Sayfa 4/257 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 2056 madde; 25 - 32 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

1. Tesekkür ederim.
    Geçmişe tönelik okumaları da yapacagım.Birleşme sonrası satmıştım eski şişeciyim.Aslında şişe grubunun birleşmesini eskide istiyordum çünkü tüm camları takip etmek zorunda kalıyordum.
    Ford hedeflerime ulaştım.
    İsdemir de çok küçük miktarda aldım koydum kenarıya.
    Tüpraşları yavas yavas buraya geçircem.Cok az miktarda numunelik tupraş ı bırakacagım.
    Şişe yi de tekrar toplamaya karar verdim.
    200 K hedefim var.Bilançoları hem geçmişe hem yeni ileriye dönük çalışmaya başladım.Fabrikalarını gezmediğim için tam resim oturtamadım kafamda.
    2030 a dek eklemeler yaparım ford ve şişeye ondan sonra bist e para koymam sanırım.
    Tüpraş isdemir in temettülerini harcarım hiç borsadan kazandıgım parayı yemedım onları yemek için tutuyorum
    Şişe nin globalde daha üst sıralara çıkacağını ileride düşünüyorum.Temettü azlıgı da hoşuma gidiyor.
    Sizlerden öğrenmeye çalışacağım.Öğrendikçe daha da hakim olurum şirkete.
    Teşekkür ederim.

Şunu sorayım kendi enerjisini ihtiyac kadarını üretme gibi hamleleri var mı?Ya da bu tarz girişim şişe de işe yarar mı?
    Syg ytd

Doğalgaz Ticareti
    ​​​Şişecam Enerji A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan almış olduğu 03/09/2014 tarihli ve DTS/5196-7/364 sayılı “Toptan Satış Lisansı” kapsamında, toptan ve perakende doğalgaz satış faaliyetini gerçekleştirmektedir.​​​​​​

​​​​​​Şişecam bünyesinde faaliyet gösteren yurt içi tesislerindeki doğalgaz tüketimi, yılda 1,5 milyar m³’e ulaşmaktadır. Söz konusu tüketim miktarı Türkiye genelinin %3’ünü oluşturmaktadır. Şişecam Enerji, Şişecam'ın üretim tesislerinin yüksek doğalgaz tüketimini karşılamanın yanı sıra, doğalgaz piyasasına da yüksek hacimli enerji ticareti gerçekleştirmektedir.

Şirketimizin ticaretini yapmakta olduğu doğalgaz miktarı, yılda 600 milyon m³’ün üzerindedir.
    (Doğalgaz harici soda külü için ayrıca buhar kömürü ile de üretim söz konusu Mersin'de)

Elektrik Ticareti
    Şişecam Enerji, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından tanımlanmış olan "Serbest Tüketici" kapsamındaki sanayii ve/veya sanayii sektörü dışındaki firmaların enerji ihtiyaçlarını karşılamaktadır.​​​​

Hem nihai tüketicilere hem de ikili anlaşmalar yoluyla diğer elektrik piyasası katılımcılarına yüksek hacimlerde elektrik enerjisi satışı gerçekleştirilmektedir.

Şişecam Enerji, yurt içindeki faaliyetlerine ek olarak, komşu ülkelerle elektrik ithalat ve ihracatını da sürdürmektedir.​​​​

Yılda 2 milyar kwh boyutunda elektrik enerjisi ticareti gerçekleştirilmektedir.​​​​​

https://www.sisecam.com.tr/tr/faaliy...larimiz/enerji
    Faaliyet alanları enerji kısmı.. ytd

Kafa karıştıran hareketler. Valla ne yalan söyliyim alan satan için, işiniz zor vesselam.. ytd

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Kafa karıştıran hareketler. Valla ne yalan söyliyim alan satan için, işiniz zor vesselam.. ytd
    Ne yapmaya çalışmış olabilir dersem? Bilanço açıklanınca inen ve binenleri gozlemlediler. Beklenti alındı ya da alinmadi diye, inen ve binen durumlarina bakacaklar..

Aracı kurumların yeni fiyat tahminleri biraz manidar ve çok yakın. Danışıklı dövüşmusler gibi geliyor henüz son çeyrek katılmamış da eldeki olanı yazmışlarcasina.
    Bu revizelere göre ne havası katıyorlar dersem! biraz geri çekilirse ucuzlamis havası katacaklar ya da diğer bakış açısıyla rakamlar çok yaklaşmış biraz yavaş gel mı dedirttiler acaba, yoksa böyle mi gostertmek dertleri! ama son çeyrek katılmamış kanımca.
    Daha yeni revizyonlar lazım! Ama neyi göstermek istiyorlarsa biz onu görüyoruz.. bu yüzden kestirmek zor. Borsa psikoloji ile ilerliyor veya geriliyor. Bakalım hangi taraf ağır basacak.. Ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Doğalgaz Ticareti
    ​​​Şişecam Enerji A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan almış olduğu 03/09/2014 tarihli ve DTS/5196-7/364 sayılı “Toptan Satış Lisansı” kapsamında, toptan ve perakende doğalgaz satış faaliyetini gerçekleştirmektedir.​​​​​​

​​​​​​Şişecam bünyesinde faaliyet gösteren yurt içi tesislerindeki doğalgaz tüketimi, yılda 1,5 milyar m³’e ulaşmaktadır. Söz konusu tüketim miktarı Türkiye genelinin %3’ünü oluşturmaktadır. Şişecam Enerji, Şişecam'ın üretim tesislerinin yüksek doğalgaz tüketimini karşılamanın yanı sıra, doğalgaz piyasasına da yüksek hacimli enerji ticareti gerçekleştirmektedir.

Şirketimizin ticaretini yapmakta olduğu doğalgaz miktarı, yılda 600 milyon m³’ün üzerindedir.
    (Doğalgaz harici soda külü için ayrıca buhar kömürü ile de üretim söz konusu Mersin'de)

Elektrik Ticareti
    Şişecam Enerji, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından tanımlanmış olan "Serbest Tüketici" kapsamındaki sanayii ve/veya sanayii sektörü dışındaki firmaların enerji ihtiyaçlarını karşılamaktadır.​​​​

Hem nihai tüketicilere hem de ikili anlaşmalar yoluyla diğer elektrik piyasası katılımcılarına yüksek hacimlerde elektrik enerjisi satışı gerçekleştirilmektedir.

Şişecam Enerji, yurt içindeki faaliyetlerine ek olarak, komşu ülkelerle elektrik ithalat ve ihracatını da sürdürmektedir.​​​​

Yılda 2 milyar kwh boyutunda elektrik enerjisi ticareti gerçekleştirilmektedir.​​​​​

https://www.sisecam.com.tr/tr/faaliy...larimiz/enerji
    Faaliyet alanları enerji kısmı.. ytd
    Tesekkür ederim abi bu konuyu ayrıntılandırcam.
    Sağolun var olun.

WE (Batı Doğu) Soda , Wyoming, ABD'de soda külü için Project West adlı sıfırdan bir projeye yatırım yaptı.

Project West, ABD, Wyoming'deki Green River yakınında yer alacak.

Proje, şirketin Şişecam ile WE Soda'nın %40 hissesine sahip olduğu Pacific Soda projesine katılmasına ektir .

WE Soda, Ciner'in küresel soda külü operasyonları için Birleşik Krallık anonim holding şirketidir.

Mevcut projelerle birlikte şirket, 2030 yılına kadar ~ 4 milyar $ yatırım yapacak ve 6 milyon mtpa kapasiteyi artıracak.

Project West'in ~3 milyon mtpa başlangıç ​​üretim kapasitesi üretmesi bekleniyor ve daha sonra küresel talebi karşılamak için zaman içinde ölçeklendirilecek.

Proje, şirketin ABD, Kaliforniya'da geliştirmekte olduğu yeni tesisler aracılığıyla ihracat yapacak ve Asya ve Latin Amerika pazarlarını hedef alacak.

WE Soda, 2030 yılına kadar üretimi hedeflemeyi planlıyor, bu da Project West'in 2028 ile 2030 yılları arasında ~3-4 milyon tonluk arz açığını hedefleyeceği anlamına geliyor.

Şirket ilk kez %100'e kadar yenilenebilir enerji kullanan bir proje geliştirmek için teknik yeterliliğe sahip olduğuna inanıyor.

Şirketin CEO'su Alasdair Warren, Wyoming'in WE Soda'nın güneş ve rüzgar enerjisi üretiminin yanı sıra güneş buharı üretmesine izin verecek özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Proje, en büyük derin trona yataklarını hedefleyecek olan çözüm çıkarımını kullanacak.

Bu, şirketin Türkiye'deki tesislerinde kullanılmakta olan ve Pasifik projesi için kullanılacak olan teknolojinin aynısıdır.
    2 Kasım 2022, Jess Mills tarafından yayınlandı.. ytd

Buhar kömürünü bilirim de, güneş buharı üretimi çok iyiymiş yahu.. ytd

Forumun eski tadı kalmadı, goygoy olmayınca birşeyde yazası gelmiyor insanın. En son bir karar almıştım 15 i geçerse yazmiyacam diye 20 ye gelip 12 ye geri döndüğünde 20 yi gecince yazmam artık dedim, beceremedim, karşılıklı istişare olunca kal geldi yine! Tek başına yaz yaz o da bir yere kadar, kendi kendime konuştuğum
    1 - 1.5 yıl kadar yalnız kaldığım topikte olmasına rağmen o da bir yere kadar oluyor.. yaz yaz nereye kadar.. ytd

Sayfa 4/257 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •