Sayfa 169/251 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon
Arama sonucu : 2005 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1. Bana göre şirket bedelsiz vermesin ama bedelsiz veklentisini hep üzerinde taşısın...Karını ,özkaynaklarını katmerleştirerek büyuütsün....temettüsünüde öyle....Bende aşağı verdikçe kademeli toplama niyetindeyim...sonuçta uzun vade düşünüyorum...2. etapta bir devreye girsin hayırlısıyla...deniz vermis tacirler almış...yok pramit bilmem napmiış vs gibi olaylara aldırış etmiyorum....Yalnız şirket 10 milyon $ altı iş haberini yollamama kararı almış...böyle saçma bir davranış olmaz....Paydaşların angut gibi her şeyi bilançodamı görecek...hiçmi tahmin yapamıyacak...

2. Katılıyorum. 10m açıklamaları "sürekli kap gönderip milleti rahatsız etmemek" kimse o rahatsız olan çıksın hemen
     Alıntı Originally Posted by trend1966 Yazıyı Oku
    Bana göre şirket bedelsiz vermesin ama bedelsiz veklentisini hep üzerinde taşısın...Karını ,özkaynaklarını katmerleştirerek büyuütsün....temettüsünüde öyle....Bende aşağı verdikçe kademeli toplama niyetindeyim...sonuçta uzun vade düşünüyorum...2. etapta bir devreye girsin hayırlısıyla...deniz vermis tacirler almış...yok pramit bilmem napmiış vs gibi olaylara aldırış etmiyorum....Yalnız şirket 10 milyon $ altı iş haberini yollamama kararı almış...böyle saçma bir davranış olmaz....Paydaşların angut gibi her şeyi bilançodamı görecek...hiçmi tahmin yapamıyacak...

Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Katılıyorum. 10m açıklamaları "sürekli kap gönderip milleti rahatsız etmemek" kimse o rahatsız olan çıksın hemen

Türk Lirası ile 190/200 milyon liralık işi nasıl bildirmez saçmalık. Bu konuda şikayet etsek düzeltebileceğimiz bir kurum var mı? Şirket yatırım ilişkilerini mi rahatsız edelim.

4. Bu Deniz Yatırım ın işlemleri piyasa bozucu işlemler kapsamına girmiyor mu? Herif dalgayı çıkarmış bi oraya bi buraya vuruyo. Buranın sahibi benim şey ettirin gidin diyo. Malum kurum da bakıyo.

5.  Alıntı Originally Posted by modetr Yazıyı Oku
    Bu Deniz Yatırım ın işlemleri piyasa bozucu işlemler kapsamına girmiyor mu? Herif dalgayı çıkarmış bi oraya bi buraya vuruyo. Buranın sahibi benim şey ettirin gidin diyo. Malum kurum da bakıyo.
    Bununla ilgili belki bu hafta yapılan şikayetler etkili olabilir gibime geliyor. Malum seçim haftası. Kılıçdaroğlu'da soruşturma talimatı vereceğim dedikten sonra belki kılını kıpırdatabilir ilgili kurum.

Yoksa tekil şikayetler umurlarında olmuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Rj16 Yazıyı Oku

111 milyon yatırım faal. geliri Astor hisse satışından gelmiş muhtemelen.
    2022 Son çeyrekte 56 milyon vergi geliri vardı, bu dönem 86 milyon vergi gideri olmuş. Bu kadar vergi çıkmasa 300 üstü kar gelecekmiş.

Asıl patlamayı 2. ve 3. çeyrekte yeni fabrika tam kapasite çalışmaya başlayınca yapacağız zaten.
    Daha fabrika kapasite artışı devreye alındı KAP'ı atılmadı.
    Benim bu bilancoda en cok ustune egildigim konu, finansal gelirler ve vergi giderleri oldu.

Bunlarin detaylarina baktim raporda. Oncelikli olarak astor hisselerinin tamaminin satilmadigina eminim. Cunku hem genel kurulda satmadim dedi yoneticiler hem de finansal raporda sattiklarini belirtmediler. Zaten finansal raporda hisse senedi degerlemesi basligi altinda bu hisseler duruyor.

O zaman yatirimlar bolumundeki kabaca 60 milyonluk gelir aslinda sanal bir gelir yani kasaya oyle bir para girmedi. Bana kalirsa vergi giderleri icindeki yaklasim 55 milyon degerindeki ertelenen vergi giderinin sebebi bu sanal kazanc.

31.5m milyonluk donem vergisinin detayina bakarsaniz da 18.5m luk rakamin tek seferlik deprem vergisinden kaynakli oldugunu goreceksiniz.

Peki buradan nereye ulasmak istiyorum.

Aslinda bizim bu donemki finansal gelirimiz 50m civarinda ve bu surdurulebilir bir gelir kasadaki nakitten ve finansal varliklardan dolayi.

Ve yine aslinda vergi giderimiz 86.5-55.0-18.5=13m
    Bu da normal cunku karimizi 5-6 kat arttirmisiz.

Hatirlarsaniz integral bir rapor yayinladi ve dediki karin neredeyse yarisi yatirimdan gelmis. Iste bu kagidi olumsuz etkiledi. Aslinda boyle bir durum yok.

Tek olumsuz diyebilecegimiz konu marjin dusmus olmasi ama burada da unutmamak lazim ki ilk ceyrek hammadde fiyatlari dustu. Biz yuksek fiyattan aldigimiz hammaddeyi kullandik ve dusmus fiyattan satis yaptik. Yani bu durum bir sonraki ceyrek duzelecektir.

Yine unutmamak lazim ki urettigimiz 20mwp degerindeki paneli satmadik, stoga ekledik. Bunlar da onumuzdeki donem satilacak.

Zaten dikkat ettiyseniz yil icinde her uretilen satilmiyor, stokta birikiyor, son ceyrek de hepsi satiliyor. Yani son ceyrek de uretilenden fazlasi satiliyor.

O yuzden 4. ceyrege gore net karin azalmasi anirmal bir durum degil.

Ben rahatim. Hesaplamalarima gore en kotu senaryolarda bile yil sonu 1.7-1.8 milyar net kar yapiyoruz.

Iyi geceler.

7. Bugün borsa yeşillendi biz yine hüsranla kapadık.. Ancak ciro karlılık beklentimiz çok fazla.. Deniz yatırım ın kamikaze satışları ile buradaki yatırımcılarda etkilendi.. Bir müddet yataydan sonra buradada hareket başlayacaktır..

8. Bugün Deniz'i bekledim ama gelmeyince biraz daha ekledim...

Sayfa 169/251 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •