Special Days Image
Sayfa 10/256 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 2043 madde; 73 - 80 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Birşey sorsam merakımı mazur görün. Eskiden soda veya şişe varmış sizde birleşme sürecinde satmissiniz! Yani bekleyememissiniz gibi düşündüm. Ya da ben mi yanlış okudum. Kusura bakmayın geriye dönüp bakamadım, biraz yorgunum. Ytd
    Est birleşmenin faydalı olacagını hatta entek birleşmesini de tüpraş a acizane maillerde yazmış biriyim.Şöylr ki abi şirket ne kadar sade yürütürse işleri operasyonel verimlilik artıyor saglamlışık artıyor şişe birleşmesinin de faydalı olacagını düşünmüştüm.Pandemi zamanından sonra tek hisseye kaymaya başladım.bunu da ford a eklemiştim.Hedefimin 6 da 1 i kadar eksiğim vardı ekledim bir de tüpraşlarım kaldı.Ama son raddede çok temettü gelmiş olcak bana.Ben de temettüyü alıp harcayan biri değilim. 2008 de ilk hissemi almıştım sonra borsaya iyice ısındım aldım blok alımlar yaptım krizden sonra hiç borsadan para çıkarmadım şişe de de hem teknik hem temel olarak teknik bilgim çok zayıftır temelden giderim uzun süre tutacağımı düşünüyorum.Temettüyü az vermesi büyüme odaklı olması beni iyice ısındırdı dediğim gibi temettü baya fazla olcak abi.
    Neyse.
    Kv deli tuttugum kagıtlar var ford un temettüleri var isdemir in temettüleri var az da olsa isdemir haric o akışları buraya aktarcam 2025 e dek toplarım 2030 a dek sarkabilir belki de ford şişe tutar temettülerinş tekrar tekrar eklerim.
    İşgyo asuzu gibi yakaladıgım trend hisseleri olursa kv deli de o zaman bi iki yıla hedefe şişe de ulaşırım.
    Şişe bence gömlek değiştirdi bu hemen bizim beklentimizle paralel olmayacaktır.
    Tek eksiğim fabrikaları gezmedim fabrika gezisi yapıyorlar mı bilmiyorum geçmişte yapmıyorlardı sanırım.
    Yabancı oldugum bir hisse değil ben şişe soda tutuyordum diğer camları da takip ediyordum ama bu şekilde işler daha derli toplu oldu.
    Ben size şöyle söyleyeyim benim bir arkadaşımın babası1990 larda şişe de çalışmış almış emeklilik ikramiyesiyle bedelsizlerle temettülerle eklemiş durmuş gayet memnundu kaç lot var diye sormuştum söylememişti.Ben bu tarz biriktirmeyi daha çok seviyorum.Kısa vadeli hisselerde dalgalanmalar çok oluyor benim kafam da basmıyor.
    Piyasa bizim istediğimizi vermiyor zaten cogu zaman.
    Ama ben geçmişte blok alımlarını çok iyi zamanda yapmıştım be hiç temettü çıkarmadım abi hep ekledim hisselere ama farklı oranda hisse tutuyordum ve eklemeleri de farklı oranlarda yapıyordum en az kazancım beklentimi en karşılamayan hisse petkim olmuştu.
    Belki de yanlış düşünüyorum abi bilemiyorum zaman gösterecek.
    Syg sevgiler ytd

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Est birleşmenin faydalı olacagını hatta entek birleşmesini de tüpraş a acizane maillerde yazmış biriyim.Şöylr ki abi şirket ne kadar sade yürütürse işleri operasyonel verimlilik artıyor saglamlışık artıyor şişe birleşmesinin de faydalı olacagını düşünmüştüm.Pandemi zamanından sonra tek hisseye kaymaya başladım.bunu da ford a eklemiştim.Hedefimin 6 da 1 i kadar eksiğim vardı ekledim bir de tüpraşlarım kaldı.Ama son raddede çok temettü gelmiş olcak bana.Ben de temettüyü alıp harcayan biri değilim. 2008 de ilk hissemi almıştım sonra borsaya iyice ısındım aldım blok alımlar yaptım krizden sonra hiç borsadan para çıkarmadım şişe de de hem teknik hem temel olarak teknik bilgim çok zayıftır temelden giderim uzun süre tutacağımı düşünüyorum.Temettüyü az vermesi büyüme odaklı olması beni iyice ısındırdı dediğim gibi temettü baya fazla olcak abi.
    Neyse.
    Kv deli tuttugum kagıtlar var ford un temettüleri var isdemir in temettüleri var az da olsa isdemir haric o akışları buraya aktarcam 2025 e dek toplarım 2030 a dek sarkabilir belki de ford şişe tutar temettülerinş tekrar tekrar eklerim.
    İşgyo asuzu gibi yakaladıgım trend hisseleri olursa kv deli de o zaman bi iki yıla hedefe şişe de ulaşırım.
    Şişe bence gömlek değiştirdi bu hemen bizim beklentimizle paralel olmayacaktır.
    Tek eksiğim fabrikaları gezmedim fabrika gezisi yapıyorlar mı bilmiyorum geçmişte yapmıyorlardı sanırım.
    Yabancı oldugum bir hisse değil ben şişe soda tutuyordum diğer camları da takip ediyordum ama bu şekilde işler daha derli toplu oldu.
    Ben size şöyle söyleyeyim benim bir arkadaşımın babası1990 larda şişe de çalışmış almış emeklilik ikramiyesiyle bedelsizlerle temettülerle eklemiş durmuş gayet memnundu kaç lot var diye sormuştum söylememişti.Ben bu tarz biriktirmeyi daha çok seviyorum.Kısa vadeli hisselerde dalgalanmalar çok oluyor benim kafam da basmıyor.
    Piyasa bizim istediğimizi vermiyor zaten cogu zaman.
    Ama ben geçmişte blok alımlarını çok iyi zamanda yapmıştım be hiç temettü çıkarmadım abi hep ekledim hisselere ama farklı oranda hisse tutuyordum ve eklemeleri de farklı oranlarda yapıyordum en az kazancım beklentimi en karşılamayan hisse petkim olmuştu.
    Belki de yanlış düşünüyorum abi bilemiyorum zaman gösterecek.
    Syg sevgiler ytd
    Tupraş entek birleşmesi de şu abi onu izah edeyim yanlış anlaşılma olmasın düşündüm notlarıma yazdım sadeleşme babında.
    Baya yıl da olmuştu 2014 lerde fln.
    Aygaz da tutuyordum öyle incelerken karsıma çıkmıştı.
    Düz bir yatırımcı gibi bakıyorum şirket benim olsa napardım gibi .
    Çok iyi kazançlar ortaya koymadım belki de millet daha çok kazanıyordur al satlarla ama en az strestsiz en tatlı hali benim için bu şekilde sanırım.
    Syg ytd

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
    adamlar manyak yaw, ordan oraya savuruyorlar. işleme girdiğine gireceğine pişman ediyorlar.
    32,50 deki emirlerim duruyor müptezeller oraya kadar gelmişsin basssana tobe tobe
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by activex31 Yazıyı Oku
    adamlar manyak yaw, ordan oraya savuruyorlar. işleme girdiğine gireceğine pişman ediyorlar.
    32,50 deki emirlerim duruyor müptezeller oraya kadar gelmişsin basssana tobe tobe
    Tüpraşın 400 olduğu yerde şişenin 30 larda olması çok süper bir durum
    Bakalım oğlen tüpraşın bilançosunu kutlayacklarmı ?
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

5. anlamak zor dostum resesyon endişeleri artıyor fed hala şahin

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tupraş entek birleşmesi de şu abi onu izah edeyim yanlış anlaşılma olmasın düşündüm notlarıma yazdım sadeleşme babında.
    Baya yıl da olmuştu 2014 lerde fln.
    Aygaz da tutuyordum öyle incelerken karsıma çıkmıştı.
    Düz bir yatırımcı gibi bakıyorum şirket benim olsa napardım gibi .
    Çok iyi kazançlar ortaya koymadım belki de millet daha çok kazanıyordur al satlarla ama en az strestsiz en tatlı hali benim için bu şekilde sanırım.
    Syg ytd
    Temettü diye diye yollara çıktım, temettulerin Max yüzde 10 nu geçmediği ortamlardaymisiz dedim yillarca, dolar karşında eriyince.
    Tabi buna bir iki yıllık süreçten bakınca yüzde 10 verenler şu ortamda dişinin kovugunu doldurmaz ama bu fiyatlarda 30 lira temettü veren, 60-70 lira maliyetli Tüpraşi olana yüzde 50 verim yapar iyi para olur. 300 liradan alana yüzde 10 olursa 30 lira temettü sadece bir örnekleme, doğruluğu tabiki yok, olursa. Ytd

Alıntı Originally Posted by activex31 Yazıyı Oku
    Tüpraşın 400 olduğu yerde şişenin 30 larda olması çok süper bir durum
    Bakalım oğlen tüpraşın bilançosunu kutlayacklarmı ?
    Turkisairlenesida kutlayabilirler. Peki bunları kutlarlarsa kim karşılayacak düşüşlerini.. ytd

8. bofa bir numara yapmaz alımları biraz daha arttırırsa can gelir

Sayfa 10/256 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •