Sayfa 181/251 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

9.2 milyon hissen var senden ağır tahtalar tavan oldu dikim yapacağınız işi

Yunus Şahin var cwene ve Alfas iyi prim yapar diyor alfas için dediğinde 200 den 400 e yolculuk yapmıştı

3. Deniz Yatırım varsa var yoksa yok. Hisse bu durumdan kurtulması lazım.

4. Şirketin döviz sorunu olabilir mi
    ciroda yurt dışı satışın toplam satışlara oranı çok düşük
    üretim için aldığı malzemeye döviz ödüyor mu
    bilen bir dost yanıtlarsa şimdiden teşekkürler
    ssss

5.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Şirketin döviz sorunu olabilir mi
    ciroda yurt dışı satışın toplam satışlara oranı çok düşük
    üretim için aldığı malzemeye döviz ödüyor mu
    bilen bir dost yanıtlarsa şimdiden teşekkürler
    ssss
    Şirketin döviz sorunu yok. Zaten satışlarını Döviz fiyatları üzerinden yapıyor.

6. Arkadaşlar bu Deniz Yatırımda işlem yapan kişi sizce kim olabilir ? Bence bu kişi patron veya onun yönetiminde birisi. Yoksa başkası böyle kaygısız bir şekilde salak saçma işlem yapamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu Deniz Yatırımda işlem yapan kişi sizce kim olabilir ? Bence bu kişi patron veya onun yönetiminde birisi. Yoksa başkası böyle kaygısız bir şekilde salak saçma işlem yapamaz.
    Eğer patron bu şekilde kaygısız bir işlem yapacak zihniyette biriyse bu şirketin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi hakkında büyük şüpheler oluşması gerek. Bu durumda, şirket bir deli tarafından yönetiliyor gibi düşünmeliyiz.

Burada yazılanlardan çıkardığım sonuca göre, artırılan kapasitenin büyük çoğunluğu neredeyse iki adet şirkete satılacak. Satış bağlantıları yapılmış. Üretilen/üretilecek ürünler, bu şirketlere toptan satılıyor (kar marjı düşük olabilir) ve bu şirketler aldıkları bu ürünleri başkalarına pazarlıyor ve para kazanıyorlar.

SmartG ise bu 2-3 işin (üretim, pazarlama, kurulum) tamamını kendisi yapıyor, anahtar teslimi. Zaten geçen gün 100 milyon dolarlık tek parça iş ilişkisi gönderdi. SmartG daha profesyonel, daha kurumsal gibi. Alfas ise kasaba tüccarı gibi sanki.
    Elimde bir lot dahi smartg yok, bu sektörden Alfas taşıyorum. Ama her geçen gün sabrımı yitiriyorum.
    Al, Sat yada Tut Tavsiyesi Değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Tamsel Yazıyı Oku
    Eğer patron bu şekilde kaygısız bir işlem yapacak zihniyette biriyse bu şirketin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi hakkında büyük şüpheler oluşması gerek. Bu durumda, şirket bir deli tarafından yönetiliyor gibi düşünmeliyiz.

Burada yazılanlardan çıkardığım sonuca göre, artırılan kapasitenin büyük çoğunluğu neredeyse iki adet şirkete satılacak. Satış bağlantıları yapılmış. Üretilen/üretilecek ürünler, bu şirketlere toptan satılıyor (kar marjı düşük olabilir) ve bu şirketler aldıkları bu ürünleri başkalarına pazarlıyor ve para kazanıyorlar.

SmartG ise bu 2-3 işin (üretim, pazarlama, kurulum) tamamını kendisi yapıyor, anahtar teslimi. Zaten geçen gün 100 milyon dolarlık tek parça iş ilişkisi gönderdi. SmartG daha profesyonel, daha kurumsal gibi. Alfas ise kasaba tüccarı gibi sanki.
    Elimde bir lot dahi smartg yok, bu sektörden Alfas taşıyorum. Ama her geçen gün sabrımı yitiriyorum.
    Bu adamın elinde yaklaşık 800 ile 1 milyon arası bir mal var. Bu şirketle ilgilenecek ve bu kadar parası olacak başka kim olabilir. Ayrıca bu kişi veya grup piyasa bozucu işlemler yapıyor. Siz patron olsanız şirketinizin değeriyle bu şekilde oynamamaları konusunda onları uyarmaz mısınız?

Sayfa 181/251 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •