Sayfa 240/257 İlkİlk ... 140190230238239240241242250 ... SonSon
Arama sonucu : 2050 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Cam sanayisinin eregl si olur mu?
    Zaten öyle

2.  Alıntı Originally Posted by MAD MAX 2 Yazıyı Oku
    Yeni Ford olur mu?
    Şimdilik Ford değilde, fordçu gibi. Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Cam sanayisinin eregl si olur mu?
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Zaten öyle
    Daha fazlası ama zamana yaydiriyorlar sanki. Ytd

4. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1254069

Açıklamalar
    Yönetim Kurulu'nun 01 Mart 2024 tarihli toplantısında; Şişecam'ın, inşası devam etmekte olan Türkiye Tarsus düzcam tesisinde ve Kuzey İtalya ile Bulgaristan'da bulunan mevcut düzcam tesislerimizde birer adet olmak üzere toplam üç adet yeni kaplamalı cam hattı yatırımının yapılmasına karar verilmiştir.

Şişecam, faaliyet gösterdiği tüm ülke ve coğrafyalarda yüksek operasyonel verimlilik ve optimizasyon odağı ile değer yaratan yatırımlarını devam ettirme hedefindedir. Bu doğrultuda, yeni kaplamalı cam hattı yatırımları ile; düzcam faaliyet alanında artan kaplamalı cam talebinin karşılanması, geliştirilen operasyonel verimlilik ve genişletilen ürün yelpazesi ile rekabetçi konumun korunması ve katma değerli ürün üretim hacminin artırılması suretiyle son kullanıcılara değer yaratılması amaçlanmaktadır. Bu yatırımlar, düzcam ürünlerini, sürdürülebilir değer önerisi ile son tüketiciye ulaşan ısı yalıtımlı mimari cam ürünlerine dönüştürecektir.

2025 yılı içerisinde devreye alınması planlanan;

-Tarsus düzcam tesisimizdeki 7 milyon m2/yıl kapasiteli kaplamalı cam hattının,

-Kuzey İtalya Düzcam tesisimizdeki 6,5 Milyon m2/yıl kapasiteli kaplamalı cam hattının,

-Bulgaristan düzcam tesisimizdeki 6 milyon m2/yıl kapasiteli kaplamalı cam hattının,

İşletme sermayesi dahil toplam 114 Milyon ABD doları yatırım bedeli ile tamamlanması ve Şişecam'ın tüm dünyadaki mimari camlar kaplama hattı sayısının 7'ye, halihazırda ortalama ürün karışımına göre 22 milyon m2/yıl olan kaplamalı cam kapasitesinin 41,5 milyon m2/yıla ulaşması hedeflenmektedir.

5. Uzun vadeli kumbara hisse SISE. Duran varlık değerlemesinden dolayı özsermaye artmış, eğer enflasyon muhasebesinden dolayı bir tur daha artarsa SISE beleş fiyatlara iner. Bilançonun eli kulağında, bugün yarın gelir.

Alıntı Originally Posted by osisa Yazıyı Oku
    Medyan beklentisi 15 idi 25 neden kötü?

Pd/dd 1.71 den 1.09 a düşüyor.

Hbk 8.16

Fk 6.37..

Benim cozemedigim konu ozsermaye artışı .

93-146 muazzam bir artış ama icerigi nedir bilemiyoruz.

Enflasyon muhasebesine tabi tutulmadan diye yaziyor enflasyonuhasebesi kaynakli degilse neden bu kadar artış.
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

6. Bir kaç yıl içinde büyük maliyetli yatırımları var. Sanırım yatırım kaynağının önemli bölümü banka kredilerde sağlanacaktır. Tabi zamanla finansal borçlar çok maliyetli olursa, sonrasında yüksek oranda bir bedelli veta işbank a tahsisli şekilde sermaye artılı olabilir belki,

Öncelikle imtiyazlı hisselerin imtiyazı kaldırılmalı. İlgili taraflarla anlaşılıp, imtiyazlı hisselerin değerleri belirlenip karşılığında borsada işlem gören normal hisseler ihraç edilirse, güzel bir dengeleme olur.. İstedikleri zaman istedikleri kadar lotu tahtada satabilme olanakları olacağı için İlgili kurumlarda buna olumlu bakar diye düşünüyorum.

7. Vur kahbe endeks, düşerken de güzelsinYapılması gereken nedir?

1- viop öğrenin, ama kullanıp kullanmamayı doğru zamana bırakın ...
    2- doğru hisseler seçin, beta değeri nedir öğrenin ....
    3- doğru pozisyon büyüklükleri ayarlayın, geceleri rahat uyuyun ....

Her birincil trend, genellikle üç aşamada gerçekleşir: birikim, katılım ve dağıtım. Birikim aşaması, bilgili yatırımcıların piyasaya girdiği dönemdir. Katılım aşamasında, trend genel bir kabul görmeye başlar ve çoğu yatırımcı piyasaya girer. Dağıtım aşamasında ise

8.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Bir kaç yıl içinde büyük maliyetli yatırımları var. Sanırım yatırım kaynağının önemli bölümü banka kredilerde sağlanacaktır. Tabi zamanla finansal borçlar çok maliyetli olursa, sonrasında yüksek oranda bir bedelli veta işbank a tahsisli şekilde sermaye artılı olabilir belki,

Öncelikle imtiyazlı hisselerin imtiyazı kaldırılmalı. İlgili taraflarla anlaşılıp, imtiyazlı hisselerin değerleri belirlenip karşılığında borsada işlem gören normal hisseler ihraç edilirse, güzel bir dengeleme olur.. İstedikleri zaman istedikleri kadar lotu tahtada satabilme olanakları olacağı için İlgili kurumlarda buna olumlu bakar diye düşünüyorum.
    Hocam ben paylar arasında bir imtiyaz olmadığını biliyorum. Ne gibi bir imtiyazdan bahsediyorsunuz siz?

Sayfa 240/257 İlkİlk ... 140190230238239240241242250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •