Sayfa 76/259 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon
Arama sonucu : 2069 madde; 601 - 608 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Cam imalat endüstrisinde kötüleşen uluslararası ve yerel fiyatlar, Kasım 2022'de aylık Soda Külü fiyatlarında önemli bir düşüşe neden oldu. Artan küresel durgunluk, alıcılar arasındaki satın alma ilgisini azalttı ve yeterli stok mevcudiyeti ile Soda Külü maliyetlerinin düşmesine neden oldu.

Avrupa Soda Külü piyasası, Kasım 2022'de Cam üretim endüstrisinden düşüş eğilimi yaşadı. Yaklaşan kış mevsimi boyunca yükselen enerji fiyatları, sonraki Cam endüstrisi operasyonlarında bir azalmaya neden oldu ve inşaat sektöründen gelen zayıf talep, emtia fiyatını etkiledi. Avrupa'da devam eden durgunluk, Soda Külü fiyatlarında güneye doğru bir gidişata yol açtı. Artan doğal gaz ve elektrik maliyetleri ile birlikte üretim maliyetleri üzerinde devam eden enflasyonist baskı, bölgede Soda Külü için yeni tekliflerin önünü kesti. Böylece, Yoğun Soda Külü fiyatı, Kasım 2022'de aylık %1,8'lik düşüşle 500 USD/ton FOB Stassfurt (Almanya) olarak değerlendirildi.

Çin Soda Külü, aşağı yönlü cam endüstrisinden gelen durgun talep nedeniyle Kasım 2022'de sona eren fiyat düşüşüne devam etti. Tüccarlar, artan enerji fiyatları ve yerel pazardaki alıcılar arasındaki düşüş eğilimi nedeniyle cam üretimindeki kesintinin emtia fiyatlarındaki gevşemeye katkıda bulunduğunu açıkladı. En son içgörüye göre, Çinli Cam üreticileri pazardaki üretimi genişleterek 2022 Kasım ayının sonlarında Soda Külü fiyatlandırma dinamiklerini etkiliyor.

ChemAnalyst tahminine göre, Çin Soda Külü fiyatlarının, Aralık 2022'de yan sanayi Cam imalat endüstrisindeki üretim faaliyetindeki artış ve Soda Külü satıcılarıyla sınırlı stok mevcudiyeti ile talep artışı nedeniyle artması bekleniyor. Ayrıca, zayıf maliyet aşağı yönlü Cam imalat sanayinden gelen desteğin, Avrupa'da 2022 yılının sonunda emtia fiyatını etkilemesi bekleniyor. Ytd

Demiş Bob Duffler 30 Kasım 2022 tarihinde.

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815

50 milyon satışın takası yabancı kurumsal herhalde bir kuruma güvenmiyor dağıtmış malı ytd
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Asla Değildir. Kendime öylesine Notlar ...
    Fortis Fortuna Adiuvat

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815

Benim sistem derki 39,3x ler altına fazla kayma dikkat et diyor. ytd
    arbitaj devam, yakaladıkça faiz alıyorum fazlası size, bana azı yeter. alta kayarsa spotdan parça parça mal toplarım ytd
    Fortis Fortuna Adiuvat

Sistemi kurdun mu yine active hc. Teşekkürler paylaşım için. Ytd

Salim hc kara kara ne düşünüyorsun.Baksana çoğu forumda kimse kalmamış. Yancik tahtalar yürüyor bu aralar, sanırım. Ytd

Duhul
    May 2018
    İkamet
    Aleksandretta
    Gönderi
    8,815
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Sistemi kurdun mu yine active hc. Teşekkürler paylaşım için. Ytd
    sistem takır takır çalışıyorda test ediyrum. sisteme güvenseydik şimdi köşe olmuştuk ytd
    Fortis Fortuna Adiuvat

Alıntı Originally Posted by activex31 Yazıyı Oku
    sistem takır takır çalışıyorda test ediyrum. sisteme güvenseydik şimdi köşe olmuştuk ytd
    Köşe kapmaca oynuyorlar, köşeyi döndürmemek için.
    Sistemleri onlarda biliyor nerede sinyal çalışır, ne kadar yük bindi veya indi ona göre ya aşağı ya yukarı basıyorlar. Tekniğe göre isliyirdur orası kesin ama hangisi işlerine gelirse bence.. Robotlara Yapay zeka da ilave ettiler mi acaba? Ytd

Active hc yeni mum yeni ay! Vadeli de yeni ay dimi! Şu 50 milyonluk durumu vadecilere oynamış olabilirler mi? Senin paylaşımına göre citinin dişinin kovuguna gitmemiş. Acaba farklı kurumlara alarak o gün piyasada olağandışı hareketlere gebe bırakmamak miydi niyetleri yoksa niyetleri mali dağıtmak miydi.
    Çünkü yabancı kurum denildi diye hatırlıyorum. Yanlış mıyım? Ne çok sordum yine be. Özür. Ytd

Sayfa 76/259 İlkİlk ... 2666747576777886126176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •