Sayfa 2/251 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 2003 madde; 9 - 16 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

banko katılacağım bir arz olacak.

paranın tamamı şirkete girecek.

2.  Alıntı Originally Posted by seheryıldızı Yazıyı Oku
    1000 lota 10 adet anca gelebilir.. 60 bin tl ye500 tl siz dusunun
    Abartmayın lütfen
    Millet gırtlağa kadar malda(hisse senedi). Kimin nakitte 58 bin lirası var. bende de yok mesela döviz / likit fonları teminat gösterip katılacağım.

%3-5 arası bekliyorum en kötü. 1.000 lot talebe 40- 50 lot gibi gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu halka arzdan lot almak sıkıntılı olacak anlaşılan

telep çok olur fazla vermez bence...3.-4. tavandan mal gelebilir...

5.  Alıntı Originally Posted by birnickiste Yazıyı Oku
    Abartmayın lütfen
    Millet gırtlağa kadar malda(hisse senedi). Kimin nakitte 58 bin lirası var. bende de yok mesela döviz / likit fonları teminat gösterip katılacağım.

%3-5 arası bekliyorum en kötü. 1.000 lot talebe 40- 50 lot gibi gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    belki gömülü olmayanlar vardır yatrım tavsiyesi değildir.

6. Deniz Yatırım'ın hazırlamış olduğu fiyat tespit raporunu okudum. Gözüme çarpan bazı önemli yerleri paylaşmak isterim:

- 2014'ten beri 290 MW olan kurulu güç kapasitesi Ekim 2022'de 790'a yükselmiş; Nisan 2023'te de 1290'a yükseltilecektir.
    - Şu anda üretim monokristal PERC güneş paneli üzerine yoğunlaşmış. Burada da hammadde için ana tedarikçi konumunda Tongwei adında Çinli bir şirket var (piyasa değeri 27 milyar Dolar civarında, 1982'de kurulmuş bir şirket).
    - 2021 yılından itibaren fason üretime başlamış ve yaptığı anlaşmalar ile gelecek 2 yıl boyunca kapasitenin %65'ini yerli firmalar için fason üretime ayırmış. (Burada tam anlayamadığım garantili anlaşma mı yoksa beklenti mi olduğu).
    - 2022-2024 aralığında brüt kar marjında ve FAVÖK marjında düşüş bekleniyor. 2025 sonrasında %14-15 civarında FAVÖK marjının stabil hale gelmesi bekleniyor.
    - 2022/2Y'de 8,4 ve 2023 yılında 8 milyon USD yatırım öngörülüyor. Sonrasında yıllık 1 mn USD civarında yatırımlar öngörülmüş (büyük ihtimalle yenileme ve bakım tarzı giderlerdir)
    - Halka arz ile 6 mn TL'lik nominal değerli pay satışı yapılacak; bu da şirket kasasına doğrudan 351 mn TL (yaklaşık 18 milyon USD) girmesi demek (Ortak satışı hariç).
    -Ocak 2023 itibariyle Güneş Paneli İhtisas Gümrük uygulaması başlatılacak; bunun da yerli üretici olarak şirket lehine olması bekleniyor.
    - Şirketin neredeyse tüm borcu kısa vadeli. (751 mn KVB, 2,6 mn UVB). KVB'nin dağılımına bakıldığında 392 mn ticari borç ve 242 mn müşteri sözleşmelerinden doğan yükümlülük olduğu görülüyor. Finansal borç KVB toplamı içinde çok büyük bir paya sahip değil.
    - Şirketin borsadaki muadili SMARTG
    - Şirketin ortaklık yapısı incelendiğinde A grubu pay sahiplerinin oy hakkı ve yönetim kuruluna üye gösterme hakkı şeklinde imtiyazları var. Genel kurulda A grubu hissedarlar 5 oy kullanmış sayılıyor (Bence şirketin kurumsal yapısı için önemli bir dezavantaj).

7.  Alıntı Originally Posted by xprofessorx Yazıyı Oku

Kaynak: https://twitter.com/KAPHaberler/stat...72933009870848

Böyle bir çalışma gördüm. Ben bu arza katılmayı düşünüyorum, kafama takılan 1000 lot emir girmek mi 1001 lot üstü girmek mi? Daha doğrusu kaç bin tl'den sonra 1001 lot ve üstü girmek mantıklı olur sizce maksimum lot almak için?

Uzunca bir zamandır halka arzlarla çok ilgilenmiyorum, son katılımcı sayıları üzerinden bir tahmin yürüten varsa belki katkısı olur.
    1.000 lot mu 1.001 lot mu mantıklı bende emin olamadım. Çok fazla bireysel başvuru olursa 1.001 lota daha çok hisse düşebilir belki.

999 lot alışımı girdim

Sayfa 2/251 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •