Sayfa 164/251 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon
Arama sonucu : 2004 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    200 den 400 e spek mi getirdi yani.

Yoksa sektörde islerin hic olmadığı kadar iyi gittiği ve alfas in islerininde sektorden daha hızlı büyüdüğü için mi?

Isler kötü gitseydide gorseydim ben o speki.

Neyse siz speklerin peşinde koşmaya devam edin.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ağa sen o zamanda okuduğunu anlamıyordun şimdide anlamıyorsun

Diyorum ki anasını ağlattılar borsanın alfas neden düşmedi ???? Cevap ????

Sonra diyorum ki sektör mü muhteşem peki smrtg si gesanı yeotek i niye ebesinin altında zirvesinden yüzde 60 düşükte ????

O zamanda işler süper gidiyordu ve alfas büyüyordu 2 ay önceden bahsediyoruz 2 ay içerisinde petrol bulmadı herhalde

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    200 den 400 e spek mi getirdi yani.

Yoksa sektörde islerin hic olmadığı kadar iyi gittiği ve alfas in islerininde sektorden daha hızlı büyüdüğü için mi?

Isler kötü gitseydide gorseydim ben o speki.

Neyse siz speklerin peşinde koşmaya devam edin.

200 den 400 e Spek getirdi ama 200 de öyle bir bilanço açıkladı ki hesabını kitabını yaptı Spek hedefini koydu başladı toplamaya şimdide elinde iyi lot var düşürmüyor düşüremezde zaten muhteşem bilançolar gelmeye devam edecek

3. Sayın balık adam, sayın future 1905 ikinizde aynı şeyi mi söylüyorsunuz yoksa farklı bir şeyimi savunuyorsunuz pek anlayamadım,
    bence hisse beklentilerine parelel olarak endeksten farklı olarak fiyatlanıyor, kapasite artışı ve satış sorunu olmaması fiyatlanıyor. 2023 İlk çeyrekte gelen blançolara bakarsak 2022 son çeyreğe göre karlarda düşüş olduğu görülüyor bu da endeksteki düşüşü ve hisselerin ayrışmasını anlatmakta.
    ssss

4.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Sayın balık adam, sayın future 1905 ikinizde aynı şeyi mi söylüyorsunuz yoksa farklı bir şeyimi savunuyorsunuz pek anlayamadım,
    bence hisse beklentilerine parelel olarak endeksten farklı olarak fiyatlanıyor, kapasite artışı ve satış sorunu olmaması fiyatlanıyor. 2023 İlk çeyrekte gelen blançolara bakarsak 2022 son çeyreğe göre karlarda düşüş olduğu görülüyor bu da endeksteki düşüşü ve hisselerin ayrışmasını anlatmakta.
    ssss
    Aslinda ayni şeyleri solemiyoruz syn syncelik. Gecmis haftalarda kendisi hisse fiyati 200 tl altina gelince patrona serzenişte bulunup, patronun 1-2 spekulator ile anlaşıp hissenin fiyatinı yukari cekmesi gerektigini yazmıştı. Bende ona cevaben, bunun yanlış olacagini, bunun yerine sirket faliyetlerinin takip edilmesini ve isler iyiyse hisse fiyatinin zaten piyasa tarafindan yukari çekileceğini söylemiştim.

Aradan geçen zamanda hisse fiyati 200 tl den 400 tl ye gelince future1905 arkadaş bu yükselişin spekulatorler tarafindan yapildigini yazinca tartışmamız yeniden alevlendi.

Ben bu durumun sirketin içinde bulunduğu sektörün islerinin cok iyi gitmesine ve alfas inda bu durumdan fazlasıyla fayda sagladigina bağlıyorum. Sonuçta piyasa bunu görüyor ve fiyatliyor. Piyasa kim derseniz, sen, ben, biz ile başlayip, kurumsallar, fonlar yabancilar vs. devam eden devasa bir bir topluluk. Bu toplulugun buyuk bir çoğunluğu sektör ve sirket hakkinda olumlu beklentiye sahipse iste o zaman fiyatlar yukari gitmekte zorlanmıyor.

Sonuç olarak amaç kazanmak ise ve stratejimiz bize kazandiriyorsa problem yok bence. Herkes inandığı şekilde yatirim yapsin. Ben geçmişte çok darbeler yedigim icin simdi artik çok temkinliyim belki de spek vs. hikayeleri ve onlarin pesinden gitmek bana o yuzden cazip gelmiyor.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aslinda ayni şeyleri solemiyoruz syn syncelik. Gecmis haftalarda kendisi hisse fiyati 200 tl altina gelince patrona serzenişte bulunup, patronun 1-2 spekulator ile anlaşıp hissenin fiyatinı yukari cekmesi gerektigini yazmıştı. Bende ona cevaben, bunun yanlış olacagini, bunun yerine sirket faliyetlerinin takip edilmesini ve isler iyiyse hisse fiyatinin zaten piyasa tarafindan yukari çekileceğini söylemiştim.

Aradan geçen zamanda hisse fiyati 200 tl den 400 tl ye gelince future1905 arkadaş bu yükselişin spekulatorler tarafindan yapildigini yazinca tartışmamız yeniden alevlendi.

Ben bu durumun sirketin içinde bulunduğu sektörün islerinin cok iyi gitmesine ve alfas inda bu durumdan fazlasıyla fayda sagladigina bağlıyorum. Sonuçta piyasa bunu görüyor ve fiyatliyor. Piyasa kim derseniz, sen, ben, biz ile başlayip, kurumsallar, fonlar yabancilar vs. devam eden devasa bir bir topluluk. Bu toplulugun buyuk bir çoğunluğu sektör ve sirket hakkinda olumlu beklentiye sahipse iste o zaman fiyatlar yukari gitmekte zorlanmıyor.

Sonuç olarak amaç kazanmak ise ve stratejimiz bize kazandiriyorsa problem yok bence. Herkes inandığı şekilde yatirim yapsin. Ben geçmişte çok darbeler yedigim icin simdi artik çok temkinliyim belki de spek vs. hikayeleri ve onlarin pesinden gitmek bana o yuzden cazip gelmiyor.

Anladım teşekkürler

6. Halka arz öncesi yapılan röportaj
    https://www.enerjigazetesi.ist/alfa-...avrupa-ve-abd/
    twitter kurumsal hesaptan atmışlar

alfa.jpg
    Temettü ödemesi yeni fabrika açılılışı ve artan kapasite ile ihracat odaklı büyüme mümkün. Bekliyoruz. Yatırım tavsiyesi değildir
    Şeref'inle oyna, Hakkı'nla kazan

7. Bir de kayıtlı sermaye tavanını 20 kat arttırdılar. Bu aslında yapılacak olan Bedelsiz sermaye artırımının ön habercisi sayılabilir. Benzer bir süreci Kontrolmatik de yaşamıştım. Yurt dışında girilecek olan ihaleler için sermaye oranı küçük geliyor ve ihalelere giremiyorlardı. Benzer bir durum bu şirket için de olabilir. Bedelsiz verdiği zaman aslında matematiksel olarak bir şey değişmiyor ancak dolaşımdaki hisse oranı artışı ve güvenilirlik konusunda olumlu katkı yaptığına inanıyorum. Bekleyip göreceğiz. Bence sıralama şu şekilde olabilir; Temettü ödemesi, iyi bir ilk çeyrek kar açıklaması,bir kaç iş kapı açıklaması- ki Basına yansıyan Huawie sözleşmesi vardı, Bedelsiz sermaye arttırımı. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

8. 341,6 altında kapatmadığı sürece sıkıntı yok. Yukarı için ise 351 üzeri olur ise iyi olur. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 164/251 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •