tutanağı tutulmasının ardından TÜRKMETAL sendikası yaptığı yazılı açıklamada, MESS’in üç yıllık sözleşme imzalanması ve birinci 6 ay için yüzde 35, diğer 6 aylık periyotlar için TÜFE oranında artış önerdiği belirtildi. Sosyal haklara ise 1. yıl için yüzde 65, 2 ve 3. yıllar için de TÜFE oranı kadar artış teklif edildiği ayrıca bazı esnek çalışma modellerinin sözleşmeye eklenmesiyle halen uygulamada olan işçilere tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasının kaldırılmasını istediği belirtildi.

İşçiler ise birinci altı ayda toplamda yüzde 119,05’e denk gelecek şekilde ücret ve sosyal haklarda iyileştirme talep ediyor.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,063
    Son dakika: Metal işkolunda toplu sözleşmede uzlaşma yok, arabulucu ve grev süreci başladı
    Türkiye’nin en önemli ihracatçı şirketlerini de 145 bin işçiyi kapsayan toplu sözleşmede uzlaşma sağlanamadı, arabulucu sürecine girildi.
    Mehmet Kaya
    YAYINLAMA
    22 Kasım 2023 14:27
    GÜNCELLEME
    22 Kasım 2023 15:17
    Son dakika: Metal işkolunda toplu sözleşmede uzlaşma yok, arabulucu ve grev süreci başladı
    Mehmet KAYA

Özel sektörde en kapsamlı grup toplu sözleşmesi olan metal işkolu sözleşme görüşmelerinde resmi müzakere süreci tamamlandı ve taraflar ücret konusunda uzlaşamadığı için uyuşmazlık tutanağı tutuldu. Taraflar, önceki görüşmelerde çok sayıda sosyal ve idari maddede uzlaşma sağladı.
    Toplu sözleşme görüşmelerinde daha önceki oturumlarda varılan uzlaşmayla çalışma hayatında ilk kez sözleşme dönemine dahil ancak görüşme devam ettiği için ücret artışı olmayan aylar için brüt 4 bin 750 TL avans nitelikli ücret artışı yapılması sağlanmıştı.

Toplu sözleşme süreci yasa gereği bu aşamadan sonra arabulucu ve sonrasında da grev-lokavt ve bu yola da gidilmezse hakem süreçlerine gidecek. Diğer yandan tarafların bu süreçlerin herhangi bir aşamasında uzlaşabiliyor. Görüşmelerin asgari ücret belirlenmesi sonrasında hızlanması bekleniyor.

İşverenin teklifi belli oldu, işçi talebinden oldukça uzak
    Toplu sözleşme görüşmelerinde 22 Kasım günü yapılan görüşmede uyuşmazlık tutanağı tutulmasının ardından TÜRK-METAL sendikası yaptığı yazılı açıklamada, MESS’in üç yıllık sözleşme imzalanması ve birinci 6 ay için yüzde 35, diğer 6 aylık periyotlar için TÜFE oranında artış önerdiği belirtildi. Sosyal haklara ise 1. yıl için yüzde 65, 2 ve 3. yıllar için de TÜFE oranı kadar artış teklif edildiği ayrıca bazı esnek çalışma modellerinin sözleşmeye eklenmesiyle halen uygulamada olan işçilere tamamlayıcı sağlık sigortası uygulamasının kaldırılmasını istediği belirtildi.

İşçiler ise birinci altı ayda toplamda yüzde 119,05’e denk gelecek şekilde ücret ve sosyal haklarda iyileştirme talep ediyor. Bu kapsamda saatlik ücreti 65 TL’nin altında olanların bu seviyeye çekilmesi (yüzde 2,23), bunun üzerine tüm saat ücretlerine yüzde 80 artış yapılması, 20 yılla sınırlı olmak üzere her kıdem yılı için saat ücretlerinde 3 TL artışla masaya oturulmuştu. İşçiler sosyal haklar için ise ilk yıl için yüzde 150 artış istenmişti.
    TÜRK-METAL açıklamasında işveren kanadının uzlaşmaz tutum izlediği ileri sürülerek, ekonomik koşullar ve enflasyon nedeniyle hayatın her geçen gün pahalandığı, geçim sıkıntısının devam ettiği belirtildi. Açıklamada çalışma barışına vurgu yapılarak, arabulucu sürecinde de uzlaşma sağlanamazsa “meşru ve demokratik†eylemler yapacakları kaydedildi.

Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşlarının önemli bir kısmı, ihracatçı sektörler ve 145 bin işçiyi ilgilendiriyor
    Metal işkolundaki grup toplu sözleşmeleri, 196 işverene bağlı 145 bin 33 işçiyi kapsıyor. İşyerlerine göre yapılan gruplamaya göre, 1. grup İşyerlerinde 96 bin 050 işçi, 2. grup işyerlerinde 32 bin 576 işçi, 3. grup işyerlerinde ise 16 bin 407 işçi çalışıyor. Grup toplu sözleşmesi kapsamında Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu içinde yer alan 16, ilk 50 kuruluş arasında yer alan 13 firma bulunuyor. Bu firmalar, otomotiv, beyaz eşya, elektronik, demir-çelik gibi önemli ve ihracatçı sektörlerde faaliyet gösteriyor.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

6. yüzde iki buçuk eksi olmak da nedir la..
    hem de tavan beklediğim gün.. :P

(son bir yazım var bfren forumuna.. vedaya az kaldı bakalım..)

7. Maximum 2 gün içinde patlar

Yazdıklarım ve çizdiklerim asla ve asl yatırım tavsiyesi olamaz....
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

8.  Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku
    Maximum 2 gün içinde patlar

Yazdıklarım ve çizdiklerim asla ve asl yatırım tavsiyesi olamaz....
    Ben de aynı dusuncedeyim SPK genelde Çarşamba gün sonunda kap atıyor bu sefer frenin kapını bekliyoruz çok uzattı milisler yetergari diyelim ve bu günkü baskı da o yüzden sanki
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

Sayfa 234/279 İlkİlk ... 134184224232233234235236244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •