Sayfa 210/251 İlkİlk ... 110160200208209210211212220 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. [QUOTE=Temettü Bükücü;6494104]Bedelsiz onayı bugün de gelmedi. Haftaya olabilir.Kafamda deli sorular var ortaklığımi arttırsam mi diye.Bunu ciddi olarak düşünüyorum ama 3 yıldır biriktirdiğim hisseme de kıyamıyorum.[/QUOTE
    Bir şey anlaşılmıyor yazdıklarınızdan,ortaklığı artırsam mı ama kıyamıyorum. Acaba ortaklığı bitirsem mi diyecektiniz de yanlış mı yazdınız? Bizden önce başvuran YÜNSA ya dün onay geldi,bu demektir ki bu perşembe ya da sonraki perşembe bize de onay gelme ihtimali çok yüksek,sizin yazınızı hâlâ anlayabilmiş değilim.Bu hafta onay gelmedi ben hissemi satıyorum.Bana art niyetli bir yazı gibi geldi.

2. Bir şey anlaşılmıyor yazdıklarınızdan,ortaklığı artırsam mı ama kıyamıyorum. Acaba ortaklığı bitirsem mi diyecektiniz de yanlış mı yazdınız? Bizden önce başvuran YÜNSA ya dün onay geldi,bu demektir ki bu perşembe ya da sonraki perşembe bize de onay gelme ihtimali çok yüksek,sizin yazınızı hâlâ anlayabilmiş değilim.Bu hafta onay gelmedi ben hissemi satıyorum.Bana art niyetli bir yazı gibi geldi.[/QUOTE]

Öncelikle alfasta olan payımı artırmayı düşünüyorum.Çünkü bende vade en az 5 yil alfas icin o yuzden bu fiyatları ucuz buluyorum.Diğer taraftan 3 yıldır biriktirdiğim (ismi lazim değil) hissemi de satmak istemiyorum.Yani kısaca sermaye lazım demek istedim.Sektörde trend artarak devam ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Bedelsiz onayının gelmemesi neden sizi böyle bir düşünceye itti, mahsuru yoksa açıklayabilir misiniz?
    Beklenti devam ettiği için hisse fiyatının yükselme ihtimali midir?
    Alfasta beklenti bitmez.O yüzden fiyatın yükselme ihtimali her zaman yüksektir. Portföyümde 5 hisse var ve bende vade sonsuzdur. Tabiki şirketin finansallari bozulmadigi sürece.

4. [QUOTE=denetmenengin;6494635]
     Alıntı Originally Posted by Temettü Bükücü Yazıyı Oku
    Bedelsiz onayı bugün de gelmedi. Haftaya olabilir.Kafamda deli sorular var ortaklığımi arttırsam mi diye.Bunu ciddi olarak düşünüyorum ama 3 yıldır biriktirdiğim hisseme de kıyamıyorum.[/QUOTE
    Bir şey anlaşılmıyor yazdıklarınızdan,ortaklığı artırsam mı ama kıyamıyorum. Acaba ortaklığı bitirsem mi diyecektiniz de yanlış mı yazdınız? Bizden önce başvuran YÜNSA ya dün onay geldi,bu demektir ki bu perşembe ya da sonraki perşembe bize de onay gelme ihtimali çok yüksek,sizin yazınızı hâlâ anlayabilmiş değilim.Bu hafta onay gelmedi ben hissemi satıyorum.Bana art niyetli bir yazı gibi geldi.
    sevgili denetmenengin ortaklıgımı artırmak derken 3 senelik başka hissem var onu satmaya kıyamıyorum der arkadaş zaten alfas borsaya kote olalı 3 sene olmadı neyse biz şu spknın işgüzarlıgına kitlendik onay için yav eskiden 1-2 haftada onay çıkardı galiba bu spk yönetimi yeni borsaya kote olacakların pazarlıklarıyla ugraştıklarından ve bu sermaye artırımlarından nemalanamadıklarından oyalanıp duruyorlar çünkü pazarlık edecek çıkar saglanacak bir durum yok buralarda hayırlısı bence en geç haftaya aniden kap haberi düşer sabredecegiz
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

5. [QUOTE=mercek2;6495258]
     Alıntı Originally Posted by denetmenengin Yazıyı Oku

sevgili denetmenengin ortaklıgımı artırmak derken 3 senelik başka hissem var onu satmaya kıyamıyorum der arkadaş zaten alfas borsaya kote olalı 3 sene olmadı neyse biz şu spknın işgüzarlıgına kitlendik onay için yav eskiden 1-2 haftada onay çıkardı galiba bu spk yönetimi yeni borsaya kote olacakların pazarlıklarıyla ugraştıklarından ve bu sermaye artırımlarından nemalanamadıklarından oyalanıp duruyorlar çünkü pazarlık edecek çıkar saglanacak bir durum yok buralarda hayırlısı bence en geç haftaya aniden kap haberi düşer sabredecegiz
    Sevgili dostum,sizinle farklı hisseler de yolumuz çakışır zaman zaman.Çok önemli değil ne demek istediği arkadaşın da hepimiz güzel Türkçe 'mizi kullanırken özen göstermeliyiz. Aslolan niyettir ve Temettü bükücünün iyi niyetli olduğu belli.Enerjilerin sürü psikolojisi halinde hareket etmelerini kabullenemiyorum,benim için öncelikle Alfas ayrışmalı daha sonra da Astor.Daha önce de yazdım Astor un piyasa değeri ve lot sayısı güzel durmuyor, yoksa 10 numara hisse.

6. Bu arada SPK ile ilgili görüşlerinize % 100 katılıyorum

7. SPK, Doğan Holding, Yünsa, Menderes Tekstil ve SASA'nın sermaye artırım taleplerini onaylamış. Bunların hepsinin başvuruları ALFAS dan önce. Sanırım haftaya da bizimki gelir.

8.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Ben sadece, güneş paneli üretimi ile devam ederse birkaç sene sonra tökezleyeceğini düşünüyorum fakat şirket yönetimini beğeniyorum. Genel kurul toplantısında üretim bantlarını bile bir yıl içinde beş kere değiştirdiklerini söylemişlerdi galiba. Yurtdışı yatırım yapma çabaları, yurtdışı fuarlara katılmaları olumlu hareketler. Bir de enerji depolama işi var fakat o iş tam olarak nasıl bilmiyorum. Şirket enerji üretip depolayıp mı satacak yoksa enerji depolanmasına yarayan bileşenleri mi üretip satacak? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Öyle ya da böyle yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bana yönetime güven konusunda bist standartlarında ortalama üstü bir güven veriyor. Bu da gelecekte de yönetimin mutlaka bir şeyler yapabileceğinin sinyallerini veriyor. Bu konu hakkında da yorumunuz varsa okumak isterim. Hepinize hayırlı yatırımlar dilerim.
     Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku
    Alfas satışlarını döviz üzerinden yapıyor. Firmanın döviz borcu yok. Tam tersine KKM'si var.
    Dövizin artması her türlü Alfas'a kar yazar.
    Giderlerinin yarısı döviz yarısı TL.
    Fakat gelirlerinin neredeyse tamamı döviz.
    Son döviz artışlarından sonra yılsonu gelirimiz aşağı yukarı 2milyar TL civarında olacaktır.
    Hesabınızı buna göre yapın.
    Hocam bu sene şu ana kadar kaç dolar,Euro,TL sipariş aldık
    Bilen varsa yazabilir mi
    Teşekkürler

Sayfa 210/251 İlkİlk ... 110160200208209210211212220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz