Special Days Image
Sayfa 54/251 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 425 - 432 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by perke Yazıyı Oku
    Hisse Tavana Giderken Para çıkışı olmuş:
    ALFAS Kapanış: 219,2 Alışlar : 66.435.360 Satışlar -84.537.520 Günlük Para Çıkışı : -18.102.160
    Brüt takastan kaynaklanıyor

2.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Dün pahalıydı. Bugün dünden daha pahalı. 540 milyon dolara 3 tane alfas kurulur.

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dostum sen bu yazdığını sabancıya koça mail olarak atsana belki seni işe alırlar

3.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Selamlar arkadaşlar,
    Dün ilk alımlarımı yaptım, bugün de baya bir ekleme yaptım. Elimdeki smrtg’lerin çoğunu alfas ile değiştirdim. Ben de bu hissenin abilerinin yanına gitmek isteyeceğini düşünüyorum, bakalım nasibimizde ne çıkacak. Herkese bol kazançlar.
    Ya digerleri aşırı gittiyse? Diğerleriyle aşağıda dengelenecekse?
    Yazdıklarımın hiçbiri al-sat-tut önerisi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Dün pahalıydı. Bugün dünden daha pahalı. 540 milyon dolara 3 tane alfas kurulur.

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bu algıcı artık yazamaz diyordum gelmiş yine elinde lot yok kıskançlıktan ne yapacağını şaşırdı tamam senınde kagıdın cıkar umarım.bu kadar üzülme bizi düşünmen yeter biz çok para kazanıyoruz dert etme.hangi kağıttaysan git onun şirketine harca enerjini satmıyoruz çünkü

5. 46 Milyon TL sermayeye karşı, 2022 3. çeyrekteki 274 Milyon TL kar güzel.
    Ancak beni rahatsız eden bir şey var.
    Karın sadece 122 Milyon TL'si faaliyet karı.
    Bunun da sadece 31 Milyon TL'si 3. çeyrekte oluşmuş.
    Karın büyük kısmı başka kalemlerden.
    FİNANSMAN GELİRİ (GİDERİ) farkı 70 Milyon TL.
    Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri 73 Milyon TL.

6.  Alıntı Originally Posted by koyay Yazıyı Oku
    Ya digerleri aşırı gittiyse? Diğerleriyle aşağıda dengelenecekse?
    Bu da mümkün ancak bu bahsettiğiniz durumun olması da matematiksel olarak yine de iyi karar benim için, o durumda daha çok zararlı çıkardım çünkü. Eğer fk’lar dengelenecek ise hisse ne yöne giderse gitsin yüksek fk’lıyı satmak mantıklıdır ancak eğer fk’lar dengelenecek ise. Tabi burası borsa, kimse neyin ne olacağını bilemez.

7.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    46 Milyon TL sermayeye karşı, 2022 3. çeyrekteki 274 Milyon TL kar güzel.
    Ancak beni rahatsız eden bir şey var.
    Karın sadece 122 Milyon TL'si faaliyet karı.
    Bunun da sadece 31 Milyon TL'si 3. çeyrekte oluşmuş.
    Karın büyük kısmı başka kalemlerden.
    FİNANSMAN GELİRİ (GİDERİ) farkı 70 Milyon TL.
    Sürdürülen Faaliyetler Vergi Geliri 73 Milyon TL.
    fabrıkanın stoklarını ınceledinmi,,,

ekım ıtıbarıyle faalıyete gecen ve üretım kapasıtesını 500mw çıkaran fabrıkanın,, son çeyrekle beraber karlılığa katkısının ne duzeyde olabılecegını de hesapla bence....

kaldıkı 2023 ılk çeyrekle beraber şuankı üretım kapasıtesı ekstradan 3 kat artacak..1200 mw cıvarı olacak,,bunlarıda göz önünde bulundurmak gerek,,borsa gelecegı fıyatlar malum..

kaldıkı en onemlı destekçımız ise sektore olan talep ,bu sektor en az üç beş yıl çok canlı olacak,,açıkçası ben şirketten farklı sürprızlerde beklıyorum yenılenebılır enerjı alanında..gerısı nasıp kısmet,,bız bıryerden malıyetımızı yaptık,,olursa çok kazanırız olmazsa hıcbırşey kaybetmeyız..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

8.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    fabrıkanın stoklarını ınceledinmi,,,

ekım ıtıbarıyle faalıyete gecen ve üretım kapasıtesını 500mw çıkaran fabrıkanın,, son çeyrekle beraber karlılığa katkısının ne duzeyde olabılecegını de hesapla bence....

kaldıkı 2023 ılk çeyrekle beraber şuankı üretım kapasıtesı ekstradan 3 kat artacak..1200 mw cıvarı olacak,,bunlarıda göz önünde bulundurmak gerek,,borsa gelecegı fıytalar malum..

kaldıkı en onemlı destekçımız ise sektore olan talep ,bu sektor en az üç beş yıl çok canlı olacak,,açıkçası ben şirketten farklı sürprızlerde beklıyorum yenılenebılır enerjı alanında..gerısı nasıp kısmet,,bız bıryerden malıyetımızı yaptık,,olursa çok kazanırız olmazsa hıcbırşey kaybetmeyız..
    Merak etme onu da inceledim.
    Stoklar 539 Milyon TL
    Elim değmişken bilançodaki diğer büyük kalemleri de yazayım bulunsun.
    Peşin ödenmiş giderler 276 Milyon TL
    Ticari borçlar 579 Milyon TL
    Mal ve Hizmet Satışlarından Doğan Sözleşme Yükümlülükleri 589 Milyon TL
    Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar 353 Milyon TL (2021 sonunda 109 Milyon TL imiş, %327 artmış. Önemli olan şirketin özkaynaklarını arttırmasıdır zaten.)
    Toplam kaynaklar 1614 Milyon TL (%22'si özkaynak, bakalım yıl sonunda ne kadar artacak?)
    Piyasa da büyüyecek olmasını fiyatlıyor zaten.

Sayfa 54/251 İlkİlk ... 444525354555664104154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •