Sayfa 246/251 İlkİlk ... 146196236244245246247248 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Ortak olunan şirket çok iyi bir şirket olarak gözüküyor. Yatırımcı sunumunu okuduğunuzda görüyorsunuz.
    Kendi sektörlerinde liderler. Ar-ge de ilk 250'ye girmişler. Çok hızlı büyüyorlar.
    5 yıl sonra yıllık 40 milyon euro kar hedefleri var.

Birkaç yıl sonra bugünkü Miatk benzeri ciro ve kar elde edecek bir şirket öyle düşünebiliriz.
    Tek kötü tarafı haberi Bist'in yeşil gittiği perşembe ve cuma günlerinde değil, Cuma Seans bittikten sonra açıklamaları.

Akıllı ve Agresif hamlelerle ortaklıklara şirket alımlarına devam ediyorlar.
    Meyvalarını birkaç yıl içinde görmeye başlarız.

2. Şirletin hedefleri dünya çapında ges hes res ile dünya devleri arasına girmek hedef 1gw ... Romanyada ges alımları başladı. Esas hikaye ges yatırımları ile başlayabilir. Garanti gelirli işler riski azaltıp öngörülebilirliği artırır.

https://youtu.be/yj_Od1NYAx4?si=f9sSIP2FrsrUXUTN

3.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    % 15 olan enerji tasarrufu hedefinin 7 yıl içinde asgari % 30 olarak güncellenmesi mi çok olumlu ?? Siz 7 yıl sonra portföyünüzde Alfasmı vardı , kaç tane vardı onu bile unutursunuz ya Bırakın allahaşkına ! Hedef bu nihayetinde , enflasyon hedefi gibi olmasın sakın ?! Gelelim bilanço beklentisine , bu adamlar bilmiyo mu çok iyi bilanço geleceğini , onu da bıraktım 24 milyonluk iş bildirimi ...
    Niye fiyatlanmıyor peki ? Fiyatlanmaz çünkü 9 küsür ayda 58,5 dan 956 ya getir ,ordan 1e 7 al ,daha sonra tam gaz yürü öyle mi ? İstisnalar var tabi , özellikle spekülatif kağıtlarda .. Yani demem o ki ; bunları bir yaşatmış bir kağıt , yok genelgeymiş yok süper bilançoymuş kısa vadede bi halt olmaz bundan ..Belki bi tavan yaptırıp işte gidiyo artık diyenlerin eline tutuşturup yataya bağlarlar yine . Benim görüşüm bu , allah kısmet ederse dönüp okuruz Aralık sonlarına doğru yazdıklarımızı .
    Aralık sonlarına geldik değil mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Adamlar da haklı be arkadaş , milletin ağzında 1 aydır süper bilanço gelecek lafları .. yok genelge çıkmış ! Aynı gün bi de Romanya yı informe ediyolar ..Abuk sabuk şeylerle insanları beklentilere sokarak paralarını söğüşlüyorlar çok yazık ..saat 10 da dahi tavandan satış yapamadım ya kepazeliğe bakar mısınız ? 134.50 den gitti bi ton küfürle .. Yani diyeceğim o ki , herkes süper bilanço gelecek biliyor da balinalar 2 aydır farkında değil öyle mi ?? Sebepleri yukarıda belirttim ,naapsınlar onlar da iteleyip duruyolar işte , bulmuşlar hazır ......
    İteleyip durdular değil mi ?

5.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Geçmiş yazılarımda daha bilanço gelmeden kısa vadede bundan bi halt olmayacağını iddialı bir şekilde yazmıştım.Bilanço geldiğinde de 134,5 den vedalaştığımı da bildirmiştim.Bugünkü KAP dan sonra sevgilimizle geri buluşmamız çok uzun zamana sarkacak bu belli oldu Finansman meselesini B grubu hisse satışıyla çözeceklerini yazmışlar ama KAP geldiği andan itibaren bu durumun hoşa gitmediği fiyat hareketlerinden belli oluyor.Zaten öyle ya da böyle satış lafının geçtiği bir hissenin belini uzunca bir süre doğrultabildiğini görmedim.Kendi açımdan durum şu ; 80 TL ler alım yeri olacak .
    80 ler alım yeri olacak dedik değil mi ? Vakit yaklaşıyor ! Siz siz olun genelgeleri -haberleri-kağıtları allayıp pullayanları-uçacak kaçacak lafları edenleri - tatavalarla uğraşanları takibi bırakın ! Borsa gerçeklerinden ayrılmayın . Tavsiyem bu ..

6. Bu adamlar salak mı 95 den aldıkları hisseyi 87 ye satıyorlar. 11 milyon malı bir kalemde aldılar. Sattıkları/satacakları malı düşündüğünüzde nasıl bir zarar ortaya çıkıyor, o zaman bu adamlar enayı mı? Hiç bir kurumsal yatırımcı bu kadar büyük malı bir iki hafta sonra (hemde zararına) satmak için almaz. Bence mal bunların değil, HSBC komisyon karşılığı patronun malını satıyor. Nereye kadar satacak o da belli değil. Bu şahsı görüşümdür, farklı düşünen varsa buyurun yazın.

7.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Bu adamlar salak mı 95 den aldıkları hisseyi 87 ye satıyorlar. 11 milyon malı bir kalemde aldılar. Sattıkları/satacakları malı düşündüğünüzde nasıl bir zarar ortaya çıkıyor, o zaman bu adamlar enayı mı? Hiç bir kurumsal yatırımcı bu kadar büyük malı bir iki hafta sonra (hemde zararına) satmak için almaz. Bence mal bunların değil, HSBC komisyon karşılığı patronun malını satıyor. Nereye kadar satacak o da belli değil. Bu şahsı görüşümdür, farklı düşünen varsa buyurun yazın.
    Bir fırıldak döndürüyorlar ama bakalım sonu ne olacak... Borsadan çok soğudum... tiksinti geldi...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

8. Son 1 saniyede nötr den tavan yaptı. Nasıl bir oyun dönüyor üzerinde Allah bilir.

Sayfa 246/251 İlkİlk ... 146196236244245246247248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •