Sayfa 3/256 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2042 madde; 17 - 24 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ne zaman çıktın ne zaman geldin debo hc, ben seni sabitledin sanmıştım. tekrar hayırlı olsun o zaman. Ytd
    Sadeleştirmeye gittiydim portföylde sn. spenc o sebeple çıktıydım ama hep takipteyim, bugün artık zamanı deyip tekrar geldim, bu sefer sabit moda alıyorum Şişe'yi.

Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Sadeleştirmeye gittiydim portföylde sn. spenc o sebeple çıktıydım ama hep takipteyim, bugün artık zamanı deyip tekrar geldim, bu sefer sabit moda alıyorum Şişe'yi.
    Sadeleştirme hususunu bilemem, ben hiç sadelestirmedim. Eğer şimdiye kadar ha şimdi duzelti, ha düzeltecek deyip sadelestirseydim, buralara kadar gelemezdim, arkasından aval aval bakardim. Bu saatten sonra düzeltse de olur duzeltmesede.. temettüye odakliyim artık, düşmüş kalkmış farketmiyor. Ytd.

Bugün hacim zayıf ama. Ytd

4. spenc hocam yazdığım olaya ne dersin

5. Şişecam a ait 5 risk saysak ne yazabiliriz?
    2030 yılını düşünerek.
    Syg ytd

Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    spenc hocam yazdığım olaya ne dersin
    Geri alım programı sonlandı mı?
    Sonlanmadiysa tekrar alım yapabilir mi?
    Belli bir süresi vardı ilk alınanların 3 yıl içerisinde elden çıkarmak veya sermaye azaltımı olması( bu kısmı yanlış biliyor olabilirim)
    Satış yapılıyor/caksa dağınık olarak mı yoksa blok olarak mı?
    Alacak olan kim? Ve ne kadar süre tutacak, haliyle tuttuğu süre kadar dolaşımdaki pay azalacak! Kim kısmı önemli.
    Yapılan alış ve satış sonrası kar marjıda oluşacak sanırım.
    Çok çeşitli varyasyonlar eklenebilir tabi.. ytd

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Şişecam a ait 5 risk saysak ne yazabiliriz?
    2030 yılını düşünerek.
    Syg ytd
    Hayırlı olsun sizede, dün emre arkadaş cevap vermiş aslında ona ilave olarak riski dağıtmak sepet olarak çeşitlendirmek diyebilirim.

5 riskten ziyade genel bir risk varmı onu irdelemek lazım. Örnek pandemi gosterilebilir, ilave olarak küresel dönemsel yavaşlama tabi döngüsel olur bu durum. Yoksa birçok ülkede yatırımları olan bir şirket bulunduğu coğrafyada risk taşıyor, coğrafik açıdan bakılırsa. Veyahut siyasi ekonomik durumlar olabilir ya da soda şişe oldu mesela. Bunu öngörmek çok zor. Ytd

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Geri alım programı sonlandı mı?
    Sonlanmadiysa tekrar alım yapabilir mi?
    Belli bir süresi vardı ilk alınanların 3 yıl içerisinde elden çıkarmak veya sermaye azaltımı olması( bu kısmı yanlış biliyor olabilirim)
    Satış yapılıyor/caksa dağınık olarak mı yoksa blok olarak mı?
    Alacak olan kim? Ve ne kadar süre tutacak, haliyle tuttuğu süre kadar dolaşımdaki pay azalacak! Kim kısmı önemli.
    Yapılan alış ve satış sonrası kar marjıda oluşacak sanırım.
    Çok çeşitli varyasyonlar eklenebilir tabi.. ytd
    Fredim hc sen veya başka tecrübesi olan arkadaşlar bu varyasyonlara ilave edebilir, varmı başka fikirler? Ytd

Sayfa 3/256 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •