Sayfa 244/257 İlkİlk ... 144194234242243244245246254 ... SonSon
Arama sonucu : 2052 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Cam sanayisinin eregl si olur mu?
    Olmaz bence

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Olmaz bence
    iyiydi
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Titizlikle incelemeli; son çeyrekte ilginç şeyler olmuş, satışlar önceki çeyrek ortalamasını katlamış, satılan malın maliyeti ve genel giderler de uçtuğu için faaliyet kârı olduğu gibi kalmış. Bence, sonuçlar beklentiler dahilinde veya şirketi yakından takip edenler küçük farklarla gelecek olan rakamları biliyordu. Temettü rakamı biraz yatırımcının gönlünü almaya yönelik, bunu da biliyoruz. Bence fiyatlamayı belirleyecek olan konu şirketin yatırım iştahının hangi hızda devam edeceğine bağlı. Faaliyet raporu her zamanki gibi göz alıcı. Şirketin iyi yönetildiğini düşünüyorum ama karlılık başta olmak üzere hisse performansını belirleyecek koşullar büyük ölçüde piyasadaki talebe ve pazar koşullarına bağlı..Hayal kırıklığını anlıyorum ama benim açımdan sonuçlar ekşi-tatlı..
    Hocam şirketin nasıl olduğu zaten tartışılmaz! Yatırımlar devam ettikçe büyüyecek ülkenin nadide gözbebeği şirketlerinden! Sabırla sindire sindire! Ytd

4. Temettü şirketin içinde tutacağı parayla iş yapamadıgında dagıtılır.
    Yıllarca twmettü komik dagıtılıyor.
    Cam sanayisinde global oyuncu olan şişe ye yakısmıyor.
    Şişe ve oyak ın şirketleri esaslı patronun elinde olsa böyle patinaj cekmezdi.
    17 milyar kar ettiysen 10 milyarını dagıtması lazım.
    İş grubu ve oyak grubu artık eskisi gibi bir anlayısı barındırmıyor.
    İş in sigorta ve hayat emeklilik ve fon yönetim şirketleri de atıl.Adam gibi patronda olsa bunlar yurt dısı faaliyetlerine gaz verir global çapta para kazanır.
    Eregli baslıgına yazmıstım.Burda da aynı fikirdeyim.Eskinin kurallarına göre şirketler yönetilemez.Cevik kararlar alanilen holding yapılanmasına gitmeli.
    Yatırımcı dostu olması gerekir.
    Ben de istersim gecmişteki sepet yapayım ama bunlarım yüzünden bu şirketler kahırdan baska bir seye dönüşmüyor.
    Napcaksın kardesim bu kadar parayı dahıtmayıp?
    Hisse geri alımı yapmak da mantıklı değil.
    Bir şirket yatırımcıya kar üretir ve dagıtır yatırım yapar.Hisseyi toplayacak olan yatırımcısıdır patron değil…
    Ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Al şişee duvara işee

Ytd
    Eregli eklemelerini tamamlamıştım, artık şişe ye geçtim İnsallah eregliye benzemez buda

6. x de @banunal29282226 kişisinin bilanço ile ilgili güzel tespitleri var. Okumadıysanız bakmanızı tavsiye ederim. İncelemede bilançoda çalışanların ücretlerin SMM içerisindeki payında düşen satışlara rağmen iyi kazançları var. Sonuçta kazanan birileri de varmış diyebiliriz.

https://twitter.com/banunal29282226/...97792596173045

7.  Alıntı Originally Posted by ring Yazıyı Oku
    x de @banunal29282226 kişisinin bilanço ile ilgili güzel tespitleri var. Okumadıysanız bakmanızı tavsiye ederim. İncelemede bilançoda çalışanların ücretlerin SMM içerisindeki payında düşen satışlara rağmen iyi kazançları var. Sonuçta kazanan birileri de varmış diyebiliriz.

https://twitter.com/banunal29282226/...97792596173045
    Hesap kilitli, twit okunmuyor. Ekran görüntüsü atabilir misiniz

8. nasıl kötü bir bilanço gelmişse iş alımda olmasa çoktan devre kestiydi.
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 244/257 İlkİlk ... 144194234242243244245246254 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •