Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
Birşey sorsam merakımı mazur görün. Eskiden soda veya şişe varmış sizde birleşme sürecinde satmissiniz! Yani bekleyememissiniz gibi düşündüm. Ya da ben mi yanlış okudum. Kusura bakmayın geriye dönüp bakamadım, biraz yorgunum. Ytd
Est birleşmenin faydalı olacagını hatta entek birleşmesini de tüpraş a acizane maillerde yazmış biriyim.Şöylr ki abi şirket ne kadar sade yürütürse işleri operasyonel verimlilik artıyor saglamlışık artıyor şişe birleşmesinin de faydalı olacagını düşünmüştüm.Pandemi zamanından sonra tek hisseye kaymaya başladım.bunu da ford a eklemiştim.Hedefimin 6 da 1 i kadar eksiğim vardı ekledim bir de tüpraşlarım kaldı.Ama son raddede çok temettü gelmiş olcak bana.Ben de temettüyü alıp harcayan biri değilim. 2008 de ilk hissemi almıştım sonra borsaya iyice ısındım aldım blok alımlar yaptım krizden sonra hiç borsadan para çıkarmadım şişe de de hem teknik hem temel olarak teknik bilgim çok zayıftır temelden giderim uzun süre tutacağımı düşünüyorum.Temettüyü az vermesi büyüme odaklı olması beni iyice ısındırdı dediğim gibi temettü baya fazla olcak abi.
Neyse.
Kv deli tuttugum kagıtlar var ford un temettüleri var isdemir in temettüleri var az da olsa isdemir haric o akışları buraya aktarcam 2025 e dek toplarım 2030 a dek sarkabilir belki de ford şişe tutar temettülerinş tekrar tekrar eklerim.
İşgyo asuzu gibi yakaladıgım trend hisseleri olursa kv deli de o zaman bi iki yıla hedefe şişe de ulaşırım.
Şişe bence gömlek değiştirdi bu hemen bizim beklentimizle paralel olmayacaktır.
Tek eksiğim fabrikaları gezmedim fabrika gezisi yapıyorlar mı bilmiyorum geçmişte yapmıyorlardı sanırım.
Yabancı oldugum bir hisse değil ben şişe soda tutuyordum diğer camları da takip ediyordum ama bu şekilde işler daha derli toplu oldu.
Ben size şöyle söyleyeyim benim bir arkadaşımın babası1990 larda şişe de çalışmış almış emeklilik ikramiyesiyle bedelsizlerle temettülerle eklemiş durmuş gayet memnundu kaç lot var diye sormuştum söylememişti.Ben bu tarz biriktirmeyi daha çok seviyorum.Kısa vadeli hisselerde dalgalanmalar çok oluyor benim kafam da basmıyor.
Piyasa bizim istediğimizi vermiyor zaten cogu zaman.
Ama ben geçmişte blok alımlarını çok iyi zamanda yapmıştım be hiç temettü çıkarmadım abi hep ekledim hisselere ama farklı oranda hisse tutuyordum ve eklemeleri de farklı oranlarda yapıyordum en az kazancım beklentimi en karşılamayan hisse petkim olmuştu.
Belki de yanlış düşünüyorum abi bilemiyorum zaman gösterecek.
Syg sevgiler ytd