Sayfa 52/259 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon
Arama sonucu : 2069 madde; 409 - 416 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Senden uzak yaşamak, inan yaşamak değil
    Aşkı anlatan hiçbir söz tamam değil
    Bazı duygular var ki kelimelere sığmaz
    Sevenler anlar ancak, sevmeyen değil

Şimdi aşk zamanıdır, aşk ömrün baharıdır
    Bırak sarhoş olalım, meyler aşk şarabıdır
    Şimdi aşk zamanıdır, aşk ömrün baharıdır
    Bırak sarhoş olalım, içtiğim aşk şarabıdır

Mevsim bahar olunca, aşk gönüle dolunca
    Sevenler kavuşunca yaşamak ne güzel
    Mevsim bahar olunca, aşk gönüle dolunca
    Sevenler kavuşunca yaşamak ne güzel
    Yaşamak ne güzel

https://youtu.be/n3BxRRLDKis

Orhan Baba ne söylemiş be!

Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Merhaba sn. spenc ,

babalar el ele tutuşup gidiyorlar , hadi ereğli maden buldu tamam , sise zaten rüştünü ispatladı , tüpraş da enerji yatırımları vs. onuda anladım. Bu ttrak a ne oluyor böyle çıldırdı namıssız..
    Bereketli ve kalıcı kazançlar olmasını diliyorum tüm ortaklarıma
    syg.
    Hojam sende temettü canavarı olup cikacan bu ortamlardan sanırım. Umarım önce sağlık akabinde kazançların daim olsun. Ytd

3. Maşallah yine tepede kapanış

Alışkın olmadığımız hareketler

Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz

Normalde en sessiz dönemlerimdendi. Ama Spenc abimin yeri başka onun yazısını görünce cevap vereyim dedim.

Herkese bol kazançlar olsun
    Özgürlük bir durum yok kardeş.
    Bu forumlarda sattıktan sonra arkasından baka kaldım diye yazan pek olmuyor ona vurgu için yazdım.kimseyi hedef almadım.
    Herkesin kararı kendine

Sagliklar

Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Alıntı Originally Posted by yukselc Yazıyı Oku
    Yüksel hc selamlar, teşekkürler çalışma için emeğinize sağlık. Ytd

Cam endüstrisi acil AB enerji desteği istiyor.

Glass Alliance Europe , Avrupa Cam Endüstrileri Birliği, cam endüstrisini desteklemek ve yeni Avrupa enerji manzarasıyla yüzleşmesine yardımcı olmak için AB ve ulusal düzeylerde acil ve kararlı eylemler çağrısını yeniledi.

Eylemlerini sekiz maddelik bir planda özetledi:

Kesintisiz enerji tedariki ile ilgili olarak, yetkililer, cam endüstrisi gibi durdurulamayan sürekli üretim süreçlerine enerji tedarikine öncelik vermek ve böylece tam bir arızadan kaçınmak için endüstriyel tesislerde geri dönüşü olmayan hasarlara ilişkin kriterin ulusal acil durum planlarında usulüne uygun olarak uygulanmasını sağlamalıdır. endüstriyel varlıkların kaybı.
    Enerji yoğun cam endüstrisi için kısa vadede hem doğal gaz hem de elektrik enerji maliyetlerini azaltacak acil ve kararlı önlemleri tasarlamak ve hızla uygulamaya koymak. Gaz söz konusu olduğunda, bir fiyat tavanı, bir fiyat koridoru, bir fiyat freni veya benzeri tüm olası mekanizmalar, yeterli gaz arzını garanti etme, gaz maliyetlerini düşürme, birkaç yıl boyunca öngörülebilirlik sağlama ve Avrupa cam endüstrisinin küresel olarak rekabet edebilme kapasitesinin geri kazanılması.
    Devam eden kriz nedeniyle ciddi şekilde yaralanan cam değer zincirlerindeki şirketlere acil yardım sağlamak. Değiştirilen Geçici Kriz Çerçevesini dikkate alıyor ve desteğin doğru zamanda sağlanabilmesi için bu çerçevenin esnek ve verimli bir şekilde uygulanması gerektiğine yetkililerin dikkatini çekiyoruz. Cam endüstrisinin enerji yoğun dallarının çoğu için çok düşük kalsa da, mali desteğin tavanındaki artışı memnuniyetle karşılıyoruz. FAVÖK gelişimine ilişkin revize edilmiş kriterle yeterlilik kriterlerinin hafifletilmesini de memnuniyetle karşılıyoruz. Yardımın yatırım şartına uygunluğu şüphelidir ve gerekli desteğin verilmesini engellememelidir.
    Endüstriyel Emisyonlar Direktifi kurallarının yerel uygulaması kapsamında cam eritme için ağır akaryakıtın yeniden devreye alınması söz konusu olduğunda işletme izinlerini verimli bir şekilde değiştirmek için daha fazla esnekliğe izin vererek yakıt geçişini kolaylaştırmak ve aynı zamanda biyogaz için izin süresini azaltmak, Avrupa'nın doğal gaza olan bağımlılığını azaltma ve enerji kaynaklarını çeşitlendirme girişimi.
    AB ETS kapsamında dolaylı emisyonların telafisi için belirli bir yardım için Yönergeleri gözden geçirerek cam endüstrisinin daha fazla elektrifikasyonunu desteklemek ve tüm cam sektörlerinin hızla yükselen elektrik maliyetleri için tazminat almaya hak kazanmasını sağlamak.
    Avrupa cam endüstrisine elektrik ve gaz için vergiler ve ek ücretler konusunda derhal kolaylık sağlamak ve ayrıca Enerji Vergilendirme Direktifi kapsamında mineralojik süreçler için muafiyeti korumak.
    Reformu hızla devreye sokmak, elektriği gaz fiyatlarından ve enerji piyasası tasarımı reformundan ayırmak ve cam endüstrisi uzmanlarını derinlemesine düşünmeye dahil etmek anlamına geliyordu.
    Sübvansiyonlu ve dampingli ithalata ilişkin ticari savunma önlemlerine devam etmek ve yeni akışlar ortaya çıktığında ek önlemlerin hızla uygulamaya konulmasını değerlendirmek. Avrupa'daki yüksek enerji fiyatları nedeniyle, tarihi ithalatçı ülkelerden yapılan ithalat hacimleri artmakta ve yeni ticaret akışları ortaya çıkmaktadır. Bu akışlar, ele alınmadığı takdirde, Avrupa üretimi için ciddi bir tehdit oluşturabilir.

22 Kasım 2022'de Greg Morris tarafından yayınlandı. Ytd

Kasım ayı bitsin bakalım soda tarafında durum nedir?
    Doğalgaz ve elektrik artis fiyatlarıni petrolün düşüşü ile dengeletiyorlar, petrol kullanım ağırlıklı şirketler için önemli ise bizim hammadde de soda olunca önem arz ediyor haliyle. Ytd

Sayfa 52/259 İlkİlk ... 242505152535462102152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •