Sayfa 75/297 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 2369 madde; 593 - 600 arası.

Konu: KAREL - Karel Elektronik

1. İyi bir haber gelmeden adam olmayacak.

Tüm paydaşlara iyi bayramlar.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Geldi Tcell sözleşme imzası, tavan...
    Hayırlı olsun.

3. 24.08.2022 tarihli özel durum açıklamamızda belirtildiği üzere Şirketimizin, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. ve Kule Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.ile, toplam 58 ilde arıza müdahale, bakım-onarım ve kurulum hizmetlerini içeren Bölge Çözüm Ortaklığı hizmeti için başladığı sözleşme görüşmeleri tamamlanmıştır.

Sözleşme 26.8.2022 tarihi itibarı ile yürürlüğe girmiş olup 2025 yılı sonuna kadar yürürlükte kalacaktır.

Sözleşme birim fiyat sözleşmesi olup herhangi bir taahhüt içermemekle birlikte, 6 ayda bir yapılacak fiyat düzenlemeleri ile, 40 aylık sözleşme süresi içerisinde tahmini toplam ciro beklentimiz, fiyat düzenlemelerine de bağlı olarak yaklaşık 6 Milyar Türk Lirası'dır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1140386

4.  Alıntı Originally Posted by Hasan Kürşad Yazıyı Oku
    Herkese iyi günler arkadaşlar, çok çok önemli bulduğum bir haberi paylaşmak istedim.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2022 yılı Aralık ayına ait yatırım teşvik belgesi listesini yayımladı. Yılın son ayında en yüksek yatırım öngören teşvik belgesi, 10 milyar 750 milyon lira ile Turkcell için düzenlenmiş. Turkcell teşvik belgesi kapsamında 46 bin 500 baz istasyonu kuracakmış. Yatırım 500 kişilik istihdam ve 572 milyon dolarlık ithal makine ve teçhizat kullanımı öngörülüyor. Son dönemde paylaştığım Nokia yetkililerinin Turkcell ziyaretleri, Nokia Türkiye üst yönetimi ve Turkcell tepe yönetiminin birlikte Karel fabrikasını ziyaretleri hep bu konularla doğrudan ilgili bence. Bu gelişmelerle birlikte Turkcellin kurulum ve bakım onarım hizmetleri ihalesini karele vermesi ve bu ihalenin halen açıklanmamış olması çok net bir şekilde yeni altyapı kurulumu çalışmalarırın da yani 5G yatırımlarının da karele verildiğine emin olmamı sağlıyor.

Bu süreci şöyle okuyorum ben; Turkcell devasa boyutlarda yeni yatırım yapıyor bu yatırımın büyük kısmı çok büyük ihtimalle 5G için, Karel hem milli 5G çalışmalarında pek çok yazılım ve donanım üretti hem de Nokia ile imzaladığı üretim anlaşmasında 5G baz istasyonu üretimi yapıyor. Turkcell yeni altyapı yatırımı ihtiyaçlarını ister karelden doğrudan alsın ister Nokia dan alsın her yol Karel e çıkıyor. Turkcell ihalesinin açıklanmasının gecikme nedeni bence bu, yani yeni yatırımların rakamsal boyutunun tespiti nedeniyle, süreç artık netleşiyor gibi görünüyor, eğer yeni yatırım için cihaz alımları da işin içinde olursa Turkcell ihalesinin 4,5-5 milyar gibi çok büyük bir rakam olması sürpriz olmaz benim için. Bu Turkcell haberi Karel de çok şey değiştirecek, rakamın açıklanmasını merakla bekliyorum.

https://www.ekonomim.com/ekonomi/tur...-haberi-681164
    Türkcell ihalesi bizi çok bekletti ama değdi, daha önce 29 Ocak'ta yaptığım tahminden de yüksek çok güzel bir rakam açıklandı, 40 aylık tahmini bedel 6 milyar TL ve daha da güzeli 6 ayda bir fiyat güncellemesi yapılacak olması bence enflasyon ortamında gelirleri koruyacaktır bu güncellemeler. Ben çok beğendim.

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan Kürşad Yazıyı Oku
    Türkcell ihalesi bizi çok bekletti ama değdi, daha önce 29 Ocak'ta yaptığım tahminden de yüksek çok güzel bir rakam açıklandı, 40 aylık tahmini bedel 6 milyar TL ve daha da güzeli 6 ayda bir fiyat güncellemesi yapılacak olması bence enflasyon ortamında gelirleri koruyacaktır bu güncellemeler. Ben çok beğendim.
    Evet, fevkalade güzel bir rakam, darısı diğer 2 operatör ve Nokia'nın başına diyelim.
    Otomotiv elektroniğinde de atağa kalkarsa o zaman devasa cirolar yazar.

6.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Evet, fevkalade güzel bir rakam, darısı diğer 2 operatör ve Nokia'nın başına diyelim.
    Otomotiv elektroniğinde de atağa kalkarsa o zaman devasa cirolar yazar.
    Dediğiniz gibi hem otomotiv hem de Nokia üretim işbirliği alanında bu yıl önemli haber akışlarının olmasını bekliyorum Sayın Bawer, Avrupa ülkelerinin otomotiv sektöründe üretimi Çin de olan firmaları tercih etmeyeceği nedeniyle Daichi için Karel fabrikasının yanında üretim tesisi kurma çalışmalarının ilerlediği ve bu yıl hizmete gireceği biliniyor, TOGG un sipariş başarısı karelin ürettiği parçaları çok daha büyük miktarlarda üretmesini gerektirecek, şu aşamada bu parçalar belki büyük bir tutar olmayabilir ama otomotiv sektöründe karelin daha fazla tanınmasını sağlayacak bence, hem daichi üzerinden hem de karelin kendi ürettiği otomotiv elektroniği parçaları üzerinden bu yıl içinde önemli gelirler elde edilecek bence,

Ayrıca Nokia ile 5G konusunda üretim işbirliğinin artacağı şirket yönetimi tarafından dile getirilmişti. Özellikle Nokia'nın Türkiye dışında da ihtiyaç duyduğu ürünleri Karel e sipariş etmesi ihtimalini önemsiyorum. Bu yıl içinde böyle bir gelişmeyi de göreceğiz diye tahmin ediyorum.

Geçmiş bir çok mesajımda da dile getirmiştim. Karel in en büyük sıkıntısı yatırımcı ilişkileri politikası olmaması ve şeffaf olmamasıydı. Genel kurula katılan bazı değerli yatırımcı arkadaşlarımız şirketi bu konuda tenkit ettiklerinde aynı gün içinde yeni yatırımcı ilişkileri sorumluları atanmıştı. Bu atamalar ve Türkcell haberi Karel için milat olur ve şirkette birikmiş olan çok çok önemli haberler ve beklentiler piyasa ile paylaşılmaya başlanır umarım, yatırımcı ilgisini canlı tutacak Sasa benzeri planlı haber akışı ve yatırımcı sunumları başlarsa, o yıllardır beklediğimiz büyüme hikayesi çok hızlı gerçekleşir bence...

7.  Alıntı Originally Posted by Hasan Kürşad Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi hem otomotiv hem de Nokia üretim işbirliği alanında bu yıl önemli haber akışlarının olmasını bekliyorum Sayın Bawer, Avrupa ülkelerinin otomotiv sektöründe üretimi Çin de olan firmaları tercih etmeyeceği nedeniyle Daichi için Karel fabrikasının yanında üretim tesisi kurma çalışmalarının ilerlediği ve bu yıl hizmete gireceği biliniyor, TOGG un sipariş başarısı karelin ürettiği parçaları çok daha büyük miktarlarda üretmesini gerektirecek, şu aşamada bu parçalar belki büyük bir tutar olmayabilir ama otomotiv sektöründe karelin daha fazla tanınmasını sağlayacak bence, hem daichi üzerinden hem de karelin kendi ürettiği otomotiv elektroniği parçaları üzerinden bu yıl içinde önemli gelirler elde edilecek bence,

Ayrıca Nokia ile 5G konusunda üretim işbirliğinin artacağı şirket yönetimi tarafından dile getirilmişti. Özellikle Nokia'nın Türkiye dışında da ihtiyaç duyduğu ürünleri Karel e sipariş etmesi ihtimalini önemsiyorum. Bu yıl içinde böyle bir gelişmeyi de göreceğiz diye tahmin ediyorum.

Geçmiş bir çok mesajımda da dile getirmiştim. Karel in en büyük sıkıntısı yatırımcı ilişkileri politikası olmaması ve şeffaf olmamasıydı. Genel kurula katılan bazı değerli yatırımcı arkadaşlarımız şirketi bu konuda tenkit ettiklerinde aynı gün içinde yeni yatırımcı ilişkileri sorumluları atanmıştı. Bu atamalar ve Türkcell haberi Karel için milat olur ve şirkette birikmiş olan çok çok önemli haberler ve beklentiler piyasa ile paylaşılmaya başlanır umarım, yatırımcı ilgisini canlı tutacak Sasa benzeri planlı haber akışı ve yatırımcı sunumları başlarsa, o yıllardır beklediğimiz büyüme hikayesi çok hızlı gerçekleşir bence...

Aynen, özellikle de yatırımcı ilişkileriyle ilgili sıkıntı maalesef devam ediyor, çok faaliyet var ve yatırımcı bilgilendirilmede sıkıntı var, kurumsal ve halka açık bir şirket olduklarının gereğini yapmaları lazım. Bir de en zayıf nokta kredilerden kaynaklı finansman giderlerin bilançoları kemirmesi, o konuyu da çözmeleri lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by server Yazıyı Oku
    Haber destekli tahtayı yukarı sürecek güçlü bir oyuncunun girmesi lazım. Aksi halde aynı tas aynı hamam. 1 ileri 3 geri.
    Haberimiz geldi. Sıra tahtayı alıp yukarı sürecek oyuncunun sahne almasına geldi. 20 tl üzerine geçip oralarda kalmayı başarırsa yükselişe inanabiliriz. Tabiki asıl hedef eski zirveyi geçip üstüne atması. Umarım beklediğimize değer.

Sayfa 75/297 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •