Sayfa 233/251 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Şirketimiz ile Egesa Elektik İnşaat Enerji Üretim AŞ ve Eyüp Taymur arasında depolamalı GES projelerinin geliştirilmesine yönelik sözleşme imzalanmıştır. Projelerin toplam büyüklüğü 94 MW olup, proje geliştirme sürecinin 12 ay içerisinde sonuçlandırılması ve projelerin 2025 yılı ikinci çeyreğinde devreye alınması hedeflenmektedir. Projelerde yatırımcı olarak rol alacak şirketimiz, geliştirilecek projelere %80 oranında iştirak edecektir. Kalan %20'lik sermaye payı ise Ankara merkezli Partner Elektronik Güç Sistemleri AŞ firmasına ait olacaktır. Konu ile ilgili yeni gelişmeler kamuyu aydınlatma platformu üzerinden duyurulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

aralarda kalmış önemli bir gelişme olarak görüyorum.

tıpkı 11 milyon dolarlık iş anlaşması gibi.

ALFAS güzel ilerleyen kasasında para olan bir şirket. agresif gitmeyen ve dikkatli yatırımlar yapmak isteyen bir şirket.

paylarımı tutuyorum.

hisse fiyatının ederinde olduğunu söylemek mümkün.

yeni bilançoya kadar ne kadar yukarı hareket eder bilinmez.

12 aylık bilançosunun da şirketin hedeflediği rakamın üstüne çıkacağını düşünüyorum.
    romanya elektrik üretimi ise başlı başına bir hikaye. önümüzdeki 8-9 ay sonra daha güzel ve somut ilerlemelerin olacağını düşünüyorum.

panel birim fiyatlarının düşüyor ve düşecek olması ihtimaline binaen güzel bir bilanço artışına neden olacak kalem romanya işi olacaktır diye tahmin ediyorum.

elden geldiğince takip edeceğim.

bilançolarla altını doldura doldura ilerlemesini de seviyorum. uçuk kaçık fiyatların sağlıklı büyümeye negatif etkisi olduğunu düşünüyorum.

yatırım kararını sizler verin. YTD. herkese bol kazanç.

2. Şirketimiz
    Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Şirket") tarafından yeni kurulacak
    olan bir bağlı ortaklık vasıtasıyla, enerji sektöründe faaliyet gösteren bir
    yazılım şirketinin paylarının bir kısmının, yaklaşık 12,5 milyon ABD Doları
    tutarlı işlem bedeli karşılığında edinilmesi ile ilgili olarak, söz konusu
    yazılım şirketinin pay sahipleri ile görüşmelere başlamıştır. Anılan işlemin bir
    aylık süre içerisinde sonuçlandırılması hedeflenmektedir.

Söz konusu
    işleme ilişkin önemli gelişmelerde kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler
    gecikmeksizin yapılacaktır.

Kamuya
    saygıyla duyurulur.

3. Şirketimiz
    Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ("Şirket") hakim pay sahibi
    Alfa Kazan Enerji ve Çevre Yatırımları A.Ş. ("Alfa Kazan") tarafından Şirketimize ulaştırılan ve 20
    Kasım 2023 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında, Alfa Kazan'ın
    Şirketimiz sermayesinde sahip olduğu Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem görmeyen
    hamiline yazılı B Grubu paylarından, Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin
    toplamda yaklaşık %2,99'una tekabül eden, her biri 1,00 TL ve toplamda 11.039.999
    TL nominal değerde 11.039.999 adet B grubu hamiline yazılı paylarının Borsa
    İstanbul A.Ş.'de işlem görebilmesi için gerekli işlemlerinin yapılması amacıyla
    Merkezi Kayıt Kuruluşu ("MKK") nezdinde gerekli başvuruları gerçekleştirdiği
    ve MKK nezdinde gerekli süreçlerin tamamlanması akabinde, söz konusu payların, Borsa
    İstanbul A.Ş.'de işlem görebilir nitelikte paylara dönüşümünün tamamlanacağı hususu
    kamuoyunun bilgisine sunulmuştur. Alfa Kazan'ın, söz konusu payların, Borsa
    İstanbul A.Ş.'de işlem görebilir nitelikte paya dönüşümüne ilişkin bu kararı,
    payların kısmen veya tamamen, gelecekte yapılabilecek birden çok işlemle, zaman
    içinde satılmasına yönelik bir imkân oluşturmak suretiyle Alfa Kazan'ın
    Şirketimizin büyümesine ve yatırımlarına olan desteğinin devamı hususunda Alfa
    Kazan'a bir esneklik sağlanmasını hedeflemektedir.

Söz
    konusu payların satılması halinde Alfa Kazan, söz konusu satıştan elde edilecek
    net gelirleri, (bunlarla sınırlı olmamak üzere) Şirketimize hissedar kredisi
    olarak ve/veya Şirketimizin %99 oranında hakim ortağı olacağı yeni kurulacak
    bir bağlı ortaklığına, hissedar kredisi olarak ve/veya emisyon primli sermaye
    artırımı yapılmak suretiyle aktarmak niyetindedir ve söz konusu net gelirler,
    Şirketimiz tarafından yatırımların finansmanında kullanılacaktır.

4. Geçmiş yazılarımda daha bilanço gelmeden kısa vadede bundan bi halt olmayacağını iddialı bir şekilde yazmıştım.Bilanço geldiğinde de 134,5 den vedalaştığımı da bildirmiştim.Bugünkü KAP dan sonra sevgilimizle geri buluşmamız çok uzun zamana sarkacak bu belli oldu Finansman meselesini B grubu hisse satışıyla çözeceklerini yazmışlar ama KAP geldiği andan itibaren bu durumun hoşa gitmediği fiyat hareketlerinden belli oluyor.Zaten öyle ya da böyle satış lafının geçtiği bir hissenin belini uzunca bir süre doğrultabildiğini görmedim.Kendi açımdan durum şu ; 80 TL ler alım yeri olacak .

5. -1 yıldır hiçbir şekilde gün içinde KAP atmayan şirketin bugün gün içinde Olumsuz algılanabilecek bir KAP atmaya karar vermesi,
    -1 yıllık taahhüt süresi dolar dolmaz hemen ortakların hisse satmayı düşünmeleri,

Büyük ölçüde güven kırıcı oldu.
    Olay yatırım yapmaksa zaten şirketin kasası para dolu. Yine kur korumada tonla parası var bunlarla çok rahat yatırım yapılabilir.
    Ortak satışı denince yatırımcının hoşuna gitmez. Benimde gitmedi, yazdık bir kenara.

Bir önceki Genel Kurulda "hisse geri alımı" ile ilgili Yönetim Kuruluna izin verip, şimdide Ortak satışı kararı alınması insana ne yapmaya çalıştıklarını sorgulatıyor???

Uzun vadeli olarak şirketin geleceği çok parlak olsa da. Bu tarz hamleler şirketin güvenilirliğine gölge düşürüyor.

6. Yatırım yapmak için para gerekiyorsa bedelli yapabilir, fakat büyük ortak kendi para koymak istemiyor muhtemelen. o açıdan çok güvenilir gelmedi hareket. yine de bugünkü tepki toplama amaçlı yapılmış olabilir.

7. 11 milyon lotluk satış kısa vadede hisse üzerinde baskı yaratacaktır, burası net. Yüksek volatiliteye sebep olabilir ancak uzun vade için problem olacağını düşünmüyorum. Hatta gelecek yatırımlar açısından kaynak yaratmak adına olumlu bile yorumlanabilir. Satılan miktar patronun elindekilerin %3.7'sine tekabül ediyor (piyasadan topladıkları varsa onları bilemeyiz). Çok yüksek bir rakam değil. Ayrıca şirket yatırımlar için yüksek faizden borçlanmaya gitmek yerine bir anlamda ikinci bir halka arz ile faizsiz olarak finansman kaynağı yaratmak isteyebilir. Bu arada kasadaki nakiti mevduatta değerlendirmek isteyebilir. Ben şu aşamada genel olarak olumsuz olarak yorumlamıyorum bu iki sebepten dolayı. Ancak en başta dediğim gibi "ortak satış yapıyor" diye bu haberin kullanılacağı ve hissenin baskılanacağı belli. Bu hep böyle olmuştur. Eğer satışların arkası gelirse, o zaman bu işin arkasında iş var diye düşünmeye başlar ve huylanırım.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

Alfas için ben de bir şeyler söyleyim.

şirket yatırım yapmak için kaynak arıyor.

Romanya için - GES için - satın alacağı yatırım yapacağı enerji yazılım şirketi için

zaten KAP ta yazmış a b c diye.

bunun için de para lazım elbette. özkaynakları dikkatli harcamak istiyor olabilirler.

şirketin YK hisse satışının ne anlama geleceğini bilirler mi bilirler. algının ne olacağını bilirler mi bilirler. Ayrıca piyasada satılacak hisselerin fiyata olumsuz etki edeceğini de tahmin etmişlerdir.

ama bu durumu bilmesin rağmen yapıyorlarsa demek ki niyetleri amaçları da yatırım ve bu yatırımın finansmanı konusu olduğunu düşünmek gerekir.

özetle, temelinde bozulma yok. bilançosu iyi, iş kolu güzel, yatırım amacı var. kısa süreli dalgalanma yaratabilir ancak bin pozisyonumu koruyacağım. kapatmayacağım.

bu şirketin en azından 2025 evet 2025 için diyorum ortalarına kadar neler yapabilir hikayesini görelim diyorum.

YTD tabi herkes kendi kararını versin.

saygılar dilerim.

Sayfa 233/251 İlkİlk ... 133183223231232233234235243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •