Sayfa 132/251 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 2005 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Hisse Geri Alımının genel kurula getirilecek olması bile bize tavan yaptırdı.
    Nazar değmesin.

300'den aşağısı Alfas'a yakışmıyor zaten.

2. Emin misiniz?

Hisse alımı için yetki verilmesi muhtemelen rutin bir olay.

Hisse alacağına dair bir karar yok.

Büyümekte olan bir şirket niye hisse geri alımı yapsın?

Geri alım yapacağını zannetmem, belki sembolik küçük bir miktar olabilir.

Önemli olan şirketin kar etmesi yoksa hisse geri alımı yapmış, bedelsiz sermaye artırımı yapmış bunlar sadece algıya yönelik işler.

Maalesef bizim borsada da algı ve imaj önemli, şirketin kazandığı/kazanacağı para ikinci planda.

3. tavanda kaç lot var, tavana alıcı geldi mi??
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

4. 750K lot var tavanda. ABD bankası battığı için yurtdışı biraz kritik. Yurtdışı çok kötü açmazsa bugün tavanı bozmayız diye düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    Emin misiniz?

Hisse alımı için yetki verilmesi muhtemelen rutin bir olay.

Hisse alacağına dair bir karar yok.

Büyümekte olan bir şirket niye hisse geri alımı yapsın?

Geri alım yapacağını zannetmem, belki sembolik küçük bir miktar olabilir.

Önemli olan şirketin kar etmesi yoksa hisse geri alımı yapmış, bedelsiz sermaye artırımı yapmış bunlar sadece algıya yönelik işler.

Maalesef bizim borsada da algı ve imaj önemli, şirketin kazandığı/kazanacağı para ikinci planda.
    Bugün tavan olması için en dikkat çekici ayrıntı Cuma 18'den sonra attığı kap. Ve bu kapta geçen ayrıntı yukarıda yazdığım 13.madde. Ben böyle düşünüyorum kimse emin olmaz.

Alfas'ın akıllı bir yönetimi var. Astor'un halka arzına katılmışlar. 12,5 TL den 2,4 milyon lot Astor almışlar.
    Lotların 4'te 1'ini 31 TLden geri satmışlar. 3/4'ü hala ellerinde Astor'un fiyatı ortada (53TL).
    Ben ileride kendi hisselerinde de zaman zaman aktif rol oynayacaklarını düşünüyorum. Geri alım programı açıklasalar sürpriz olmaz. Yeni halka arz olan başka firmaların açıkladığını gördük.

6.  Alıntı Originally Posted by bilal8890 Yazıyı Oku
    Alfas teknik acidan 1 yil icindeki potansiyelini degerlendirebilecek arkadas var mi?
    Uzun uzun anlattım hazır tavan olmuşken millet akın akın gelmeye yeni başlamışken birkez daha yazayım öncelikle biz güneş paneli üretiyoruz gesan gibi yada astor gibi başka değişik iş kollarımız yok bizim tam olarak şirket rakibimiz smrtg hatta ona bile Fason mal üretiyoruz 2023 yılında 2. Fabrika tam kapasite üretime geçecek 2022 ide yaptığımız üretim 2023 Te 3 e katlayacak şuan için başka fiyatı anormal artıracak önemli bir gelişme yok ilerde olur mu depolama yada enerji üretip satma vs vs onu bilemiyorum zaman gösterecek sadece bu şekilde bile borsaya yeni halka arz olmuş bir hisse olarak 2022 yılını 542 milyon kar ile kapattık smrtg piyasa değeri 25 milyar ve 2022 250 milyon kar yazdı bizim piyasa değerimiz 12 milyar ve 542 milyon kar var hal böyle olunca piyasa ya bu hisse neden bu kadar ucuz diye atlayı verdi daha önce çok kez yazmıştım 340 tan 180 e soluksuz düşerken tahta yapıcı adam ol hissene sahip çık senin düşmen için bir sebep yok demiştim aha oha uha itiraz edenler olmuştu yok efendim bu Spek hissemiymiş te falanmış filanmış o düşüşü yapmamış olsaydı şimdi gelen bilanço ile 400 ü geçip 500 ler konuşuyor olacaktık neyse geç olsun güç olmasın ilk anlardan beri yazdım bu hisse bu fiyatları haketmiyor çok düşük fiyatı
    örnekler ile anlattım fk pd/dd ile anlattım şimdi bile açın bakın yenilebilen enerji firmalarına bundan daha düşük fk pd/dd hiç birinde yok sadece burdan bile baktığımızda 500 tl ederi olan yani yaklaşık 20 milyar tl bir şirket alfas bedelsiz vermesi yada geri alım yapması bu fiyata daha çabuk gelmesini sağlar

Bu arada şirket 5 milyon dolar altı ihaleleri kapa bildirmiyor hatta telefon ile görüştüğümüzde bu konuda sitemimi dile getirdim 40 milyon sermayeli şirketsiniz 5 milyon doları beğenmiyormusunuz diye şirket politikası dedi huwai anlaşmasını sordum neden kapta yok diye zaten var olan bir anlaşmaydı onu uzattık sadece dedi bu açılardan baktığımızda şirket biraz içine kapanık pek bilgi vermiyor o yüzden sürprizlere gebe bir bakarsınız bir anda bomba haber atar

Son cümle tahtacı efendiye gelsin buradan Twitter’dan yalvardım boşa düşürme toplayamazsın dedim toplayamadı zaten bok gibi ortada kaldı o yüzden şuan tavanda deniz bank 240-250 den sattığı malı almaya çalışıyor takaslarda en fazla mal alan iş yatırım olarak gözüksede bu hissede tahtacı Denizbank’tan işlem yapıyor gibi gözüküyor iş yatırım ağırlı küçük yatırımcı ondada satan 340 tan 180 düşüşünde satan sattı bekleyen bekledi yarın 300 direnci kırıp bir daha altına düşmeyeceğimizi düşünüyorum 340 zirvesi oralarda soluklanıp çanak katlama ile 500 lere çıkacağımızı düşünüyorum hazirana a kadar hedefim geleceğini düşünüyorum tabi dediğim gibi bedelsiz yada geri alım daha çabuk getirir hedefleri

7. Gesan bilancosu da geldi karlilikta alfas daha iyi gibi duruyor yaniliyor muyum? Yatirim tavsiyesi degildir borsada acemiyim

8. 2022 ye göre bakıldığında alfas ın kar marjı, fk her şey ile gesan ın önünde. Ancak enteresan olan şu ki:genelde marjı düşük olan(hatta zarar eden) ve yatırım yapan şirlet daha hızlı büyüyor. Bu yüzden bence büyüme hisselerinde fk,satış yerine yatırımlara bakmak önemli. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz

Sayfa 132/251 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •