Sayfa 213/251 İlkİlk ... 113163203211212213214215223 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Ne zaman bölünür var mı bir tahmini olan sanki 1000 tl den bölecekler gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Ne zaman bölünür var mı bir tahmini olan sanki 1000 tl den bölecekler gibi.
    Bana göre bu hafta olmazsa haftaya spk onayı gelir ...

3. Teşekkürler hocam paylaşım için. Vakit buldukça ekran paylaşırsanız seviniriz.

Tacirler üzerinden günsonu net 113bin lot alınmış gözüküyor.
    Normalde bu kurumun, bu kadar lot işlem yaptığını hiç hatırlamıyorum.
    Lotlar sanki yabancı bir kurum adına alınmış gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    Haftaya ve ya en geç diğer haftaya.Ortalama 2 ay sürüyor başvurudan itibaren.
    Bu hafta da gelmediğine göre,artık haftaya çok büyük ihtimal gelir.

5. Aynen spk bülteni yayınlandı biz yokuz. 2 yeni enerji şirketi daha halka arz oluyor.

Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    İyi akşamlar

Temmuz ortasını yaşarken hissemiz çok olumlu bir sıçrama yaptı.

Şirketten güzel kap haberleri geldi.
    Kapasite artışı hikayemiz daha iyi olacak gibi.

1.75 milyar TL lik iş alımı çok güzel gelişme.

Henüz 700% bedelsiz onayı olmadan 600 lere doğru gidiyoruz.

2025 ilk ayları 200-250 bantları hayal değil demiştik.

6 aylık geldikten sonraki süreçte bunun çok daha önce olacağını artık daha rahat söylemek mümkün.

2024 yılı sonuna doğru 200-250 bandı görebiliriz.

Hele bi altı aylık gelsin bakalım.
    Selamlar.

Herkese ağustos sıcağından merhaba!

temmuz ayında yaşanan fiyat sıçramasını ağustos başına kadar sürdüren ALFA solar tarihi zirve olarak bir ara 900 leri gösterdi aşağıya indi. halen 780-800 bantlarında ancak yine de 20 günlük / 50 günlük vs ortalamalarının üzerinde gidiyor.
    an itibarıyla düşüş yaşaması da normal diyorum. 780 ler falan.

bu süreçte FR geldi ve 529 mio kadar kar ettiğini açıkladı ve şirketin 1.2 milyar hedefinin biraz üzerinde bitireceğini tahmin ediyorum. olumlu bilanço. Zaten çok yazıldı her yerde. uzatmayım.

9 haziran da başlayan bedelsiz süreci halen devam ediyor. muhtemelen bu ay sonu bölünür diye tahmin ediyorum. eylüle de sarkabilir belki bilemem

gelelim tahminlere... fiyat sevmiyorum ama bakmadan da olmuyor tabi ki. üstelik agresif çıkışları hiç sevmiyorum. keşke hiç tavan yapmasa yavaş yavaş çıksa daha iyi olur düşüncesindeyim.

aylar önce bölündükten sonra yılı 100 den kapatır demiştik ama öyle hızlı çıkıyor ki, 100 küsürden bölünecek gibi duruyor. %700 hesap edin işte

tabi düzeltme yapabilir. fiyat %10 - 20 aşağı gelebilir. hisse fiyatı endeksli bakmamak lazım

yine de aylar öncesi yıl sonu 100; 2025 için ise 200-250 hayal değil yazıyordum.

bu kez yıl sonu bu enflasyon bu karlılık beklentisi ve kapasite artışı dikkate alındığında (1290 MW kapasite - Romanya haberi - yeni siparişler de olacaktır vs)

eğer enflasyon da MB tarafından %60 gibi düşünülüyorsa ileride ekonomide çok olumsuz bir senaryo olmazsa; 125-150 bandı !!!
    2024 ocak şubat için görülebilir.

tabi arada düşecek, düzeltmeler olacak, belki taban yiyecek vs. belki de olmaz YTD. şimdi bunu görüp atlamamak lazım. herkes kararını kendi versin.

bir de unutmadan son KAP ile şirketin KATILIM endeksinden çıkacağını gördük. katılım endeksinden bakanlar için bir gösterge olan bu endeks ekim ayında güncellenecek. alfas ayrılacak buradan.

bireysel değil ama katılım fonları (HKH gibi ) bu süreçten etkilenebilir ve hisseden çıkmak zorunda kalırlar. bu da fiyatına etki etme ihtimali küçük de olsa var demektir.

gerçi fonlar çaktırmadan çıkıyorlar anca çıkınca anlıyoruz sonradan.

genel olarak;
    şirketin pozitif ilerlemesi devam ediyor. şirket borçlu batık ve kötü bir şirket olmadığı gibi, parası olan, siparişleri güçlü ve trendin arkasında olan bir şirket.

düzeltmelerin olması doğal ve makul ve hatta gerekli

o bakımdan bunları sağlıklı düşüş olarak kabul etmek lazım.

yani hocam anlık olarak düşüyor diye şirketin üretim yapmaması oooooo tamam sustum KLİŞEDİR ya

sözü uzattım biraz. ama alfas hak ediyor.

önümüzdeki bir yıl daha belik iki yıl daha GES ve ALFAS ı daha çok konuşacağız gibi.

bakalım hayırlısı.

herkese iyi tatiller dilerim. selamlar

Sayfa 213/251 İlkİlk ... 113163203211212213214215223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •