Sayfa 154/251 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon
Arama sonucu : 2005 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Huawei ile yıllardır çalıştıklarını sadece imza attıklarını o yeni bir şey olmadığı için şirket adına kap atmadiklarini söylediler.

2.  Alıntı Originally Posted by PapyonunStajyeri Yazıyı Oku
    Huawei ile yıllardır çalıştıklarını sadece imza attıklarını o yeni bir şey olmadığı için şirket adına kap atmadiklarini söylediler.
    Sayın PapyonunStajyeri;

Nisan 2023'de devreye girecek olan 500 MWp 2. aşama yatırımı için bir şey söylediler mi? Devreye alınmış mı; nedir durum?

Teşekkürler.

3. Genel kurulda beni en çok etkileyen söylem biz diğer şirketler gibi değiliğiz hemen hemen hergün milyon dolarlık iş alıyoruz bunların hepsini kapa atmak istesek kapta kimseye sıra gelmez böyle bir söylem benim için yeterli ayrıca bilançoyu bekletmeyeceğiz dedi bu ay içerisinde göndereceklermiş fabrika seri üretim sürekli ürün çıkıyor o yüzden fason üretimde yapmamız lazım dedi kapasite artışı bilanço yansımalarını bu bilanço ile göreceğiz dedi ama asıl etkisi 2.çeyrek dedi 2022 yıl sonu bilanço geldiğinde fk yarı yarıya düşmüştü bakalım ne kadar daha tutacaksınız siz alım satımı boşverin dalgalı mı evet dalgalı büyük denizin dalgası büyük olur topu topu 9 milyon lot var halka açıldığından beri hergün muazzam işlem hacimleri oluyor son 3 günde toplam işlem hacmi 20 milyon lot bırakın al satı şirkete güvenin piyasa değeri bana göre hala ucuz 15 milyar tl gesan 35 milyar tl hatta bizim ufaklık smrtg bile 25 milyar tl değerde

4.  Alıntı Originally Posted by ooaa Yazıyı Oku
    Sayın PapyonunStajyeri;

Nisan 2023'de devreye girecek olan 500 MWp 2. aşama yatırımı için bir şey söylediler mi? Devreye alınmış mı; nedir durum?

Teşekkürler.
    Henüz devreye alınmamış bu ay içinde devreye girmesini bekliyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by Future1905 Yazıyı Oku
    Genel kurulda beni en çok etkileyen söylem biz diğer şirketler gibi değiliğiz hemen hemen hergün milyon dolarlık iş alıyoruz bunların hepsini kapa atmak istesek kapta kimseye sıra gelmez böyle bir söylem benim için yeterli ayrıca bilançoyu bekletmeyeceğiz dedi bu ay içerisinde göndereceklermiş fabrika seri üretim sürekli ürün çıkıyor o yüzden fason üretimde yapmamız lazım dedi kapasite artışı bilanço yansımalarını bu bilanço ile göreceğiz dedi ama asıl etkisi 2.çeyrek dedi 2022 yıl sonu bilanço geldiğinde fk yarı yarıya düşmüştü bakalım ne kadar daha tutacaksınız siz alım satımı boşverin dalgalı mı evet dalgalı büyük denizin dalgası büyük olur topu topu 9 milyon lot var halka açıldığından beri hergün muazzam işlem hacimleri oluyor son 3 günde toplam işlem hacmi 20 milyon lot bırakın al satı şirkete güvenin piyasa değeri bana göre hala ucuz 15 milyar tl gesan 35 milyar tl hatta bizim ufaklık smrtg bile 25 milyar tl değerde
    “…biz diğer şirketler gibi değiliğiz hemen hemen hergün milyon dolarlık iş alıyoruz bunların hepsini kapa atmak istesek kapta kimseye sıra gelmez ..” işlemi ne kadar doğru? O zaman sen de biriktir aralarda toplu kullan. “Bu ay 30 milyon dolar iş aldık” gibi. O da yok. Sizden başka herkes KAPI ı kullanıyor. KAP sanki kullanılınca biten bir şey.

6.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Dadını aldı bir defa bence gerisi gelir. taş attı da kolu mu yoruldu
    ssss
     Alıntı Originally Posted by alamut1 Yazıyı Oku
    Acaba alfas ; astor da yaptığı gibi europower halka arzına katılacak mı ? Sorar mısınız lütfen .
    belirli bir sermayenin altına bireysele eşit dağılım olduğu için artık halka arzlara katılmayı düşünmediklerini aktardılar.

7. Genel Kuruldan kendi adıma önemli olduğunu düşündüğüm ve bende oluşan bazı fikirleri paylaşmak istiyorum.
    Masada bekleyen pek çok yatırım olduğu ancak kesinleşmediği için paylaşamadıklarını finalize olduğu zaman yatırımcılar ile paylaşılacağını aktardılar. Fizibilite olarak yapılmasında bir engel olmadığında ve yatırımların geri dönüş sürelerinden tatmin olduklarında bunu paylaşacaklar. Agresif büyümeyi seven bir şirket olduklarını pek çok kez tekrar ettiler. Burada şöyle önemli bir durum var. Hem temettüler ile yatırımcılarına güven vermek hem de agresif büyümeye devam etmek istiyorlar. Anladığım kadarı ile önümüzdeki 5 yıl boyunca şartlar uygun olduğu sürece %30 kar dağıtımına devam etmek istiyorlar istikrarlı bir şekilde hem de gerek yaptıkları anlaşmalar gerek yatırımlar ile büyümeyi de sürdürmek istiyorlar. Huawei ile ilgili ise zaten yıllardır çalıştıklarını ve bunun aslında sadece bir imza seremonisi olduğunu paylaştılar. Panel üretimi ile beraber invertör satışı da yapıyorlar ki bunu zaten biliyorduk. Yani hali hazırda devam eden ve daha önceden de yaptıkları bir iş olduğu için bunu kamuyu aydınlatma platformunda paylaşmaları söz konusu olmamış. Ciroda invertör satışlarının yeri panele kıyasla oldukça küçük ancak bu yıl burada da hacim artışı bekliyorlar. Kar marjı konusunda bu yıl bir değişim beklemiyorlar. Fiyat tespit raporuna çokça atıfta bulunuldu. Buranın yatırımcılar tarafından incelenmesinin kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber şirket geleceğe dönük yatırımcı sunumları hazırlamak ve ortakları ile paylaşmak için çalışmalar sürdürüyor. Yani önümüzdeki aylarda şirketten düzenli olarak yatırımcı sunumları paylaşıldığını görebiliriz. Bunun 1. çeyrek bilançosu ile beraber paylaşılabileceğini de söylediler. Bence değinilen önemli bir nokta da şirketin üretim bantlarının son teknolojiyi yakalaması için harcadığı çaba ki bunu zaten biliyorduk. Son 5 yılda 6 kez üretim bantlarında düzenlemeye gidildiği paylaşıldı. Mevcut üretim hattından çıkacak ürünlerin güneş panellerinin her alanda kullanılabileceğini ve bunların arasında yüzer geslerin de yer aldığını bunların gerek tarım alanları gerek çatı gesler gerek yüzer geslerde kullanıma uygun olduğu paylaşıldı ancak yüzer geslerin proje aşamasında olduğunu ve daha çok sektörde en çok talep gören kısımda kalmaya devam etmek istediklerinin paylaştılar. Kap haberleri hakkında gelen bir soru üzerine ise 10 milyon dolar altı anlaşmaların kap üzerinden paylaşılmayacağını bizlere bildirdiler ki bu bence oldukça olumlu. Şirketin durumunu bilançolar ve yatırımcı sunumları ile paylaşmayı tercih ediyorlar. Açıkçası şirketin bir aile şirketi olması ve YK'da yer alan herkesin aynı soy ismi taşıması şirket ile ilgili benim adıma bir çekince idi ancak tanıştığımızda işlerini hakkını vererek yapmaya çalışan, rakamlar ile kendilerini ve şirketlerini göstermek isteyen insanlar oldukları imajını çizdiler benim gözümde. Bir sanayi şirketi olarak yeni teknolojiyi takip eden, yatırımlar ve kapasite artışları ile sektördeki ihtiyacı karşılamaya çalışan gerek yerli gerek yabancı kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir firma imajı çizdiler. Halka arzlar ile ilgili olarak bireysele 750 milyon sermayeye kadar eşit dağılım olduğu için artık halka arzlara girmenin bir katkı sağlamayacağını düşünüyorlar. Fason üretimlerle ilgili gelen soruya ise fason üretim oranını yüzde olarak daha düşük tutup marjları korumayı hedefliyorlar. Yenilenebilir enerji talebinin önümüzdeki yıllar boyunca artarak devam edeceğini düşünüyorlar. Geçtiğimiz 5 yıla bakarak talebin önümüzdeki yıl %50 artacağını düşünüyorlar. Bu yüzden şu an ihracat kısmına çok ağırlık veremediklerinin ancak her yıl ihracatı 2 puan arttırmak gibi bir hedefleri olduğu paylaşıldı. Bedelsiz sermaye arttırımı hakkında ise bunu değerlendirdikleri ve bir gelişme olur ise yatırımcılar ile paylaşılacağı aktarıldı.

8.  Alıntı Originally Posted by PapyonunStajyeri Yazıyı Oku
    Genel Kuruldan kendi adıma önemli olduğunu düşündüğüm ve bende oluşan bazı fikirleri paylaşmak istiyorum.
    Masada bekleyen pek çok yatırım olduğu ancak kesinleşmediği için paylaşamadıklarını finalize olduğu zaman yatırımcılar ile paylaşılacağını aktardılar. Fizibilite olarak yapılmasında bir engel olmadığında ve yatırımların geri dönüş sürelerinden tatmin olduklarında bunu paylaşacaklar. Agresif büyümeyi seven bir şirket olduklarını pek çok kez tekrar ettiler. Burada şöyle önemli bir durum var. Hem temettüler ile yatırımcılarına güven vermek hem de agresif büyümeye devam etmek istiyorlar. Anladığım kadarı ile önümüzdeki 5 yıl boyunca şartlar uygun olduğu sürece %30 kar dağıtımına devam etmek istiyorlar istikrarlı bir şekilde hem de gerek yaptıkları anlaşmalar gerek yatırımlar ile büyümeyi de sürdürmek istiyorlar. Huawei ile ilgili ise zaten yıllardır çalıştıklarını ve bunun aslında sadece bir imza seremonisi olduğunu paylaştılar. Panel üretimi ile beraber invertör satışı da yapıyorlar ki bunu zaten biliyorduk. Yani hali hazırda devam eden ve daha önceden de yaptıkları bir iş olduğu için bunu kamuyu aydınlatma platformunda paylaşmaları söz konusu olmamış. Ciroda invertör satışlarının yeri panele kıyasla oldukça küçük ancak bu yıl burada da hacim artışı bekliyorlar. Kar marjı konusunda bu yıl bir değişim beklemiyorlar. Fiyat tespit raporuna çokça atıfta bulunuldu. Buranın yatırımcılar tarafından incelenmesinin kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bununla beraber şirket geleceğe dönük yatırımcı sunumları hazırlamak ve ortakları ile paylaşmak için çalışmalar sürdürüyor. Yani önümüzdeki aylarda şirketten düzenli olarak yatırımcı sunumları paylaşıldığını görebiliriz. Bunun 1. çeyrek bilançosu ile beraber paylaşılabileceğini de söylediler. Bence değinilen önemli bir nokta da şirketin üretim bantlarının son teknolojiyi yakalaması için harcadığı çaba ki bunu zaten biliyorduk. Son 5 yılda 6 kez üretim bantlarında düzenlemeye gidildiği paylaşıldı. Mevcut üretim hattından çıkacak ürünlerin güneş panellerinin her alanda kullanılabileceğini ve bunların arasında yüzer geslerin de yer aldığını bunların gerek tarım alanları gerek çatı gesler gerek yüzer geslerde kullanıma uygun olduğu paylaşıldı ancak yüzer geslerin proje aşamasında olduğunu ve daha çok sektörde en çok talep gören kısımda kalmaya devam etmek istediklerinin paylaştılar. Kap haberleri hakkında gelen bir soru üzerine ise 10 milyon dolar altı anlaşmaların kap üzerinden paylaşılmayacağını bizlere bildirdiler ki bu bence oldukça olumlu. Şirketin durumunu bilançolar ve yatırımcı sunumları ile paylaşmayı tercih ediyorlar. Açıkçası şirketin bir aile şirketi olması ve YK'da yer alan herkesin aynı soy ismi taşıması şirket ile ilgili benim adıma bir çekince idi ancak tanıştığımızda işlerini hakkını vererek yapmaya çalışan, rakamlar ile kendilerini ve şirketlerini göstermek isteyen insanlar oldukları imajını çizdiler benim gözümde. Bir sanayi şirketi olarak yeni teknolojiyi takip eden, yatırımlar ve kapasite artışları ile sektördeki ihtiyacı karşılamaya çalışan gerek yerli gerek yabancı kurumsal yatırımcılara hizmet veren bir firma imajı çizdiler. Halka arzlar ile ilgili olarak bireysele 750 milyon sermayeye kadar eşit dağılım olduğu için artık halka arzlara girmenin bir katkı sağlamayacağını düşünüyorlar. Fason üretimlerle ilgili gelen soruya ise fason üretim oranını yüzde olarak daha düşük tutup marjları korumayı hedefliyorlar. Yenilenebilir enerji talebinin önümüzdeki yıllar boyunca artarak devam edeceğini düşünüyorlar. Geçtiğimiz 5 yıla bakarak talebin önümüzdeki yıl %50 artacağını düşünüyorlar. Bu yüzden şu an ihracat kısmına çok ağırlık veremediklerinin ancak her yıl ihracatı 2 puan arttırmak gibi bir hedefleri olduğu paylaşıldı. Bedelsiz sermaye arttırımı hakkında ise bunu değerlendirdikleri ve bir gelişme olur ise yatırımcılar ile paylaşılacağı aktarıldı.

Eyvallah hocam, bilgilendirme için.

Sayfa 154/251 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •