Sayfa 157/257 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207 ... SonSon
Arama sonucu : 2056 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

1.  Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    maşallah abi tam beklediğim gibi çıktı tüp
    Benzine böyle zam gelirse, kime yarar başka zaten. Petrolün yükselişi bize yaramaz bunu daha önce çok yazdım, petrol ilk çeyrekte yer ediniyor bu aralar. Ytd

2. Bize yaramaz derken genel çoğu sektörün girdi maliyet kalemi.. Gerçi bu yıl içerisindeki oluşumu 2023 u ilgilendiriyor artık. ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,831
    Koskoca ISBANKAsı Sıse ve diğer iştirak tahtalarında sağlam durması gerekirken
    Resmen spekülasyona soyunmuş kendi iştiraklerini kaldırıp kaldırıp yere vuruyor .
    Bunu da utanmadan Amerikan BOfA aracılığı ile yapıyor . Tam bir terbiyesizlik .
    Kendi iştiraklarinin tahtalarında AL SAT yaptırmak veya yapmak, Bu mudur Atatürk
    ün kurduğu bankadaki yatırımcılık anlayışı ? Kendi tahtasında Spekülasyona izin
    vermeyip kendi yatırımcılarını koruması ve tahtanın arkasında DAş gibi durması
    gerekirken Kendini 3 - 5 kuruşa tamah edip rezil etti. Koca İs Grubuna hiç yakışmadı
    bu operasyonlar. SISE cam Ülkemizin gururu olan imparatorluk gibi bir şirket üstelik
    dünya çapında marka değeri olan bir şirket . AMA tahtası dandik . . .

Kademelerde 12000 Lot varken bir kademede 550 000 Lot var .
    sanki ISYAT ISBANK İcazet vermiş gibi duruyor . . .
    Ağırlıklı ortalama yapmanın bir başka yolu
    Son düzenleme : Baygeorge; 24-01-2023 saat: 17:50.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

4. Spenc hocam o değilde bu ereğliden pis para kazanılır lakin ne zaman dalmak lazım sen ona bi yorum yapsan

Çok ezik kaldı illa devran dönecektir

5.  Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    Spenc hocam o değilde bu ereğliden pis para kazanılır lakin ne zaman dalmak lazım sen ona bi yorum yapsan

Çok ezik kaldı illa devran dönecektir
    Ezik mı kaldı zamanında soda ile yakın fiyatlardaydi.
    O da Çin in açılmasıyla petrole artan talebin fiyatları yukarı çekmesi (malum OPEC kararı ile arz azaltımı vardı), emtialari geri çekilmesine sebep faktördür. Heleki sert büyüyen çin açılması kendi ithalat ve ihracatında canlanma yaratacak bir çok ülkede bundan ve buna bağlı üretim/ tüketim taraflı, olumlu ve olumsuz etkilenecek.
    Petrol tüketim ivmesi artacak, arz arttirmalilar,
    Diğer ithal ettiği ürünlerinde fiyatları haliyle yukarı yükselmek isterken, ihraç ettiği ürünlerde piyasada rekabet koşulları sebepli aşağı egilimde olucak.
    Örnek hrc fiyatları aşağı yonluyse dolar bazlı, bizde dolar artışı fayda sağlacak sektöre, dolar düşer veya stabil kalırsa matruska.
    Geri kalan kombinasyononlari sen kur.
    Enerji maliyetlerinin yukarı veya düşüşü ilave etmeden yazmaya çalıştım. Ytd.

6. Genel olarak bakarsak Çin açılması normalesme anlamına gelebilir. Ekonomi savaşları karşısında Fed faiz arttırmak yerine düşürmek zorunda kalabilir. Çin in üretimi rekabet yaratacaktir. Biz arada ne olacağız? Ytd

7. Genel olarak toparlarsam normalesme ise eğer;
    Sanayide, havacılık, bankalar, lojistik, otomotiv, vs vs vs birçok sektörde hareketlenme söz konusu olacaktır elbette küresel bu dediğim ve gerek çin gerek abd borsalarındaki şirketler iş olusum artan faaliyetler sebepli elbette olumlu etkilenecektir.

Ama önce petrol arzının artışını gözlemlemek lazım, sonra da Rusya Ukrayna savaşı kalıyor geriye hiyakenin sonunda.
    Başka bir nane çıkarmazlarsa..

Olumlu bakış açısı bu, olumsuz olan ne peki ya bunlar olmazsa.. ytd

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
    Günaydın,
    Bu hafta vade geçişleri olacaktır, hareketlere fazla aldanmayın, her an her şey olabilir.

Hdp davası var, sinan ateş olayında bir şahıs 3.cü defa gozaltına alınmış. Abd de borç tavanı yükseltme olayları vardı.
    Karışık işler. poz yok izleme devam ytd
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

Sayfa 157/257 İlkİlk ... 57107147155156157158159167207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •