Sayfa 178/257 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon
Arama sonucu : 2050 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Sn. Freedim 2022 yılının hisse başı karından 1.50 tl net temettü bekliyordum, önce 0.88 tl açıklandı hadi neyse yanıldım karlar artmaya devam etsin geçte olsa istenilen noktaya geliriz dedim. Sonra genel kurulda açıklanan 0.88 tl ödeme tutarını aşağı revize etmelerini olumsuz gördüm tepki olarak bir miktar sise bozdurdum isctr ve ismen aldım.
    Hiç yakışmayan bir hareket , az veriyor yatirim yapiyorsun anladık da önce 0.88 sonra 0.61 ne demek?
     Alıntı Originally Posted by freedım Yazıyı Oku
    Bu gidişle temettü emeklisi yapamayacak bu bizi hep yatırım hep
    SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bir klip atayım eski kalbi kırık dostlara..

https://youtu.be/74YbCfBSzvg
    Kısmet değilmiş mutluluk, unutmaya çalışın (rım) diyor Harika Avcı

3.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Freedim 2022 yılının hisse başı karından 1.50 tl net temettü bekliyordum, önce 0.88 tl açıklandı hadi neyse yanıldım karlar artmaya devam etsin geçte olsa istenilen noktaya geliriz dedim. Sonra genel kurulda açıklanan 0.88 tl ödeme tutarını aşağı revize etmelerini olumsuz gördüm tepki olarak bir miktar sise bozdurdum isctr ve ismen aldım.
    Hiç yakışmayan bir hareket , az veriyor yatirim yapiyorsun anladık da önce 0.88 sonra 0.61 ne demek?

Sevgili YSFKRM,

Şişe büyüme eğrisini tamamlamış bir şirket değil. Daha çok uzun bir yolu var bu eğrinin tepesine ulaşması için. Bunu yatırım karar ve tutarlarından tahmin edebiliriz. Dünya devi bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hem mevcut sektörü genişlemeye son derece müsait hem de geriye dönük yaptığı yatırımların ileride faaliyet kar marjına sağlayacağı fayda son derece önemli.

Bu sebeple yatırım süreci devam ettikçe yüksek temettü oranlarını beklememek lazım. Ben hayal kırıklığı olarak yorumlamıyorum, tersine finansal yapısında oluşabilecek riskler karşısında önceden alınan önlem olarak yorumluyorum. Benim için pozitif bir karar.

Temettü yatırımcıları ise şişe için böyle bir beklenti içinde olmamalı. En az bir 6-7 yıl (aşırı temkinli bir tahmindir, 15 yıla kadar yolu var bana göre) temettü oranı yüksek olmaz.

Birleşme kararının ne kadar doğru bir karar olduğu da, birleşme sonrasında açıkladığı bilanço ve yatırım hızından anlaşılıyor. Alkışlıyorum şişe yönetimini. Harika bir şirketi harika yönetiyorlar. Portföyümde en beğendiklerim arasında ilk üçte. Böyle devam ederlerse, ömür boyu da satmam, kızıma kalır.

Sevgiler, saygılar.

4. Yukarıdaki yoruma ek olarak 23 ilk çeyrek bilanço çok iç açıcı değil. Hacim ve marjlarda gerileme var.

Yanlış olmasın. Bir önceki mesajımda uzun vadeli yorum yaptım.

temettu azaltılması terbiyesizlikten baska bir sey degil.bunu savunmak icin sırket buyumesini sebep gostermek ise polyanncılık.zaten karın %50 si dagıtım politikası var sen onu dagıt geri kalanı ile yatırım mı yapıorsun basalia sırketi mi alıyorsun ne yapıyorsan yap.

ulen para varken dagıtmıyor arın zarar edince zaten dagıtacak bise olmayacak.karın dagıtılmayan kısmından yap yatırımını benim temettumden ne istiyorsun?

ne oldu basalia sirketini aldı muhtemelen fos cıkti erke donergeci gibi iş.
    şirket cok guzel yonetiliyor diyen arkadaşlar bi uyansın adam cebindeki parayı alıyor hala şak şak

6.  Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    temettu azaltılması terbiyesizlikten baska bir sey degil.bunu savunmak icin sırket buyumesini sebep gostermek ise polyanncılık.zaten karın %50 si dagıtım politikası var sen onu dagıt geri kalanı ile yatırım mı yapıorsun basalia sırketi mi alıyorsun ne yapıyorsan yap.

ulen para varken dagıtmıyor arın zarar edince zaten dagıtacak bise olmayacak.karın dagıtılmayan kısmından yap yatırımını benim temettumden ne istiyorsun?

ne oldu basalia sirketini aldı muhtemelen fos cıkti erke donergeci gibi iş.
    şirket cok guzel yonetiliyor diyen arkadaşlar bi uyansın adam cebindeki parayı alıyor hala şak şak
    Beğenmiyorsan satar gidersin. Sana mı soracak finansal planını nasıl yapacağını. Şirketin ortağı olabilirsin, ama söz hakkın yok. Yönetim ne karar alıyorsa o. Sen mi karar veriyorsun ne kadar temettü verip vermeyeceğine, ne kadar yatırım yapıp yapmayacağına.

Çok enteresan gerçekten. Hisse sahibi olunca şirketin sahibi olduğunu sanmak nasıl bir kafa yapısıdır anlamak mümkün değil.

Kararlar ortada, fiyat da piyasada. Beğenen alır, beğenmeyen satar. Kimsenin kafasına silah dayamıyorlar.

Sn. Müzikal sise buyuk kisim paylarim mkk da blokajlı satilabilir kisimlari temettu verimi daha yuksek olan grup firmalarina kaydirdim. Birde ismenden primlenme konusunda daha beklentiliyim. Sorun yok payları saklamaya devam edeceğim.
    Syg.

8.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Sn. Müzikal sise buyuk kisim paylarim mkk da blokajlı satilabilir kisimlari temettu verimi daha yuksek olan grup firmalarina kaydirdim. Birde ismenden primlenme konusunda daha beklentiliyim. Sorun yok payları saklamaya devam edeceğim.
    Syg.

İsmendeki olası primi ben de şişeden yukarıda görüyorum. Akıllıca bir tercih, tebrik ederim. Banka yerine işmen her zaman birinci tercihim olmuştur. Portföyümün finansal sektör kısmındaki en büyük pay işmende. Zamanı gelince ederine gelir. Bekliyorum, zamanım bol

Şişe bu sene açıkladığı beklentilerini muhtemelen ilk çeyrekle beraber bir miktar aşağı yönlü revize edecektir. Bu revizyonu bu sene iki kez aşağı yönlü yapmasını bekliyorum. 2023 bir miktar hareketsiz geçebilir, 2024 ve özellikle 2025 sonrası hem ciroda hem de faaliyet karında beklentilerim oldukça pozitif.

Sevgiler, saygılar sevgili YSFKRM

Sayfa 178/257 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •