Sayfa 75/251 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 2005 madde; 593 - 600 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Ben bu gün çıktım. Konsolide olsun tekrar girerim. Bu kadar kazancı kolay yedirmezler.

2.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    alfasa hıcbırşey olmaz,boyle senetlerde nerden satıp nereden alacagını bılırsen pastanın buyugunu yersın yoksa oyle bakar bakar durursun..buda tecrube ile olur..bu bır trent ve bu trentte düşüşlerde olacak yukselışlerde,,o kurum aldı bu kurum sattıyla hıcbıryere varamazsın.. kademelı alım ve satım candır hayat kurtarır..
    Açıklamanıza. 10yıldız

3. KAP Hayırlı olsun. Patron sektörün liderliğine oynadığını net ortaya koydu. 9 milyon dolar. AZ buz rakam değil.
    Gelelim fiyatla ilgili spekülasyonlara:

Sektör ortalamasının hala çok altında, gesan, smtrg, yeotk kaç kat gitti bakın görürsünüz en az 10 kat gitmiş o hisseler peki alfas ?
    Sektörün diğer hisseleri bölündü veya bölünüyor. Peki alfas ?
    Sektörün diğer hisselerindeki lot sayısı ile alfasın lot sayısı aynı değil her lot çok kıymetli.

Geçmiş sayfalarda bunların hepsi yazılmış. Anlaşılan herkes iyi kazanmış ve doyanlar kalkıyor bereket versin.
    Ben karda oturacağım sonuna kadar bakalım.

Bu karlılıkla 500 çok uzak değil beklemeye devam.

Sabır.
    Yorumlarım kişisel olup yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

ALFAS ta 37 gunluk mevduat karsiligi 4066% dir nokta kom
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5. GES Alanında hizmet veren önemli şirketlerin Arz'dan bugüne Performansları:

Gesan Arzdan bugüne artış oranı: %1731.25 ------F/K 60,82 ---- PD/DD.25,87
    Smrtg Arzdan bugüne artış oranı: %1414.29 ----- F/K 221,54 ---- PD/DD.46,40 (%100 bedelsiz verdi)
    yeotk Arzdan bugüne artış oranı: %1300.00 ------ F/K 65,82 ---- PD/DD.26,66 (%300 bedelsiz verdi)
    Alfas Arzdan bugüne artış oranı: %448.44 ------- F/K 48,28 ---- PD/DD.37,53

Bu durumda ALFAS sektörün ortalamasını yakalayabilmesi için yani %1250 artmasıyla fiyatı 800 TL olur.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Yorumlarım kişisel olup yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

6. Son 2 günde satmayıp sabredenler. Hatta benim gibi ufak ilaveler yapanlar. Umarım önümüzde ki hafta karşılığını fazlasıyla alır.
    Kimseye kulak asmıyorum. Önümüz güneşli. Şirket büyüyor gelişiyor, kar dağıtacak, satışlar iyi, f/k daha da düşecek. Sektöre göre hala ucuz. Gitmemiz gereken yer daha ileri. Yolumuz açık olsun.

7.  Alıntı Originally Posted by DrWho Yazıyı Oku
    GES Alanında hizmet veren önemli şirketlerin Arz'dan bugüne Performansları:

Gesan Arzdan bugüne artış oranı: %1731.25 ------F/K 60,82 ---- PD/DD.25,87
    Smrtg Arzdan bugüne artış oranı: %1414.29 ----- F/K 221,54 ---- PD/DD.46,40 (%100 bedelsiz verdi)
    yeotk Arzdan bugüne artış oranı: %1300.00 ------ F/K 65,82 ---- PD/DD.26,66 (%300 bedelsiz verdi)
    Alfas Arzdan bugüne artış oranı: %448.44 ------- F/K 48,28 ---- PD/DD.37,53

Bu durumda ALFAS sektörün ortalamasını yakalayabilmesi için yani %1250 artmasıyla fiyatı 800 TL olur.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dostum çok yanlış bır kıyaslama ,asla emsali olan şirketler değil ,, gesanın , Yeo nun bu kıyasa dahıl edılmesı hıç doğru değil ,, smrtg nın hıkayesı de çok farklı ,, bugün atılan kap hepımızi heyecanlandırdı ben dahıl ,, alfas ta hısse sayısı çok daha az buda onu spekülasyona açık hale getırıyor ,, ptesı hısse azlığından dolayı çok rahat tavan olacaktır benım tahmınım ,, bahsettığıniz marjları alfas ta görecektir zamanla ,,ama bugünden yarına olmaz o iş bana göre ,,bu akşam iş haberi gelmese herkes pazartesı taban olacak mı diye düşünecekti!!

Ben yıne de kısada kı hareketlere dıkkat etmek gerekır dıyorum ,, saygı çerçevesınde eleştiri herzaman faydalıdır !!!

Ayrıca bu şirketın dağıtacağı kar payından hıcbırşey olmaz ,dağıtacağı mıktar hısse fıyatına kıyasla devede kulak bıle olmaz , keşke dağıtmasa ve şirketin buyumesı için kullansa ,, agresıf büyüme dönemindeki şirketler kar payı dağıtmayıp bünyesinde tutar ve yatırımlar için kullanırsa bu şirket ve yatrırmcılar için çok daha faydalı olur !!
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

8. En yakın kıyas kabul edecek şirket Smrtg , onunda alfastan farklı olarak , hücre hıkayesı ve kendı ürettıklerı panellerle kurdukları gesler var , alfasta patron hücre yatırımını şuan için düşünmedıklerıni söyledı açıklamsında ,, ges alanında şuan için çalışmaları yok ama olmaz dıyemeyız ,,gerıye sadece panel üretimi kalıyor ,, smrtg ile şuan için tek uyuşan yönü ıkısınınde panel üretiyor olması ,,

Smrtgden ayrışan yönü 46 mılyon sermaye ve 9 mılyon senet sayısı buda alfasın elını guçlendıren taraf !!!
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Sayfa 75/251 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •