Sayfa 280/292 İlkİlk ... 180230270278279280281282290 ... SonSon
Arama sonucu : 2330 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1. elimde link var 85 tl lerden aldım bir bedelsiz haberiyle 130 tl lere yükseldi sonra şirket satıldı...yeni sahip vazgeçti bedelsizden sermaye 11 milyon....daha yüksek bedelsiz gelecek algısı yaratıldı hisse 500 lere geldi çok kısa zamanda...isteyince oluyor...

2. şirket yeni şirket kurdu elektronik savunma teknolojileri adı altında...bu şirketin % 100 sahibi karel.....hiç mi iş almıyor...savunma teknoloji işleri revaçta ama yine sır gibi iş anlaşması vs. yok...agrot kadar olamıyorlar...

3.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    şirket 2 bedelli yaptı birinde satınalma oldu diğerinde modernizasyon yatırımından bahsetti....elbet meyvesini alacağız boş yere yapılmıyordur....iş anlamında doğan holdinge güveniyorum...
     Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    şirketin sıkıntısı fiyatlama için yeterince haber kap olmaması...adamlar 8-9 milyar ciro yapıyor bir iş anlaşması zar zor atıyor....sürekli paylaşsalar hisse sürekli algı olarak desteklenir...bu şekilde kimse yüzüne bakmıyor zararda var diyor hiç uğramıyor...iş anlaşmaları atsalar yatırımcı ilgiside gelir...
    adamlar romanyada fabrika kuracağız dedi bunun sonucunu öğrenmek için illa faaliyet raporumu gelmesi gerekiyor bekle ki aylar geçsin faaliyet raporu gelsin...bedelliden bedelliye yatırımcıyı hatırlıyorlar...
    fiyalamanın % 60 ı psikolojidir.....şirketin piyasa değeri masa sandalye şirketleri seviyesine gelmişse algıyı iyi yönetemediklerinden kaynaklıdır...baktın hisse fiyatlaması gerçekten uzaklaşmaya başladı psikolojiye hitap eden açıklamalar yapacaksın gerekirse...
    geçen yıl miatk elimde vardı 100 tl den biraz baskı kurdular patron satıyor vs. az lotum vardı maliyete sattım hisse belkide 15 kat gitti...niye gitti adamlar 1 milyon dolar bile olsa iş anlaşması kap atıyor eskiden gesan da aynı en ufak şeyi kap atardı hisse hep desteklendi...karel satıyor ama kapalı kutu...15-20 miyon sermayeli yeni şirketler gibi davranıyor yöneticileri sanki bu işe yeni başlamışlar acemiler...
    Sayın Wiper yazdığınız konuların neredeyse hepsini (son kurulan savunma teknolojileri şirketi haricinde) ayrıntılı bir şekilde, birkaç ay önce, Kasım ayında atanan yeni finans müdürü Uğur Beye ulaşacak şekilde yazılı olarak sordum,

Yazdıklarım uzun bir mesajdı ama kısaca "Karel sanki halka açık bir şirket değilmiş gibi yatırımcı ilişkileri sıfır, lütfen KAP'ta şirketle ilgili haberleri paylaşın, bu sıkıntıyı çözün, hatta sadece anlaşmaları paylaşmanız yetmez faaliyetlerinizle ilgili sunumlar yaparak yatırımcı ilgisini çekecek faaliyetler yapın ve sonrasında yatırımcı ilgisini canlı tutacak şekilde sadece yaptıklarınızı değil yapmayı planladıklarınızı da periyodik olarak paylaşmaya devam edin, gizlilik anlaşması gibi gerekçelerle kap atamıyoruz diyorsanız anlaşmanın kiminle yapıldığını belirtmeden sadece tutarını kap ta açıklamanız yeterli olacaktır..." Gibi tavsiyeler veya taleplerde de bulundum.

Çok kısa zamanda Uğur Bey den dönüş oldu ve bana bu sıkıntının farkında olduğunu, çözmek için yatırımcı ilişkileri sorumlusu ile bir çalışma başlattıklarını ve mutlaka çözeceklerini yazdı.

Bunları niye anlatıyorum derseniz, Karel yakın zamana kadar gerçekten çok iyi mühendis olan ancak bu çapta bir şirket için yöneticilik vasıfları yetersiz olan kardeşler tarafından yönetildi ama artık böyle gitmediğini hem onlar hem de doğan holding gördüğü için şirkete profesyonel bir Ceo ataması da yapıldı bence, önümüzdeki kısa ve orta vadede bu sıkıntıların çözüleceğine eminim ama süreci hızlandırmak için yapabileceğimiz bazı şeyler olabilir, alsatçılara birşey diyemem ancak burada yatırımcı olan herkes bu talepleri, eksiklikleri doğrudan şirkete yazmalı ve yöneticileri zorlamalı bence,

4. hasan bey dedikleriniz güzel ama hala kap sıkıntısı var ve ben önemli konuları sızdırdıklarını yine yatırımcı ile paylaşmadıklarını bizi dikkate almadıklarını düşünüyorum...onların yatırımcı dediği sanırım para babaları onlara bilgi veriliyor ama biz en son duyuyoruz çoğu ky benim gibi düşünüyor emin olun....bilgi paylaşımı var ama bize değil...şeffaflık hala yok bu çok önemli....ülkeye güven geldiğinde ne oluyor cds ler düşüyor kredi maliyetleri düşüyor aynı şey karel içinde geçerli....güven olsa hisseye 1-2 tl için hisse kıvranmaz bu teknoloji şirketi hemde iyi bir teknoloji şirketi hisse ölü fiyatlardan baskılanabiliyor niye güvensizlikten...

5.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    hasan bey dedikleriniz güzel ama hala kap sıkıntısı var ve ben önemli konuları sızdırdıklarını yine yatırımcı ile paylaşmadıklarını bizi dikkate almadıklarını düşünüyorum...onların yatırımcı dediği sanırım para babaları onlara bilgi veriliyor ama biz en son duyuyoruz çoğu ky benim gibi düşünüyor emin olun....bilgi paylaşımı var ama bize değil...şeffaflık hala yok bu çok önemli....ülkeye güven geldiğinde ne oluyor cds ler düşüyor kredi maliyetleri düşüyor aynı şey karel içinde geçerli....güven olsa hisseye 1-2 tl için hisse kıvranmaz bu teknoloji şirketi hemde iyi bir teknoloji şirketi hisse ölü fiyatlardan baskılanabiliyor niye güvensizlikten...
    İşte tam da bu veya bunun gibi rahatsızlıkları ve talepleri şirkete yağdırmalıyız ki birşeyleri düzeltmeye zorlayalım, aksaklıklar kurumsal bir şirket politikasından mı kaynaklanıyor yoksa sorumluların eksikliklerinden mi kaynaklanıyor bu sayede anlamak belki mümkün olur, yatırımcı baskısı ile sorunun kaynağı neyse bu saçma tavrın değişmesi sağlanabilir diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan Kürşad Yazıyı Oku
    İşte tam da bu veya bunun gibi rahatsızlıkları ve talepleri şirkete yağdırmalıyız ki birşeyleri düzeltmeye zorlayalım, aksaklıklar kurumsal bir şirket politikasından mı kaynaklanıyor yoksa sorumluların eksikliklerinden mi kaynaklanıyor bu sayede anlamak belki mümkün olur, yatırımcı baskısı ile sorunun kaynağı neyse bu saçma tavrın değişmesi sağlanabilir diye düşünüyorum.
    ben 1 yıl önce yazdım yuvarlak cümleler ile cevap yazdılar dostlar alışverişte görsün misali...paylaşıyoruz yinede dikkate alacağız gibi yazıyla cevap yazdılar bir arpa boyu ilerleme olmadı....ben 2 yıldır hissedeyim doğru dürüst kap görmedim...

7.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    hasan bey dedikleriniz güzel ama hala kap sıkıntısı var ve ben önemli konuları sızdırdıklarını yine yatırımcı ile paylaşmadıklarını bizi dikkate almadıklarını düşünüyorum...onların yatırımcı dediği sanırım para babaları onlara bilgi veriliyor ama biz en son duyuyoruz çoğu ky benim gibi düşünüyor emin olun....bilgi paylaşımı var ama bize değil...şeffaflık hala yok bu çok önemli....ülkeye güven geldiğinde ne oluyor cds ler düşüyor kredi maliyetleri düşüyor aynı şey karel içinde geçerli....güven olsa hisseye 1-2 tl için hisse kıvranmaz bu teknoloji şirketi hemde iyi bir teknoloji şirketi hisse ölü fiyatlardan baskılanabiliyor niye güvensizlikten...
    Bir kere de yangının hasarı ile ilgili kap açıklanmadan önce hisse sert satılıp kapanış sonrasında kap gelince sızıntı olabileceğini bunun suç olduğunu tedbir alınması gerektiğini de yazdım, yine kısa zamanda dönüş oldu ve Uğur Bey kap sızmasın diye haberi kendisinin yazdığı ve kapanış sonrası ilgililere verdiğini, konuyu araştıracağını böyle bir şeye izin vermeyeceklerini belirtmişti , üstteki mesajımda yazdığım gibi sorunları ve talepleri şirkete yağdırmalıyız, Karel de yıllardır hiç olmadığı kadar iletişme açık ve gayretli bir yetkili var, emin olun bazı cevaplar almak mümkün olacak ve zaman içerisinde bu sıkıntı ortadan kalkacaktır

8. dediğim gibi bizi bedelli zamanı hatırlıyorlar onun haricinde gereken kişiler bilgiyi gayet iyi alıyor bizde iş işten geçtikten sonra öğreniyoruz bizi ciddiye alan yok... yatırımcı konusunda ayrım var ben öyle düşünüyorum...

Sayfa 280/292 İlkİlk ... 180230270278279280281282290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •