Sayfa 234/302 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284 ... SonSon
Arama sonucu : 2414 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1. agrot reeder ekos forte vs. ne özellikleri var bu şirketlerin yada smart kafein vbtyz gibi yazılım şirketlerinin ..biri anlatsın bu şirketlere ilgi alaka niye fazla..

2.  Alıntı Originally Posted by tata068 Yazıyı Oku
    Bugun kap geldi. Şirketimiz Yönetim Kurulu kararı uyarınca; Merkezi Ankara ve Esas Sermayesi 250.000,- TL olarak kuruluşuna teşebbüs olunan ve elektronik savunma teknolojileri alanında faaliyet gösterecek Karel İleri Teknolojiler Anonim Şirketi'ne tek pay sahibi olarak iştirak edilmesine karar verilmiş ve şirket kuruluş işlemleri Ankara Ticaret Odası nezdinde tamamlanmıştır.
    Hep Karel'in katma değerli işlere ağırlık vermesini dile getiriyorduk, sanırım bu yeni şirket lokal olarak bu tarz hizmetler verecek, Papil, Kfein, Ardyz vs. kront benzeri.
    Mini minacık yazılım şirketleri, özel ve kamunun ihalelerinden dünya kadar ihale alıp para basıyor, bizimkiler de hamal işlerle zaman harcadı.
    Daiichi'den sonra ikinci atılım bu şirketle olacak, sermaye paradan daha çok yaratıcı beyinlerde olacak, zamanla büyüyecek.

Hayırlı olsun.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Hep Karel'in katma değerli işlere ağırlık vermesini dile getiriyorduk, sanırım bu yeni şirket lokal olarak bu tarz hizmetler verecek, Papil, Kfein, Ardyz vs. kront benzeri.
    Mini minacık yazılım şirketleri, özel ve kamunun ihalelerinden dünya kadar ihale alıp para basıyor, bizimkiler de hamal işlerle zaman harcadı.
    Daiichi'den sonra ikinci atılım bu şirketle olacak, sermaye paradan daha çok yaratıcı beyinlerde olacak, zamanla büyüyecek.

Hayırlı olsun.
    karel piyasası olan bir yazılım şirketi alsa çok iyi olur..yada yazılım işine ağırlık verse iyi olacak yada çip üretim işi ortaklığı gibi farklı iş koluna yönelmeli...teknoloji işi yapıp yazılım olmaması günümüzde çok saçma duruyor...

4. otomotiv sektörü önü açık bence bu anlamda iyi yoldalar...savunma sanayi işlerinde sanki zayıf kalıyorlar burada neden zayıf kalıyorlar rekabet mi var bilmiyorum...kabuk değişimi şart...daichi firması çok iyi bir firma kendini kanıtlamış bir firma...

5. agrot piyasa değerinin 33 milyar karel şirketinin 12 milyar piyasa değerini yorumlayacak ortak var mı...yada asels 233 milyar piyasa değeri olduğu ortamda küçük aselsn dediğimiz karelin 12 milyar piyasa değerinden işlem görmesi normal mi yoksa ben mi kareli çok abartıyorum...fiyatlamalarda bana göre aşırı spekülasyon var sap saman karışmış durumda...ekos ne iş yapar 16 milyar piyasa değeri var...

Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    agrot piyasa değerinin 33 milyar karel şirketinin 12 milyar piyasa değerini yorumlayacak ortak var mı...yada asels 233 milyar piyasa değeri olduğu ortamda küçük aselsn dediğimiz karelin 12 milyar piyasa değerinden işlem görmesi normal mi yoksa ben mi kareli çok abartıyorum...fiyatlamalarda bana göre aşırı spekülasyon var sap saman karışmış durumda...ekos ne iş yapar 16 milyar piyasa değeri var...
    --son iki yıl içinde halka arz edilen şirketler ile kıyaslama yapılmaz; bunlar gerçek halka arz değil...fiyatları da gerçek değil...

FD/FAVÖK 14,23
    Net Borç/FAVÖK 2.64
    pd/dd=12,05
    yıllıklandırılmış son 4 çeyreğin cirosu= 6.835.013; piyasa değeri cirosunun 1.7 katı...

f/k=?
    --yani ucuz değil...

8.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    FD/FAVÖK 14,23
    Net Borç/FAVÖK 2.64
    pd/dd=12,05
    yıllıklandırılmış son 4 çeyreğin cirosu= 6.835.013; piyasa değeri cirosunun 1.7 katı...

f/k=?
    --yani ucuz değil...
    2023 toplamda 8 milyar civarı ciro bekliyorum....3-4 katı piyasa değeri olmalı karel ayarında bir şirket için...enerji şirketleri neredeyse 10 katı piyasa değerine fiyatlama yapıyor...Bu şirkette yatırımcı kar görmediği için finansal zarar fazla olduğu için gelmiyor...Borç çok diyor gelmiyor...Yatırımcı olumsuzu görmek istiyor...Bu şekilde olumsuz olup giden hisse çok...

Sayfa 234/302 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •