Sayfa 199/251 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249 ... SonSon
Arama sonucu : 2007 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by KWN Yazıyı Oku
    Kap bu hafta gelir de, burada asıl sorulması gereken soru, ilk fazını açtığın ve aynısını açacağın 2. fazın nasıl 4 ay geciktiği.

Şaka maka 350m civarı net kar kaybı var bu gecikmenin Alfas'a.

Ben bunu yakıştıramadım bu sektörün en tecrübeli firmasına.

Esasında 350 mio TL'lik kar kaybı, KKM ve Astor değer artışlarıyla büyük ölçüde telafi edildi. Zira önceki yapılan hesaplamalarda, esas faaliyet dışı bu kadar bir gelir beklenmiyordu.

Tabi ki, aslolan şirkerin esas faaliyetlerinden süreklilik arzeden karlılık yaratmasıdır ama gördüğüm kadarıyla bu firma finansal anlamda da çok iyi yönetiliyor ve sağlam adımlarla ilerliyor. Her yatırıma gözükara atlamıyor. Genel kurulda da buna yönelik izlenimler almıştım. Zaten finansal yapısı ve geleceğe yönelik hikayesini beğendiğim için portföyümün önemli bir kısmını Alfas'a kaydırdım bir süre önce.

İlerleyen süreçte fiyat ne olur, nasıl ilerler tahtacı bilir ama 20 senelik borsa tecrübem bana der ki "borsada böyle potansiyelli bir firma kolay yakalanmaz". Bence yeni bir Kontr hikayesi çıkabilir burdan. Çıkmazsa bile, USD bazlı olarak zarar ettirmeyeceği kesin gibi 1-2 senelik vadede.

NOT: Benim yazılarım "yatırımcı" mantığıyla hareket edip şirkete ortak olmayı düşünenler içindir. Günlükçüler, çaycılar, çorbacılar, al-satçılar, vur-kaççılar vb. kaale almasın benim yazdıklarımı.
    Son düzenleme : **Kingpin**; 07-07-2023 saat: 12:34.

2.  Alıntı Originally Posted by Blackwhite1903 Yazıyı Oku
    Şirket yanılmıyorsam 2 kurulum yapan GES şirketine fason mal üretiyordu ve bunu da raporda üretmin devamını sağlamak olarak raporlamıştı. Hatta en son yaptığı anlaşmayı da TL üzerinden yaptı. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1160562 buradan ulaşılabilir. Bazı hammaddeleri ithal ediyor ve TL üzerinden fason mal üretiyorsa kur riski olabilir. Kağıdın az lotunun olması sert hareketler yapmasına sebep oluyor. Sakince bölünmeyi beklemek gerek .sat al ile lot arttırablirsek iyi ama arkadan bakmak da var. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Bahsigeçen anlaşma USD üzerinden yapıldı. Sadece kesin hacim belli olmadığı için gösterge olması açısından bugünkü fiyatlar ve kurlar üzerinden tahmini TL gelire yönelik KAP açıklaması yapıldı.

3. Nazlı Gül hanım mailime geri döndü. Yakın zamanda deneme üretimleri başlayacak. Kap ile bilgilendireceğiz demiş kısaca. Bilginize.

4. Https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1167484

500mwp 2.faz tamam. Deneme üretimine başlanmış.

Sonunda çok Şükür. Yılın 2. Yarısında ciromuz coşar.

5.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    [url]Https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1167484[/url

500mwp 2.faz tamam. Deneme üretimine başlanmış.

Sonunda çok Şükür. Yılın 2. Yarısında ciromuz coşar.
    Çok güzel haber bu şirket gerçekten profesyonel şekilde yönetiliyor bravo. Başka bir hissem olan tezol 4. Fabrikayı hala açacak tam 1 yıl gecikme olacak bu kadar da olmaz.

6. Nihayet beklediğimiz haber geledi..Büyük haber..Ortaklara hayırlı olsun..

7. Yönetime methiyeler dizen arkadaşlar şu sorunun cevabını da buraya yazarlarsa şahsen bizi de aydınlatmış olurlar. Yönetim, olumlu yansıyacak KAP ları neden cuma günü seans kapandıktan sonra atıyor? Araya iki gün girsin, haberin etkisi yok olsun, hissenin değeri artmasın diye mi böyle yapıyorlar ?

8. Gecikmelide olsa yeni fabrikanın açılması güzel. Hisse eksi kapattığı gün geldi bedelsiz haberi, en azından burdan yönetimin bilgi sızdırmadığını anlayabiliriz. Hatırladığım kadarıylada bütün iş anlaşması kaplarını seans bitince attılar. Bu yaklaşım tarzı bana daha profesyonel geliyor. Yoksa hissemiz çoğu arkadaşın yazdığı gibi sığ bir hisse gün içi kaplarla hop oturup hop kalkabilirdik. Şu halde bile bazen gün içi çok büyük marjlar verebiliyor. Yönetim istese bu durumu kullanırdı.

Sayfa 199/251 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •