Sayfa 112/304 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon
Arama sonucu : 2432 madde; 889 - 896 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1.  Alıntı Originally Posted by Marin Yazıyı Oku
    - kapatmısın yeter
    çok bekletti şov yapması lazım artık....insanlar kar yok borç çok diye yaklaşamıyor ama potansiyele güveniyoruz o yüzden buradayız...şirketin yurt dışı ayağında özellikle agresif büyüme var yolun başındayız...2 yıl içinde 15 milyar ve üzeri ciro olursa şaşırmamak lazım...

2. 23'e yüklendi ama yıkamadı, önümüzdeki maçlara bakacağız artık.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3. Sayın Yaman TUNAOĞLU verdiği son röportajda
    “2023 sonunda Karel farklı bir boyuta yavaş yavaş geçmiş olacak” diye bir cümle kurmuştu.
    2023/6 bilançosu kur artışından kaynaklı zayıf gelse dahi yılın geri kalanında borsada “beklentiler satın alınır gerçekler satılır” klasik teorisi ile geçen yıl eylül itibari ile başlattığı yükselişin aynısı yapacağını düşünüyorum (Daiichi süper bir iştirak,Nokia ile 5G işbirliği,GSM şirketleri BÇO,Savunma sanayi,Elektronik kart üretimi ve Telekom).
    Tabi ki böyle bir yükselişten önce mümkün olan en çok hisse senedi ve az sayıdaki yatırımcı istendiğinden gün içinde -5 leri görebiliyoruz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by mico Yazıyı Oku
    Sayın Yaman TUNAOĞLU verdiği son röportajda
    “2023 sonunda Karel farklı bir boyuta yavaş yavaş geçmiş olacak†diye bir cümle kurmuştu.
    2023/6 bilançosu kur artışından kaynaklı zayıf gelse dahi yılın geri kalanında borsada “beklentiler satın alınır gerçekler satılır†klasik teorisi ile geçen yıl eylül itibari ile başlattığı yükselişin aynısı yapacağını düşünüyorum (Daiichi süper bir iştirak,Nokia ile 5G işbirliği,GSM şirketleri BÇO,Savunma sanayi,Elektronik kart üretimi ve Telekom).
    Tabi ki böyle bir yükselişten önce mümkün olan en çok hisse senedi ve az sayıdaki yatırımcı istendiğinden gün içinde -5 leri görebiliyoruz.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    sıkıntı yok biz malımızın ederini biliyoruz bekliyoruz...yeni almak isteyenlerin işi zor borç çok kar yok diye bulaşamazlar zaten...bol şans...

5. Tahta sahipli ve kontrollü. O yüzden fiyat onlar ne isterse o..
    Ama hiç kimse enflasyona karşı koyamaz. Malın sahibi de para koyuyor ortaya sonuçta...

Geçen gün 22.50.üstünde kapanış önemli demiştim. Bugün oldu. Kalmaya devam ederse daha az baskı olması olasıdır...ytd..

6. idef fuarında iş anlaşma haberleri gelebilir laf olsun diye fuarda değiller...bu şirketin ihracat payı artıyor nokia işi tam olursa ihracat patlaması olabilir...

7. Tahtacı boynuzları kırdı ama 23'ü kıramadı. Golden horn lazım buna.

8. Karel Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu, “2000’li yılların başında sivil sektörde kazandığımız yetkinlik, tecrübe ve dinamizmi savunma sanayine yönelik olarak da değerlendirme vizyonuyla hareket ettik. Bugün hem güvenli hem de ihtiyaca göre özelleştirilmiş savunma haberleşme ağırlıklı çözümler geliştirip, üreten ve yabancı ordularca da ilgi gören bir konumdayız.
    Karel’in savunma alanındaki ürün çeşitliliği; bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki odağını koruyarak, geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcı ihtiyaçlarını karşılar durumda. Bu kapsamda; askeri haberleşme ağlarının önemli bir unsuru olan anahtarlama sistemleri, kara araçları kullanımına yönelik iç konuşma sistemleri, her boyutta deniz platformu için geniş bir ürün gamı ile iç konuşma, anahtarlama sistemleri ve alarm anons sistemlerimiz bulunuyor. Savunma alanındaki Ar-Ge yetkinliğimizle, son yıllarda aviyonik ürünleri de geliştirerek Hürkuş, Atak II Ağır Sınıf taarruz helikopteri projelerimiz için Yedek Uçuş Göstergesi teçhizatı tasarımını tamamlayarak yıl sonu itibarı ile teslimatlarını gerçekleştireceğiz. Bu yıl ikinci yarısında Türk Silahlı kuvvetlerimiz yüklü miktarda Sahra Santralı teslimatı da yapacağız. Kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik özel elektronik ürün veya kart seviyesinde tasarım ve üretim faaliyetleri de gerçekleştiriyoruz. Ayrıca; Türkiye’nin kapasitesi itibarı ile en önemli elektronik üretim şirketlerinden biri olarak, savunma sektörü ana oyuncularının tasarım dışında, üretim ihtiyaçlarını da karşılayan yoğun bir üretim faaliyeti yürütüyoruz.
    Savunmada gelinen noktada; son 10 yılda ülkemizde Deniz platformlarında MİLGEM serisi korvet gemileri de dahil olmak üzere T.C. Dz. KK.’nın inşa ve modernizasyonu yapılan gemilerin önemli bir kısmında telefon santrallarını ve alarm-anons sistemlerini biz sağladık. Kara platformlarına yönelik maliyet etkin iç konuşma sistemlerinde de önemli bir başarı elde ettik. Platform bağımsız satışlarımız kapsamında askeri haberleşme santrallarımız, ilk satış başarısını yurtdışında elde edip, ardından yurtiçinde önemli başarılara imza attı. Son dönemde; aviyonik ürün tasarım çözümlerimizi de platformlara taşıyarak somut faydayı yakalamayı hedefliyoruz.”

Daha önceki yıllarda IDEF
    IDEF’21 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na 53 ülkeden 1238 firma katıldı. IDEF’21 toplamda 94 ülkeden 68.795 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 4.055 planlı görüşme ile önemli bağlantılar sağlandı ve Karel’in de aralarında bulunduğu 94 imza töreni ile ulusal ve uluslararası sözleşme imzalandı.

Sayfa 112/304 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •