Sayfa 182/251 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by Tamsel Yazıyı Oku
    Eğer patron bu şekilde kaygısız bir işlem yapacak zihniyette biriyse bu şirketin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi hakkında büyük şüpheler oluşması gerek. Bu durumda, şirket bir deli tarafından yönetiliyor gibi düşünmeliyiz.

Burada yazılanlardan çıkardığım sonuca göre, artırılan kapasitenin büyük çoğunluğu neredeyse iki adet şirkete satılacak. Satış bağlantıları yapılmış. Üretilen/üretilecek ürünler, bu şirketlere toptan satılıyor (kar marjı düşük olabilir) ve bu şirketler aldıkları bu ürünleri başkalarına pazarlıyor ve para kazanıyorlar.

SmartG ise bu 2-3 işin (üretim, pazarlama, kurulum) tamamını kendisi yapıyor, anahtar teslimi. Zaten geçen gün 100 milyon dolarlık tek parça iş ilişkisi gönderdi. SmartG daha profesyonel, daha kurumsal gibi. Alfas ise kasaba tüccarı gibi sanki.
    Elimde bir lot dahi smartg yok, bu sektörden Alfas taşıyorum. Ama her geçen gün sabrımı yitiriyorum.
    Smartg'nin bir sürü borcu var (419+117 Milyon TL kısa, 1284 Milyon TL uzun vadeli). 2023 1. çeyrek karı 55.5, sermaye 306 1. çeyrek F/K 424 (77 TL hisse fiyatı ile).

Alfas'ın borcu yok sayılır. 2023 1. çeyrek karı 243, sermaye 46 1. çeyrek F/K 63 (333 TL hisse fiyatı ile).

2. Hadi be yavrum başla artık yeni bir ralliye alem buysa kral sensin.ytd.

3. Şirketin net karjının yüksek çıkmasının sebeplerinden biri.

https://twitter.com/alioglukaan/stat...cIVOw1_q1i9D3g

4. sektörün önü yerelde ve globalde çok açık. hükümetin yeni döneminde sektöre desteği artarak devam eder diye düşünüyorum.

şirketin yeni fabrikada üreteceği ürünün alıcısı hazır.

patron borsa takipçisi, firma faaliyetine otistik bir saplantısı yok. borsa başarısını önemsiyor, bir gözü kağıdın fiyatındadır muhtemelen. ayrıca halka açıklık düşük, bedelli gibi bir kumara girmez bence.

patron %5'lik ihracat oranını dert ediniyor, ihracat kasını artırmak için planı var. burada atılacak en ufak somut bile adım iyi değer yaratacaktır.

sektör çok popüler, kağıda çılgın talep olması için bir engel de yok.

peki şirket emsallerine göre pahalı mı? hiçbir fikrim yok.

takipteyim.

ytd.

5. info yatırım programında alfas yorumu.

https://twitter.com/alioglukaan/stat...cIVOw1_q1i9D3g

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    bugün, heyecansız....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul