Sayfa 230/251 İlkİlk ... 130180220228229230231232240 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Seans içi kap atanlar kurumsal olmuyor mu, öyle bir kural mı var? Hem senin kurumsal dediklerin bu günkü kap ı dün sızdırdılar. O yüzden hisse son saniyelerde tavan olup neredeyse 1 milyon alımı kuyruğa dizdiler. Bu gün de yerlerde süründürüp sonra da akşam kap attılar. Kurumsallık bu mu?
    Hocam şirket politikası bu. Seans içi atmıyor adamlar.
    Şirket politikasını yatırımcılar belirlemiyor, şirket yöneticileri belirliyor.

Arkadaşlar seans içi haberin gelmesine odaklanmayın. Şirket iyi işler çıkarıyor mu? EVET
    Bilançolarla bu belli değil mi? EVET
    Ne kadar iş almış almamış, seans içi dışı takip etmiyorum. Şirketin, yaptığı işin geleceği var mı ben ona odaklanmışım. Hatta en son 10 milyon altı işleri atmamaya başlamıştı. Benim için 1 tane 10 milyonluk iş atsa nolacak ki, atmadığı 3 TANE 9 MİLYONLUK iş o daha değerli. 5/10 yıl güzel paralar kazanırlar. enerciler
    ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    MUTLULUĞUN SIRRI ÖZGÜRLÜKTÜR. ÖZGÜRLÜĞÜN SIRRI CESARETTİR/EN ACIMASIZ HAYVAN İNSANDIR.

3. Güzel iş...

Şirketimiz ile yurt içinde yerleşik bir müşterisi arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık olarak toplam 13.000.000,00 USD (Onüçmilyon Amerikan Doları) bedel tutarında sipariş alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla

4. Yıl sonu bilanço güzel gelecek belli oluyor artık.

5. Cumartesi yayınlanan bu genelge sektör için çok olumlu...
    İlaveten cuma akşamı gelen yeni iş kap bildirimi ve bu hafta gelecek bilanço beklentisi sebebi ile çok pozitif bir fiyatlama haftası olası bence.
    Bakalım..

6.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Cumartesi yayınlanan bu genelge sektör için çok olumlu...
    İlaveten cuma akşamı gelen yeni iş kap bildirimi ve bu hafta gelecek bilanço beklentisi sebebi ile çok pozitif bir fiyatlama haftası olası bence.
    Bakalım..

% 15 olan enerji tasarrufu hedefinin 7 yıl içinde asgari % 30 olarak güncellenmesi mi çok olumlu ?? Siz 7 yıl sonra portföyünüzde Alfasmı vardı , kaç tane vardı onu bile unutursunuz ya Bırakın allahaşkına ! Hedef bu nihayetinde , enflasyon hedefi gibi olmasın sakın ?! Gelelim bilanço beklentisine , bu adamlar bilmiyo mu çok iyi bilanço geleceğini , onu da bıraktım 24 milyonluk iş bildirimi ...
    Niye fiyatlanmıyor peki ? Fiyatlanmaz çünkü 9 küsür ayda 58,5 dan 956 ya getir ,ordan 1e 7 al ,daha sonra tam gaz yürü öyle mi ? İstisnalar var tabi , özellikle spekülatif kağıtlarda .. Yani demem o ki ; bunları bir yaşatmış bir kağıt , yok genelgeymiş yok süper bilançoymuş kısa vadede bi halt olmaz bundan ..Belki bi tavan yaptırıp işte gidiyo artık diyenlerin eline tutuşturup yataya bağlarlar yine . Benim görüşüm bu , allah kısmet ederse dönüp okuruz Aralık sonlarına doğru yazdıklarımızı .

7.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    % 15 olan enerji tasarrufu hedefinin 7 yıl içinde asgari % 30 olarak güncellenmesi mi çok olumlu ?? Siz 7 yıl sonra portföyünüzde Alfasmı vardı , kaç tane vardı onu bile unutursunuz ya Bırakın allahaşkına ! Hedef bu nihayetinde , enflasyon hedefi gibi olmasın sakın ?! Gelelim bilanço beklentisine , bu adamlar bilmiyo mu çok iyi bilanço geleceğini , onu da bıraktım 24 milyonluk iş bildirimi ...
    Niye fiyatlanmıyor peki ? Fiyatlanmaz çünkü 9 küsür ayda 58,5 dan 956 ya getir ,ordan 1e 7 al ,daha sonra tam gaz yürü öyle mi ? İstisnalar var tabi , özellikle spekülatif kağıtlarda .. Yani demem o ki ; bunları bir yaşatmış bir kağıt , yok genelgeymiş yok süper bilançoymuş kısa vadede bi halt olmaz bundan ..Belki bi tavan yaptırıp işte gidiyo artık diyenlerin eline tutuşturup yataya bağlarlar yine . Benim görüşüm bu , allah kısmet ederse dönüp okuruz Aralık sonlarına doğru yazdıklarımızı .
    Hafızam iyi,ilaveten Excel kayıtlarım var. 17 sene sonra da bulurum

Hissedeki Spekülatif hareketlere olan yorumuna katılıyorum.
    İş alıyor hareket etmiyor, durduk yere son 1 dk tavan yapılıyor vs...
    Enerjilerde ne olur olmaz diye ben 3 şirketli karma bir portföy yaptım. Daha sağlıklı bence..Orta uzun vade baktığım ve maliyetler de iyi olduğu için kısmen daha rahatım.

Ama senden farklı ben bu haberi umursuyorum. Bakan da destekçi. Zaten cari açık için de önemli.
    Ama bu kamu işlerinin ekmeğini kim yer onu tabi göreceğiz..

Sayfa 230/251 İlkİlk ... 130180220228229230231232240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •