Sayfa 137/251 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 2005 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Sn. balina, biraz daha konuyu açabilir misiniz?
    Yaptığım son araştırmalar kağıtta borsanın en büyük speklerinden biri olan ve tüm küçük sermayeli ancak temeli sağlam firmaları uçuk rakamlara çıkaran kişinin bu sefer ALFAS ı topladığını düşünüyorum.. Topladığı hisseler : Ege Endustri, Poltk, Konya çimento, Maalt bunlardan bazıları..Büyük ihtimalle bugün Gedik ten alanda tahmin ettiğim spektir.

2.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    Alfaş'ın 2022 3. çeyrek sonu net karı 274 Milyon TL idi. Yıl sonu net karı 543 Milyon TL.

Demek ki 2022 4. çeyrekte 269 Milyon TL net kar elde etmiş.

2023 1. çeyrekte de en az bu kadar kar elde etmesi beklenebilir.

Mevcut kapasite 790 MWp. Mart sonu 500 MWp kapasite daha devreye girecek.

Yıl sonu net kar basit hesap 269 + 3 x 269 * 1290 / 790 = 1,587 Milyon TL olabilir.

Kurlardaki artışı da dikkate alırsak 2023 sonu 1.8-2.0 Milyar TL net kar sürpriz olmaz.

Finansman geliri/gideri, vergi vs. gibi muhasebe etkilerini kestirmek zor.
    Şu anda yatırımlarla beraber kapasite artışı son sürat devam ediyor.. Yıl içerisinde tamamlanacak yatırımlarla 2023 yılı Cirosunun 10 milyar TL cıvarında olabileceği tahmin ediliyor..Bu hesapla net karında 2 milyar %10 + - cıvarında gelmesi muhtemeldir.. Bu takdirde F/K 8 ,10 cıvarına düşer..

3.  Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Alfa solar enerji Huawei anlaşması
    https://twitter.com/huawei_power/sta...ZxR6j26cA&s=19
    Bu bilgi KAP a gönderildimi ?

4.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Yaptığım son araştırmalar kağıtta borsanın en büyük speklerinden biri olan ve tüm küçük sermayeli ancak temeli sağlam firmaları uçuk rakamlara çıkaran kişinin bu sefer ALFAS ı topladığını düşünüyorum.. Topladığı hisseler : Ege Endustri, Poltk, Konya çimento, Maalt bunlardan bazıları..Büyük ihtimalle bugün Gedik ten alanda tahmin ettiğim spektir.
    Sn. balina çok teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Son zamanlarda(takip ettiğim kadarıyla en azından son 1 aydır) böyle bir kap gelmedi bildiğim kadarıyla. Öncesinde gönderildiyse bilemiyorum ama anladığım kadarıyla anlaşma zaten yeni.

6.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Son zamanlarda(takip ettiğim kadarıyla en azından son 1 aydır) böyle bir kap gelmedi bildiğim kadarıyla. Öncesinde gönderildiyse bilemiyorum ama anladığım kadarıyla anlaşma zaten yeni.
    Bu anlaşmayı mutlaka KAP a göndermeleri gerekir. Çok önemli bir anlaşma..Bunu HUWAİ den değil ALFA SOLARDAN öğrenmemiz gerekirdi..

7.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Bu anlaşmayı mutlaka KAP a göndermeleri gerekir. Çok önemli bir anlaşma..Bunu HUWAİ den değil ALFA SOLARDAN öğrenmemiz gerekirdi..
    Bence de çok önemli bir anlaşma ve KAP a gönderilmeliydi ama “ bu anlaşma yeni değil, daha önceden yapılan bir anlaşmanın devamı. Bu yüzden kap a açıklama gönderilmedi” şeklinde bir açıklama okumuştum.

8. Gönderilmedi
     Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku

Sayfa 137/251 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •